Autor Tema: Strune  (Posjeta: 158321 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maverick

• Administrator
  • ALU BEL YAMAHA HETL 40-60
Odg: Strune
« Odgovori #1995 u: Rujan 24, 2021, 20:11:32 poslijepodne »
Ni ja ne pravim razliku...Meni je cak uvijek bitno imati neki allrounder pribor...znaci odem na vodu popodne..jigam....muvam ...i padne mračak i  s njim bacam  vobler....Ali ako covjek vjeruje da ima razlike i da mu je to bitno...Zasto da ne...
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline tutnja

• Somolovac
  • Dob: 51
« Odgovori #1996 u: Rujan 25, 2021, 07:35:11 prijepodne »
A gle, razlike sigurno ima. Sad koliko je ona vidljiva ili ne svako nek prosudi za sebe..
Zašto proizvode modele pod nazivima jig, jigman, ultra, morski, ovo-ono, ovaki-onaki, brže tonuće, plivajuće itd. itd. ako nema baš nikakve razlike?
Istina, ina tu u jako velikom dijelu marketinga, čak najvećem, ali nije baš sve bezveze..

Ista je situacija i s najlonima npr. specijalizirano je maltene za svaku vrstu, tehniku i situaciju sada, nekad bila kornjača i platil pa biraj
Šaranski predvezi isto.. Dok sam se igrao s tim kupovali najjeftiniju "špagu" na metre i pitali se zašto je ona neka 3x skuplja, a isti k. da bi vremenom ustanovili da baš i nije isti k. ali i dalje realno preskupa. Sad ih isto ima da ti pamet stane, ne bih znao šta uzeti kad bih opet krenuo u te vode..

Poslano sa mog LG-V50 koristeći Tapatalk

Offline Mljeveni

• Kederaš
  • *
  • Dob: 39
« Odgovori #1997 u: Listopad 16, 2021, 22:27:13 poslijepodne »

Neznam jeli ju tko koristio?

Mozda je to samo problem kod mene, spaga kao sa slike, 25 lb, doslovno ne osjeti se nikakav rad varalice, tek glave iznad 25 i to kad kad udari u kamen.
Glavinjara od 20 grama u dubljoj vodi, onako neka sitna vibracija.

Isprobano na vise stapova s istom rolom i spagom.

Sto se mene tiče najbolja za izbjegavanje!!!

Mozda netko zna za sto je tocno najmjenjena ta spaga i gdje pise na kutiji za sto je namjenjena, jer za jig očito nije.

Jedinu oznaku koju sam vidio a na drugim spagama koje korisiti ili sam korisito, nisam vidio da to naglasavaju, da je ovo tonuca spaga.

Offline No

• Alas
  • Dob: 55
« Odgovori #1998 u: Studeni 02, 2021, 20:48:47 poslijepodne »
Varivas Avani Sea Bass  Max Power  1,0 pe,  pod prstima odlična, taaaanka, baš onakva kakvu volim.
Ako bude izdržljiva i trajna, upecao sam se na novi brand i novi model.
Način kako mi je došla ova struna, je vrijedniji od strune.

Idemo dalje   :ok:
Riješenja naše sadašnjosti, sve brže postaju problemi budućnosti.

Online SMT

• Moderator
  • Dob: 42
« Odgovori #1999 u: Studeni 02, 2021, 21:31:05 poslijepodne »
Sto se tiče debljine, videćeš i proceniti… Kako već ide… Nisam siguran, mislim da se taj model više ne radi, da je izašao naslednik… možda grešim…

Imam je u varijanti 1,2 i 1,5pe ( čini mi se)… Odlična zaista struna… Zadovoljan sam…

Ako izuzmem PP u koji imam najviše poverenja, okreni obrni meni Varivas broj 1 brend od dostupnih struna koje mogu u radnji kupiti… Bilo da se radi o 4-nitnoj ili 8- nitnoj… Probam i druge, naravno… Trenutno koristim PP, YGK, Tournament, Kizunu i taj max power… Različite situacije, tehnike,  debljine,  ribe…

Za kvalitet koji je po meni visok, a sto je nama najvažnije, taj brend definitivno nije skup…

Mislim da će ti neki od Varivasa lepo sesti na GL… Ima sonar da napraviš…
BRZO i BEZ VEZE

Offline No

• Alas
« Odgovori #2000 u: Studeni 02, 2021, 21:36:57 poslijepodne »
Koristim Daiwu tournament, godinama. Odlična, ali paprene cijene
YGK me razočarala, u ovim tanjim dimenzijama
Radujem se probi Varivasa. Vidjet ćemo  :ok:
Riješenja naše sadašnjosti, sve brže postaju problemi budućnosti.

Online Sg.Pepper

• Somolovac
  • Dob: 34
« Odgovori #2001 u: Studeni 02, 2021, 23:18:35 poslijepodne »
Probao kizunu, bila super 4 pecanja, nakon toga petljanje kao nikad u zivotu! Skinuo ju dolje namotao spiderwire 0,15 i deri! Meni najbolje trenutno za normalne novce (300m 200kn)
dec d vej aj lajk it....

Offline Rap

• Alas
« Odgovori #2002 u: Studeni 02, 2021, 23:45:49 poslijepodne »
Koju kizunu (boja) i koja debljina?

Online Gremlin

• Somolovac
« Odgovori #2003 u: Studeni 03, 2021, 09:10:16 prijepodne »
Probao kizunu, bila super 4 pecanja, nakon toga petljanje kao nikad u zivotu! Skinuo ju dolje namotao spiderwire 0,15 i deri! Meni najbolje trenutno za normalne novce (300m 200kn)

Ja sam isto na SpiderWire-u...verovatno ima i boljih, ali meni za moje potrebe dobra.

:occasion14:

Online Sg.Pepper

• Somolovac
  • Dob: 34
« Odgovori #2004 u: Studeni 03, 2021, 09:25:17 prijepodne »
Koju kizunu (boja) i koja debljina?

Zelena 0,17! Struna je fina, mekana, tiha, daleko se baca sve pet! Ali mi je petljala za medalju!
dec d vej aj lajk it....