Autor Tema: Shimano Lesath CX 45-135  (Posjeta: 3800 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online SMT

• Moderator
  • Dob: 42
Odg: Shimano Lesath CX 45-135
« Odgovori #15 u: Prosinac 03, 2020, 18:40:05 poslijepodne »
@ Joca SMT
Drugar mi ovde u ns ima novi taj cts 70g , a imao sam i ja davno staru (prvu ) seriju 75g na 9' . Sada gledam 8'6" , neki moj trip. Da može i ponekada sa obale , a za čamac super radi posao. Lesath nisam do sada gledao zbog cene , a i nije ranije bilo te gramaže. Bilo je 50-100g najjači još to nije bilo realno označeno. Pre kožnog mislim. Sad su po meni ozbiljna priča, a da nije onaj POWER GAME (po meni dosta težak u odnosu na cx)

Ne znam... po meni su oni mnogo podigli lestvicu sa CX i DX serijom... Prate trendove tih današnjih brzih stapova... Pogotovo u smislu obeležavanja, prestali su “lagati” kao na tom kožnom koji je bio dobar blank samo nije bio 50-100g...

Mene Revo nije puno manje koštao od Lesatha, svašta nešto ima na njemu... Vrhunski je uradjen...

To sve sada toliko ide napred, progres je evidentan, teško je to za pratiti a verovatno i nepotrebno... Nema tu puno greski kod tih stapova iz gornjeg segmenta...
BRZO i BEZ VEZE

Online SMT

• Moderator
« Odgovori #16 u: Travanj 23, 2022, 15:04:16 poslijepodne »
Zaboravih i da ga imam… Skinuo sam sa njega i stelle jedno dva prsta prašine… Idu u vožnju ovih dana… ebemusve ako to i dalje nije dobar komplet, videćemo jel škripi, može li u veće obrtaje… Onako, klasika… Imam neke debele udice kao prst, taman uz taj štap… :hi: nije ni moderan ali nisam ni ja, taman smo jedan za drugoga…

BRZO i BEZ VEZE

Online tutnja

• Somolovac
  • Dob: 53
« Odgovori #17 u: Travanj 23, 2022, 17:09:52 poslijepodne »

DX je unapredjeni CX koji je odličan... Ne može se puno pogrešiti...Meni lično bas lep štap, DX... Na žalost ni u 2021 neće biti nešto od te serije na 240 cm, sto meni treba...

Probaj Norstream Thor 2.44.. nije skup ali je životinja
Doduše ovaj 40-130 je "samo" regular fast, 30-100 je nijansu krući i brži, ali pravljeni baš za takve stvari, teški mamci, dubina, protok..
Uzmeš ovog slabijeg, i ako to nije to, proslijedi ga meni

Poslano sa mog LG-V50 koristeći Tapatalk

Offline Kugla

• Alas
« Odgovori #18 u: Travanj 23, 2022, 17:39:21 poslijepodne »
SMT taj je uvijek u modi  :icon_thumright:
"Živi kako možeš, kad ne možeš onako kako hoćeš."
www.lureti.hr
www.facebook.com/edukacije.lureti
www.facebook.com/lureti

Online SMT

• Moderator
« Odgovori #19 u: Svibanj 03, 2022, 10:23:14 prijepodne »
Jeste :hi:

Spada, onako u neku klasiku… U eri ovih ultra lakih stapova koji traže i takve masinice, lesath je neke srednje težine… Tako da na njega i ide ozbiljna mašinka, što meni u nekom “srednje  jačem” varalicarenju i odgovara… Ja sam ga platio neke pristojne pare kao novog koliko se sećam ali to je u poredjenju sa GL koje imam, duplo i više manje, pa mi dođje jeftino…Ustvari, ovi drugi ga preterali… Ta pluta, ima neku zastitu, ebem li ga, kao neki fini lak …Pa i nije kao pluta, nego kao “sinteticka majica”… u početku sam nešto bio skeptik oko toga, jer sam čuo samo za portugalsku plutu , šta god to bilo… To je ona sto ima rupe po 1cm ali me ubedili davno da je to to… Ali ok je  ovo skroz, meni bolje i lepse…

