O smuđu

Autor maverick, Studeni 24, 2012, 10:08:09 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

šajzika

Kopacki rit , Hr strana ima komplet zabranu od  1.3 do 1.6 i to je nekako najbolje. Nek se riba mrijesti, mozda cak i ranije da je zabranit cca od 1.2 do  1.6. Lakse bi se kontrolirala zabrana tj lovostaj jer ovako uvijek neko nest drugo peca pa mu eto slucajno doslo i te stare fore
Audentes fortuna iuvat

flutikazon

Ne sporim ja tu ništa, ok je zabrana, nego mi glupo da ne usaglase to kad delimo istu vodu. Isto da bude i kod vas i kod nas pa kako god da je

šajzika

Ma naravno. Slazem se. Ocigledno da smudj i ostala riba zna gdje su "ljudske" granice pa se i riba ponasa u skladu s time i mrijesti kako smo si mi zamislili  :stripii:

Ne znam jel se i u vodi djele kao mi, nekak imam osjecaj da su u tome cak i ribe pametnije od nas
Audentes fortuna iuvat

pajdo77

Sa obzirom na godišnje doba,temperaturu vode gdje bi po vašim saznanjima trebao biti smuđ? Ja nikako da ga napipam. Jel u dubljoj vodi,kamenu uz obalu ili je najbolje probati na nekom pjesku. Probam ja svagdje po malo al me zanima na kojim od navedenih mjesta bi se valjalo malo duže zadržati. Nemam sonar,drava mjenja korito pa lutam od jedne do druge pozicije igrajući na ono ak nije uz obalu onda je u nekoj rupi al nešto kiksam.

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk

maverick

Ja bih se u tvojim uvjetima definitivno bacio sam na vobler ...Danju bi odmarao...kuckao po drustvenim mrezama a navecer kad pravi muskarac i treba da se dokaze uzeo stap i krenio u ratnički pohod  :stripii:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

ps

Ja bih na tvome mjestu prodao štapove. :stripii: :stripii:

pajdo77

Nek ostanu ko kolci za paradajz,bar nekakve koristi.

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk