Problemi Kopačkog rita

Autor šime, Prosinac 30, 2012, 20:44:22 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mlb

Pregradi i sa naše strane , prije par dana ga dečki zatekli !! Bio je kod crvene bove (kontra lavača) pun čamac bijele ribe!!

Smithwick maniac

Općenito bila bi fantastična inicijativa kad bi se i mi i susjedi sa druge strane Dunava mogli poistovjetiti sa mađarima i gospodarski ribolov na rijeci zabranili.
Naravno i borbu protiv krivolova i prekomjernog ulova od strane ribiča bi trebalo pojačati.
Tada bi to bilo fantastično kroz koju godinicu kad se riblji fond obnovi
Strast...vrlina koja ne poznaje svjetlucanje mjeseca ni oscilacije vodostaja...

mossi

Ovo je prelepa vest.
A sad zabraniti privredni ribolov na celom potezu Dunava!

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

dravski pecaros

Citat: mlb  u Prosinac 15, 2020, 19:35:47 POSLIJEPODNE
Pregradi i sa naše strane , prije par dana ga dečki zatekli !! Bio je kod crvene bove (kontra lavača) pun čamac bijele ribe!!

Jel vi imate tamo signala na mobitelu??? Nekužim zašto se policija ne zove ako vi dobili u 6-7 dana 20-30 poziva nešto bi morali poduzeti

im84

Bravo svima. Bravo. Duksone, Zrinko i ostali da nenabrajam. Kapa dolje!  :occasion14:
#foxrage
#fox_rage_fishing

alex7777

Citat: dravski pecaros  u Prosinac 15, 2020, 21:16:47 POSLIJEPODNE
Citat: mlb  u Prosinac 15, 2020, 19:35:47 POSLIJEPODNE

Jel vi imate tamo signala na mobitelu??? Nekužim zašto se policija ne zove ako vi dobili u 6-7 dana 20-30 poziva nešto bi morali poduzeti
e moj pajta nedavno sam reko nisi procito moj post il se nesjecas x poziva je bilo policiji nikad nista sobrazlozenjem migranti i ostale fore tako sam cuo ne jednom

SMT

Evo jedan doprinos sa naše strane očuvanju ribljeg fonda na jednoj te istoj reci...Iako su nam mnoge stvari različite, sto nije normalno...

Mera svakako nije apsurdna, niti beskorisna... podržavam ... Tačno je da je tu krtog ribe, tačno je da je invazija ribolovaca, nikad veca... Treba sprovesti meru i zastititi ribu, samo i neke stvari pre toga...

Ne mogu ne prokomentarisati, da meni ove mere nemaju nikakvog smisla dok je privrednog ribolova na potezu specijalnog rezervata G Podunavlje... Biser Dunava i prirode u svakom smislu...Kao i zabrana noćnog ribolova i još koješta... Nekako to ide od kraja, a ne sa početka, koliko god mi kao ribolovci bili nesavesni...  Meni to sve zamena teza... Ribolovac najveća štetočina, ma ajde...

ossa

Odlično ako svi poštuju, plus trebalo bi se i poribljavati svake godine. Od ovolike cene dozvole  ( 60 Evra ) može da se izdvoji barem 10% za obnovu riblje populacije.
Naidju krize, drukcije grize...

SMT

Osso,

To je mera kozmetičke prirode... Uperena protiv 10 biciklista koji dolaze na M i V Liman... Verovatno nemaju ni punu spulnu za izbačaj do krtoga...Opet kažem, nemam ništa protiv toga...Nisam ja zastupnik obalskih ribolovaca, svakako...

Ako će to doneti boljitak, super... Neki hoće, valjda...

Suština je ono gore sto sam napisao... Nije ribolovac najveći problem u očuvanju ribljeg fonda... Moj subjektivan osecaj je da smo svi u istom rangu...

maverick

Ali oni "rade" nesto i to je za njih jako bitno...Isti urac kao i ovi naši....smeće jedno...smece drugo....a realno i masa ribolovaca je smeće...tako da sreca pa je Dunav velik da ispere dio tog smeća
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Mornar Popaj

Jučer odem izvadit dozvolu na recepciju Kopačkog rita, kad ono iznenadjenje.
Pas od 50 kg, više liči na medvjeda, zapriječio ulaz. Pogledam tablu, piše psi moraju biti vezani povodcem.
Reko aj dobro.

Pogledam sa lijeve strane,
Zabranjen ulazak sa biciklima
Pogledam malo dalje, iza čuke, jedan zapislenik je ladno ušao biciklom.

Šta reći, koju posluku porati ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Život je cesta pa biraj gdje ćeš. Al' zalud grabiš i zalud stječeš, kad tamo gore ništa od toga ponijet' nećeš.

pajdo77

Uzmeš Popaje sprej i na pola zgrade napišeš 'No Coment'. Jel se piše o njima,jel se priča o njima? I jedno i drugo pa nema svrhe. Zaštićeni su ko Lički medvjedi.

maverick

Ja te natpise ignoriram...Kad sam bicom u Kopačkom...prodjem do kafića...volim tamo popiti kafu ako nije neka velika guzva...jer ako ima vise od tri zauzeta stola cekas kavu oko 2 sata  :stripii:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"