Drvo, epoxy, plastika

Autor No, Veljača 10, 2024, 17:59:49 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

No

Ovaj čamac sam napravio prije gotovo 9 godina.
Od tada je non stop u vodi, s iznimkom prije dvije tri godine, mjesec dana je bio vani na popravku koji sam traljavo odradio i nisam rješio problem.

Čamac je od hrastovine, daske 12 mm, obložen sa tri sloja epoxya i platna.
Nekada je iznutra bilo duplo dno od hrastovih dasaka 12 mm, obloženo jednim slojem epoxya i platna.
Naivno sam mislio da je to dovoljno a nije bilo

Odlučio sam se na rekonstrukciju koja me izišla 1300-400 eura
Netko misli da sam lud, netko da sam glup uložiti toliko u drveni čamac-
Meni se čini da nisam mogao drugačije
Gradio sam ga, koristio i zavolio a kada voliš sve je lakše.

Problem je bio što mi je voda ulazila u duplo dno, ( ovdje se moram zahvaliti pajti Alexu jer mi je savjetovao da proširim razmak između dasaka, kada sam ga pravio. Da nisam napravio prorez izmedu dasaka sigurno bi ga rasteralo. Alex hvala)

Sada sam se odlučio za PEHD plastiku. Kupio sam tri table 3000x1500x8 mm, skrojio, u pod složio extrudirani stiropor i odvezao u Kutinu gdje su mi u firmi "Montažer Smola" sve to povarili.
Boja izvana je original od kada sam ga pravio.

Dodao sam sjedalo, lajsne od aluminija, nosače, izbušio po rubu u vrhu stotine rupica od 2 mm da "zarobljeno" drvo unutra može disati.

Čamcu je ponuđen novi radni vjek
Koliki će biti to nitko ne zna, nadam se da ću ga koristiti dugo i sa zadovoljstvom

maverick

Kad kupiš čamac onda definitivno vise ne spadas u skupinu normalnih a kad ga gradiš onda je to na kvadrat  :stripii:  Ali kako god to radio i koliko god kostalo ako te čini veselim dok si ga gradio i sad dok ga koristis vrijedilo je svakog utrošenog eura. Nedavno mi je bio lik koji ima drveni hrastov čikl napravljen prije par godina od hratove daske debljine 10 mm i želi da ga se plastificira izvana a iznutra kompletno napravi kada od stakloplastike...Rekao sam da to nema smisla i da kosta previše ali budem mu svakako predlozio da se poigra ovako kao ti....
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

No

Svi bi mi htjeli najbolje a da malo košta. Nažalost to nije moguće.
Čamci su kao i štapovi, auti ili bilo koji drugi proizvod. Koliko žetona toliko i glazbe.

Uzmeš, kupiš ili napraviš pa onda vidiš što ti fali, što je višak, što bi htio, što ti smeta.
Onda ga, prodaš, pokloniš ili zapališ i ideš dalje.
To dalje uključuje filtere- za šta ti čamac treba (vozanje, kupanje, kurčenje, pecanje ili sve to zajedno), kolika penta ti treba, skida li se svaki put, hoće li biti cjelu godinu u vodi ili će se voziti, ima li spust tamo gdje pecaš....i još sto drugih stvari.

Materijal- drvo, plastika, aluminij ili kao kod mene sve zajedno

Uglavnom nema kraja i to je dobro i tako treba i biti.

"Nedavno mi je bio lik koji ima drveni hrastov čikl napravljen prije par godina od hratove daske debljine 10 mm i želi da ga se plastificira izvana a iznutra kompletno napravi kada od stakloplastike...Rekao sam da to nema smisla i da kosta previše ali budem mu svakako predlozio da se poigra ovako kao ti...."

Slobodno mu daj kontakt, ako mu mogu pomoći savjetom, rado ću to napraviti