Možda nije moderan kao stapovi najnovije generacije, možda ga manje koristim ali osecaj kad sa tim štapom izadjes na Dunav u kombinaciji sa stellom jeste “ samo neka dođje sto veća riba”… Ima snagu…

Hebes mi sve, ako nisam u pravu :hi:..
BRZO i BEZ VEZE

Offline Mornar Popaj

• Somolovac
  • Šaran, štuka, linjak, som, biće čorba kao grom
« Odgovori #20 u: Svibanj 03, 2022, 20:50:31 poslijepodne »
Takva rola zaslužuje malo deblju strunu, a to onda za sobom vuče i rasniji štap.
U svakom slučaju prekrasan komplet

Sent from my iPhone using Tapatalk
Život je cesta pa biraj gdje ćeš. Al' zalud grabiš i zalud stječeš, kad tamo gore ništa od toga ponijet' nećeš.

Online SMT

• Moderator
« Odgovori #21 u: Svibanj 03, 2022, 21:14:51 poslijepodne »
Hvala…

Sto se tiče lesatha, nema jacega od 45-135… ima ga u dve verzije, ovoj CX i DX( lepši štap)…Sad već dugo nisu izbacili neku novu seriju lesatha ili ja ne znam da jesu…

Ja sam ljubitelj, lesatha … Imao sam ih mnogo… Teško da bih stellu tu stavio na nešto drugo… Shimanov vrh ponude, jedno i drugo, pa kad naprave bolje, tu smo da ispratimo ako može…A i realno, nemam potrebe… Štap čupa sve somove iz ovog našeg gornjeg dela Dunava, naravno u kombinaciji sa čamcem… Ja sam sa morskim pecanjem na Vi, jednostavno ne idem… I gotovo ništa ne znam o tome…

Neki je tu PP u pristojnoj debljini, ne mogu se setiti kojoj.. Možda slika vara…  Ispravlja udice… Ebem li ga, ja bi to još stanjio ali ne ide tanko na taj komplet…Nešto mi te debele strune kao prst ne sportske ali tako ide, jbg :hi:

BRZO i BEZ VEZE

Online maverick

• Administrator
  • ALU BEL YAMAHA HETL 40-60
« Odgovori #22 u: Svibanj 03, 2022, 22:25:18 poslijepodne »
Meni je lesath vrh vrhova...ne kazem da je najbolji stap za tip varaličarenja koji upraznjavam ali jednostavno mi lezi i volim ga. Imam sto gramca i 42....
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline Mljeveni

• Kederaš
  • *
  • Dob: 39
« Odgovori #23 u: Svibanj 13, 2022, 22:34:37 poslijepodne »
Je li netko posjeduje 2.7 m 21-56.

Trazim si nekakav “univerzalac”, pa bi molio ako netko posjeduje da malo napise nesto o njemu.
Pogotovo ako mi moze reci da li je ok za ovo sto ja bacam?

Bacam sve od 10-30 grama jig, voblere od 5-9 cm,  glavinjare do 30 grama., lovi bucova i smuđa, a som ako dođe dođe.

Rola na njemu bi bila stella sw 4000-c, 355 grama teska.

Online SMT

• Moderator
« Odgovori #24 u: Svibanj 14, 2022, 08:43:16 prijepodne »
Gde pecaš?

