Autor Tema: Vemeljski dunavac  (Posjeta: 3004 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
Odg: Vemeljski dunavac
« Odgovori #30 u: Lipanj 07, 2021, 09:12:26 prijepodne »
Znači ribe ima. Problem je što taj dan nije htjela uzimati.

Poslano sa mog POT-LX1 koristeći Tapatalk

Online Dunavski vuk

• Štukolovac
  • Dob: 45
« Odgovori #31 u: Lipanj 07, 2021, 09:42:07 prijepodne »
Mislim da je u mrijestu još uvijek, da je jedno na papiru, a drugo dok se ona ne izmrijesti po vremenskim uvjetima.. Mislim da bi moglo biti bolje kroz tjedan dva dana...
"Neka ti udica bude uvijek bačena. U jezeru u kojem najmanje očekuješ, pojavit će se riba."

Publius Ovidius Naso

Offline nekinho

• Somolovac
  • Dob: 36
« Odgovori #32 u: Lipanj 07, 2021, 12:29:04 poslijepodne »
Lega ja sam bio u subotu cijeli dan od mraka do mraka skoro, ulov si vidi u galeriji, isto slabo za cijeli dan i za takvu vodu ali tako je kako je. Ujutro i predvečer riba radi, ubija, samo neće na udicu, da li zbog vode ili mrijesta još uvijek ne znam ali generalno za takvu cijenu od 80kn/dan i tu vodu sve je to slabo ili gotovo ništa. Nekada se znalo tamo u danu dobiti i štuka i šarana i smuđa, netko i soma manjeg. Ostaje nam samo sjećanje na davna vremena. Ali volimo prirodu, mir, boravak uz vodu, pa ćemo opet u iste ili slične pustolovine, pogotovo kad vrijeme i vodostaji dozvole ići na neke druge bolje i znane nam pozicije. Zaraza pecanjem i dalje traje i trajat će.  :hi:

Online Dunavski vuk

• Štukolovac
« Odgovori #33 u: Lipanj 07, 2021, 12:53:33 poslijepodne »
Lega ja sam bio u subotu cijeli dan od mraka do mraka skoro, ulov si vidi u galeriji, isto slabo za cijeli dan i za takvu vodu ali tako je kako je. Ujutro i predvečer riba radi, ubija, samo neće na udicu, da li zbog vode ili mrijesta još uvijek ne znam ali generalno za takvu cijenu od 80kn/dan i tu vodu sve je to slabo ili gotovo ništa. Nekada se znalo tamo u danu dobiti i štuka i šarana i smuđa, netko i soma manjeg. Ostaje nam samo sjećanje na davna vremena. Ali volimo prirodu, mir, boravak uz vodu, pa ćemo opet u iste ili slične pustolovine, pogotovo kad vrijeme i vodostaji dozvole ići na neke druge bolje i znane nam pozicije. Zaraza pecanjem i dalje traje i trajat će.  :hi:

Ludilo traje i dalje naravno... Daj mi reci samo bio na pijesku i nosio stvari u kolicima ili si bio preko u crvenoj majici na početku bare? jer i mi smo u subotu bili od 5 do 5.... Ni griza nismo imali, osim koju deveriku... a šaran nam se kupao ispod obale i to krasni šarani... Mi smo bili pored kompe čučali ko nespašeni, bili hrana za komarce
"Neka ti udica bude uvijek bačena. U jezeru u kojem najmanje očekuješ, pojavit će se riba."

Publius Ovidius Naso

Offline nekinho

• Somolovac
« Odgovori #34 u: Lipanj 07, 2021, 13:18:41 poslijepodne »
Da crvena trenerka gornji dio... preko. Vidio sam da neko baca oko kompe ali nisam išao do kanala da vidim bolje jer je teško sad tamo, blato do koljena od silne vode koja je i dalje prevelika, danas je tamo idealno. Ali ako neće onda je svejedno gdje si. Čujem da ni na pjesku i ona mjesta do njega niko ništa nije uhvatio ovaj vikend

Online Dunavski vuk

• Štukolovac
« Odgovori #35 u: Lipanj 07, 2021, 13:29:57 poslijepodne »
To smo mi bili, ništa nitko.. Čekam sad da se stabilizira voda pa ćemo opet ići za 10ak dana će to biti vjerujem puno puno bolje. Da se blato sasuši i da krene uzimat. Još mi ponijeli spoda, hranili, ubili se hraneći, probali na sve živo i neživo al kad neće neće.. Baš smo očajni bili na kraju, još je gospoda stavila rampu :)

Publius Ovidius Naso

Offline nekinho

• Somolovac
« Odgovori #36 u: Lipanj 07, 2021, 18:01:04 poslijepodne »
Teško će se voda primiriti kad koliko vidim ide opet porast nekih metar gore idućih dana...tako da opet isto što se tiče blata i ribe. Ko može nek ide sad u porast, vjerujem da će biti bolje nego za prošli vikend. A što se tiče rampe, to mi izgleda kao ono uzeli bi nam svima lovu i najradije bi da platimo ali da ni ne dođemo na vodu. Jer njihova politika glede gospodarenja tom vodom je blagi užas. Prstom nisu godinama mrdnuli niti išta napravili glede pristupa, uredeđenja mjesta, stavili neke klupe uzeli lovu iz EU, tobože poučna staza; a zaraslo sve u koprive i đunglu. Da ne pričam o čuvanju ribljeg fonda i hvatanju krivolova mrežara i strujara. Ulazi u svaki dunavac su puni mreža i nikom ništa....

Online Dunavski vuk

• Štukolovac
« Odgovori #37 u: Lipanj 08, 2021, 07:55:26 prijepodne »
Cirkus kolorado, uglavnom da treba pikirati da je voda mirna par dana ili da blago raste.. Sad ćemo popratiti pa ćemo probati kroz koji dan opet..

Publius Ovidius Naso

Offline nekinho

• Somolovac
« Odgovori #38 u: Lipanj 18, 2021, 11:13:58 prijepodne »
Bio tko ovih dana ili ide sad za vikend, neka napiše dojmove ako može....

Online Dunavski vuk

• Štukolovac
« Odgovori #39 u: Lipanj 21, 2021, 08:39:07 prijepodne »
Bio tko ovih dana ili ide sad za vikend, neka napiše dojmove ako može....

26.6 idem, jesi ti bio šta ?

Publius Ovidius Naso

Offline nekinho

• Somolovac
« Odgovori #40 u: Lipanj 23, 2021, 07:59:26 prijepodne »
Vidi u galeriji ulova.... :hi:

Offline madmax

• Babuškar
  • **
  • https://www.instagram.com/fishingnowtomorrow/
    • fishingnowtommorow
  • Dob: nevazno
« Odgovori #41 u: Srpanj 11, 2021, 13:11:39 poslijepodne »
Jel netko bio na Vemeljskom dunavcu, tikvešu, kakvo je stanje, vodostaj, prilaz vodi, grize li. Pitam za prijatelja :takoje:

Online Dunavski vuk

• Štukolovac
« Odgovori #42 u: Kolovoz 30, 2021, 08:46:48 prijepodne »
Ekipa jel bio tko na vemelju zadnjih 10ak dana? Ako ima slobodno se javite u PP da razmjenimo iskustva

Publius Ovidius Naso