Autor Tema: Tohatsu 2015  (Posjeta: 34748 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alex7777

• Somolovac
  • odgovorno tvrdim da nista netvrdim dok ne utvrdim
  • Dob: 44
Odg: Tohatsu 2015
« Odgovori #585 u: Listopad 20, 2020, 01:21:44 prijepodne »
Pozdrav svima,vidim da je tema davno zatvorena,ali valjda neko jos gleda...ugl pitanje sto se tice ove antikavitacione ploče...uzeo sam mercuria 9.9 kratka peta...inace imam plasticni camac uzeg i dubljeg korita...i kada montiram motor na vesanje iza (ne montiram ga direktno na krmu nego na vešanje iza koje je više za 5 cm od krme),antikavitaciona ploča mi je 4 cm iznad dna čamca...medjutim,kada sedim nazad a na pramac posaljem prijatelja cca 100 kg,antikav ploča mi je i dalje uronjena u vodu nekih 13 cm...majstor mi kaze najbolje da probam tako pa da vidim...na sta trebam obratit paznju?
nikako pajta nevalja kavitaciona ploca max o sa dnom nemoze biti iznad nikako tolerancija ti je od 0mm do 25mm ispod dna  :hi:

Offline maverick

• Administrator
  • ALU BEL YAMAHA HETL 40-60
« Odgovori #586 u: Listopad 20, 2020, 05:49:54 prijepodne »
Pozdrav svima,vidim da je tema davno zatvorena,ali valjda neko jos gleda...ugl pitanje sto se tice ove antikavitacione ploče...uzeo sam mercuria 9.9 kratka peta...inace imam plasticni camac uzeg i dubljeg korita...i kada montiram motor na vesanje iza (ne montiram ga direktno na krmu nego na vešanje iza koje je više za 5 cm od krme),antikavitaciona ploča mi je 4 cm iznad dna čamca...medjutim,kada sedim nazad a na pramac posaljem prijatelja cca 100 kg,antikav ploča mi je i dalje uronjena u vodu nekih 13 cm...majstor mi kaze najbolje da probam tako pa da vidim...na sta trebam obratit paznju?

Obrati pažnju na majstora  :uf: Šale malo , motor mora dole
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline BoskoK

• Kederas
  • *
  • Dob: 1984
« Odgovori #587 u: Ožujak 18, 2021, 15:29:49 poslijepodne »
Pozdrav kolege po štapu,
Planiram kupovinu motora iz naslova, 30 hp, duga noga, za al. camac koji sam porucio i cekam na jesen.
Voleo bih da čujem iskustva ljudi koji su imali ili imaju i dalje ovaj motor, pa vas molim za info. koje su vama verovatno poznate a meni bitne da u startu imam što manje grešaka.
Dakle, čamac je 5,5m dužine, 125 u tabanu, 175 preko svega, ravno dno, cca 200 kg.
Koliko bi kav. ploča trebala biti ispod dna čamca i koju elisu da uzmem? Uglavnom 2 coveka na camcu, ponekad, ređe, 3,4 osobe.
Majstor mi je rekao da je standardna visina zrcala za dugu nogu 510mm.
Unapred se zahvaljujem!

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #588 u: Ožujak 18, 2021, 15:51:43 poslijepodne »
Ja ga vozio par sezona, sad ga vozi Tonyc. Jura je neki dan kupio novi...Jos uvijek dobijes najvise za ulozen novac.
Što se tice visine zrcala oko je toliko koliko si naveo...ne znam gdje radiš čamac ali obrati i paznju na kut zrcala...da ne bi bio premali. Ako je netko od aktualnih majstora oni vec sve znaju. Mozda kad vec teras sve novo da dobaciš neki euro za jackplate ili da ti ga napravi majstor koji pravi camac...tad ce ti sve biti lakse s ustimavanjem motora...
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline BoskoK

• Kederas
  • *
  • Dob: 1984
« Odgovori #589 u: Ožujak 18, 2021, 22:01:49 poslijepodne »
Hvala Mav. Dobio sam dosta preporuka ovde u lokalu da je toha u klasi najboljih a prilicno je povoljniji od ostalih. Majstor je poznat, sigurno da sve zna sta I kako oko camca ali znam da se razlikuju duzine cizme kod svih motora pa u tom smislu ako treba podici zrcalo cm ili 2.
Elisu su mi rekli 13, to je valjda standardna, brza...

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #590 u: Ožujak 18, 2021, 22:20:13 poslijepodne »
Što se tiče aluminijskog čamca, meni osobno je lakse ustimati motor ako ga treba dici cm ili dva. Problem je ako treba ici dole...Onda to moram voziti kod majstora koji ima aparat...vremena i nece ubiti s cijenom. Kod plastičnih je lakše, bar meni jer mogu spustiti zrcalo sam koji cm...

Online ZeroCool

• Smudjolovac
  • Dob: 28
« Odgovori #591 u: Ožujak 25, 2021, 22:04:40 poslijepodne »
nikako pajta nevalja kavitaciona ploca max o sa dnom nemoze biti iznad nikako tolerancija ti je od 0mm do 25mm ispod dna  :hi:

ako je tolerancija 0-25mm ispod dna zasto onda kod mene 15-20mm iznad postizem najbolje perfomanse?

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #592 u: Ožujak 25, 2021, 22:09:44 poslijepodne »
Mjere u uputstvima su dane za motor zavidan na zrcalo, bez bilo kakvih odstojnika...jack plate...ili sličnih uradataka. Meni motor stoji tako da je kavitacijska 35 mm iznad dna i moze jos gore

Online ZeroCool

• Smudjolovac
  • Dob: 28
« Odgovori #593 u: Ožujak 25, 2021, 22:12:57 poslijepodne »
Mjere u uputstvima su dane za motor zavidan na zrcalo, bez bilo kakvih odstojnika...jack plate...ili sličnih uradataka. Meni motor stoji tako da je kavitacijska 35 mm iznad dna i moze jos gore

o pa kod tebe je dosta dignuto, i ja sam probavao dignit jos ali onda mi nije miran camac kao sada....jedino sto dobijem jos koji km na brzini...sad sam u fazi menjanja motora uzeo bi nesto mladje sa trimom mozda 40/60 pa cemo videti kako ce ici sa drugim motorom 

Offline alex7777

• Somolovac
  • odgovorno tvrdim da nista netvrdim dok ne utvrdim
  • Dob: 44
« Odgovori #594 u: Ožujak 25, 2021, 22:39:17 poslijepodne »

ako je tolerancija 0-25mm ispod dna zasto onda kod mene 15-20mm iznad postizem najbolje perfomanse?
[/quote]
a cuj neznam mozda kod vasih motora (vise konja) nesto drugo je u igri ovi do 20ks bar moja yamaha idealno je 0 iskreno nisam ni probao iznda jer cini mi se da bi tu vec bio problem usisa na skrge za hladjenje i mozda nekad fulanje elise naprazno u nekim uvjetima tipa veci valovi i slicno neznam nisam probao al budem ove godine i to malo probao da vidim kome cemu di sta kako

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #595 u: Svibanj 07, 2021, 22:35:16 poslijepodne »

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #596 u: Svibanj 07, 2021, 22:42:00 poslijepodne »
Bas su mi lijepi ti bijeli