Ne znam hoće to biti dosta za tih 30g, pogotovo glavinjaru…

Ta stella je ozbiljna praćka, razmisli o broj jačem lesathu…Mislim da bi ti 42-84 bila mera i za težine i za tu masinicu…

Ovaj iz naslova 45-135, je prejak samo za tu donju meru… za 30g je odličan… Meni lično dužina, najbolja…
BRZO i BEZ VEZE

Online tutnja

• Somolovac
  • Dob: 53
« Odgovori #25 u: Svibanj 14, 2022, 10:24:31 prijepodne »
Teško je "pomiriti" vobler od 5cm i glavinjaru od 30g.. može ako je nužda ali izbačaji su u najmanju ruku smiješni, plus kontrola sa prejakim štapom..
Može to sve u jednom, isprobano ali..

Poslano sa mog LG-V50 koristeći Tapatalk

Offline Thechoki

• Babuškar
  • **
  • Dob: 40
« Odgovori #26 u: Svibanj 14, 2022, 10:50:01 prijepodne »
Lesatx fenomenalan stap svi modeli.
Najteze je naci “univerzalan” stap pogotovu za tu rolu.
To je bas velika masinica za soma,mladicu….
Da bi sa njom zabacii vobler od 5cm treba konac od 0.18, 0.16…
Pre bih napravio dva jeftinija kompleta pa pokrio veći spektar varalica.
Ako već Lesath onda definitivno 42-84 ( imao) i masinica 4000 to je to,SW modeli su ipak za tezi ribolov.

Offline Mljeveni

• Kederaš
  • *
  • Dob: 39
« Odgovori #27 u: Svibanj 14, 2022, 12:18:53 poslijepodne »
Gde pecaš?

Ne znam hoće to biti dosta za tih 30g, pogotovo glavinjaru…

Ta stella je ozbiljna praćka, razmisli o broj jačem lesathu…Mislim da bi ti 42-84 bila mera i za težine i za tu masinicu…

Ovaj iz naslova 45-135, je prejak samo za tu donju meru… za 30g je odličan… Meni lično dužina, najbolja…

Pecam na rijeci Savi,kombiniram camac i obalu.
Zato i trazim neki stap za sve.
Posjedujem Hearty rise predator III 20-70….ali mi jednostvano nije legao taj stap, mozda za neke vece tezine, ali za sve ovo ostalo, ne odgovara mi.
Na njemu je ta stela (stap je 175 grama) i taman mu odgovara velicina role.

Online SMT

• Moderator
« Odgovori #28 u: Svibanj 16, 2022, 20:40:29 poslijepodne »
Ne znam o Savi puno… Ti znas… Ako imas i jači, onda si ok…

Ovo mi je valjda jedina slika koja mi je ostala…

Stella 4000 FJ i lesath 42-84, jaka kombinacija… Dobro ukomponovana… Ja mislim da je ta stella broj za taj stap…

Taj stap sam prodao, stella vrti jos kod mene…  Razlog, bio mi dugacak na 2,7 i ta drska mi ide preko lakta… Lesath je onako, ostao neka klasika iako je u ovoj DX varijanti moderan i lep… Ali to su sve moji tripovi… Taj stap u toj gramazi je vise nego dobar…

Da je bio 240cm u toj gramazi, ili nekoj slicnoj, to je to za mene… ne bih ga menjao…

Inace kada sam kupovao njega, u igri je bio Graphiteleader vivo protype 15-56… Meni se u tom momentu lesath vise dopao…I nije mi žao uopste…

Jbg, posle sam video i neke bolje GL, na prvom mestu krace… i tako lesath otisao od mene…

Meni je to za vobler bilo prejako, nekako… i dugacak… za dzig odlican…

Sta znam… i sada mislim da mu nista ne fali…

S druge strane, ide pribor mnogo napred… i to brzo…

Kod masinica sam se znao zajebati, prodati nešto a posle zaliti… Kod stapova bi se teško vratio na nešto staro ili bar tako mislim danas… Jednom sam to uradio sa nekim sportexom, valjda čista nostalgija… Smejao sam se sam sebi koliko je to vreme pregazilo i kakvu sam glupost napravio…
BRZO i BEZ VEZE