Autor Tema: Da bolje razumijete ono sto vidite na ekranu  (Posjeta: 15176 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alexdja

• Somolovac
    • Nećeš verovati 🤣
Odg: Da bolje razumijete ono sto vidite na ekranu
« Odgovori #150 u: Veljača 13, 2020, 10:57:50 prijepodne »
A ne...

Batina je iz jaja izašla...
       Nema više divljeg bučka. :no:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #151 u: Veljača 13, 2020, 16:54:09 poslijepodne »
Uvijek postoje priče oko ispravnosti ili neispravnosti koristenja sonara...Danas kad je zivot brz...a ribe sve manje...jednostavno sonar pomaze. Sad se postavlja pitanje da li je moralno imati ga ili ne...i svaki član ovog ili bilo kojeg foruma ce imati misljenje o tome...ali vecina ce ponijeti puno vise ribe nego sto mu treba za prehranu...neki ce podjeliti, neki ce prodati....ali i jedni i drugi ce moralizirati o tom sonaru a rijetki su kojima padne na pamet da puste ribu....Ovdje ali i na drugim sličnim destinacijama...vjecno neka kuknjava i prdnjava...ovima smeta sonar...ovima smeta veliki motor...onom smeta skup stap...Ali kontam da vecini smeta jer ce ti drugi izloviti vise ribe od njih...a ne zato sto ce voda ostati prazna i devastirana....
Malo malo pa me netko nazove ...prodaje pribor...rijesio mi motor...čamac mu vise ne treba....zbog takvih sam sretan sto nema toliko ribe kao prije...Ostaju samo oni koji doista vole rijeku...koji doista vole taj adrenalin....a prdnjava kako je dosla tako ce se i razici....
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline jurajurajura01

• Štukolovac
« Odgovori #152 u: Veljača 13, 2020, 18:39:04 poslijepodne »
Ovisi kako ko i sta koristi sonar nekazem jesam ga koristio da nadem ribu i imas vise uspjeha ovu nedjelju prevo 5 sati sondiranja na dravi bez pecanja divio se koliko ribe ima al ga najvise koristim zavrsim sa poslom i gas na dunav uvati me mrak noc magla upalim kartu i nazad kuc bez problema i to je malo opasno ali puno lakse nego imat napete oci i razmisljat jel tu bova obala di sam sta sam

Offline Mifla

• Babuškar
  • **
  • Dob: 38
« Odgovori #153 u: Lipanj 19, 2020, 22:41:30 poslijepodne »

Offline dravski pecaros

• Alas

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #155 u: Siječanj 11, 2021, 18:46:11 poslijepodne »
Pitao me netko neki dan...slika je  :icon_thumright:

Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline alex7777

• Somolovac
  • odgovorno tvrdim da nista netvrdim dok ne utvrdim
  • Dob: 43
« Odgovori #156 u: Siječanj 12, 2021, 00:23:13 prijepodne »
e da ja imam televizor ko bi mi bio ravan jos i da znam sta pise na njemu  :pirate: I ODMA DA NAPOMINJEM ZAJEBAVAM SE DA NEBI DOSAO NA NOZ KOD IKOG  :stripii: :uf:

Offline pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #157 u: Siječanj 12, 2021, 04:35:34 prijepodne »
 Ja ovdje na slici vidim jedino neku stazu za Spidvej kako mi se čini u toj šljaci. Nema do onih okruglih sonara gdje ti nacrta ikonu ribe i to je to. Ovi što kompliciraniji to više zbunjuju.

Offline joker

• Somolovac
« Odgovori #158 u: Siječanj 12, 2021, 09:10:44 prijepodne »
Kako kazu nista nije komplicirano kad znas. :stripii: :stripii: :stripii:
prije su zene kuhale kao moja mama a danas piju kao moj tata

Offline Djoka

• Smudjolovac
  • Dob: 20
« Odgovori #159 u: Siječanj 12, 2021, 09:45:01 prijepodne »
ako se ne varam mislim da je na slici prikazan snop kako vata kad je obicna 2D slika, pa DownScan uzi (snop-precizniji) u obluku kupe koji vata pod sondom  i SideScan snop koji vata levu i desnu stranu od sonde? tako bi ja protumacio sliku :sha:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #160 u: Siječanj 12, 2021, 11:36:47 prijepodne »
Da...cisto za one koji nisu vidjeli kako radi koji snop i sta vidimo s njim. Danas...novi uredjaji sve to imaju u jednoj sondi a mi samo biramo sto od toga zelimo gledati  :icon_thumright:

Offline Djoka

• Smudjolovac
  • Dob: 20
« Odgovori #161 u: Siječanj 12, 2021, 11:47:44 prijepodne »
Super bar nesto znam  ja se bas ne snalazim sa sonarom imam jako malo sondiranih sati pa nisam bas naucio, jel mi mozes rec koju sirinu snop vata na DownScanu, mislim da sam negde procito nesto 1m:1.5m? Na metar dubine da je sirina 1.5m kako se povecava dubina x 1.5m i dobijam sirinu, odnosno toliko mi metara dna pokazuje ili sam ja to bezveze skonto?  :violent1:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #162 u: Siječanj 31, 2021, 23:18:56 poslijepodne »
Za kolegu koji se nećka oko kupnje sonara  :stripii:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #163 u: Siječanj 31, 2021, 23:26:17 poslijepodne »

Offline dravski pecaros

• Alas
« Odgovori #164 u: Veljača 08, 2021, 18:54:06 poslijepodne »