Aluminijski čamci

Autor maverick, Studeni 19, 2012, 16:44:43 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ZeroCool

Ostalo jos samo poliranje....ovaj put se nadam  da ce boja ostat na aluminiju :D

maverick

Crveno je folija...a crno boja... :sha:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

ZeroCool

Citat: maverick  u Studeni 13, 2022, 20:39:40 POSLIJEPODNE
Crveno je folija...a crno boja... :sha:

Nije crno nijansa vuce vise na plavo ali da tako je....folija je crnena bilo jednostavnije za napravit a uzivo izgleda lepse

maverick

Koju si boju na kraju koristio..
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

ZeroCool

Citat: maverick  u Studeni 13, 2022, 20:57:33 POSLIJEPODNE
Koju si boju na kraju koristio..

2k mislim da je kamionski program to mi je lakirer preporucio s tim da je u startu isao sa nekim poliuretanskim prajmerom koji kaze da obavezno koristi kad farba.....i kaze da garantuje da je dobar....konkretno sta je u pitanju nemam pojma....Dve ruke je spricano

Dukson

Jedan zanimljiv koncept "kabinasa" bez kabine.
Jos 2-3 godine vozim kabrio, a onda ce gdin Alu-Bel imati pune ruke posla oko Prevaranta II.
Trenutno skupljam inspiraciju, pa mi ovo naletilo.

šajzika

Koliko sam cuo, krajem 2023 ide u mirovinu i zatvara obrt pa pozurite s narudzbama  :pirate:
Audentes fortuna iuvat

retfala

Mjesecima gledam i trazim po oglasima nesto slicno. Nasao sam zanimljivih kabinasa ali na svima su jako visoke stranice

ALU-bel

Citat: šajzika  u Prosinac 27, 2022, 13:44:23 POSLIJEPODNEKoliko sam cuo, krajem 2023 ide u mirovinu i zatvara obrt pa pozurite s narudzbama  :pirate:
:stripii:  :stripii: Rici ti se pozlatile

Dukson

Citat: retfala  u Prosinac 27, 2022, 14:01:57 POSLIJEPODNEMjesecima gledam i trazim po oglasima nesto slicno. Nasao sam zanimljivih kabinasa ali na svima su jako visoke stranice

Nisam niti ja fan visokih stranica, a nisam ni fan nekih izgovora od kabina, sve to nekako mora biti u skladu - treba poslusat struku i iznaci neke kompromise.
Bice tu mozganja oko izvedbe, ima doduse gosn Alubelovic sjajnih kandidata od kabinasa koji mi djelomicno sluze za inspiraciju.
No, naravno da kod mene nece biti nista "klasicno", nece to biti obicni kabinas, bit ce tu pokusaja nekih inovacija dok me doticni ne istjera iz garaze :P

Mljeveni

Koja je preporucljiva visina stranice u unutarnjem dijelu camca?

retfala

Da si radim camac ne bi htio višu stranicu od 50cm

maverick

Prvo...Alu Bel je trebao standardno napraviti dva korita i onda bih ja za njih imao gotove plastične kabine...s izolacijom, instalaciom itd itd...Dva tipa...jedan na klik s gornje strane , drudi koji sjeda u sam čamac i oblika je kutije tako da se po potrebi moze i iznejti van i drzati u kampu a čamac cijelom povrsinom imas za pecanje...kupanje..sex...itd itd

Šarka smo isprobali svi...od tih niskih kabina neke komocije nema...mislim da i ova na ovom videu nosi puno odoatnog tereta i preko tri puta veci motor...Kompromis jeste neka velika tenda kao kod mene...Dukson moras sad kad dodje ljepse vrijeme na jedno dravsko kampiranje s nama pa da vidis koje su prednosti a koji nedostatci tako neceg..
Tesko je nekom tko pravi čamace napraviti tabanas da ide kao gliser da trosi kao yamaha 4t a da krajnja brzina bude oko 70...S tim da su ovi varaličari...ovi saranasi...evo treci vecinom neki avanturisti...da nam to ljeti sluzi osim za sve nabrojano jos i staviti desetero djece unutra i vucati  cijelo poslijepodne onu gumu za sobom...Moram priznati da je Alu Bel najblize da udovolji svima sa svim budalastinama...a sto se tie njegove mirovine...on iz one firme ide samo s nogama naprijed  :stripii:  ipak je to Titina generacija...oni se osjecaju lose kad nista ne rade vise od tri dana  :stripii:

maverick

Citat: retfala  u Prosinac 27, 2022, 16:42:45 POSLIJEPODNEDa si radim camac ne bi htio višu stranicu od 50cm
Naše su 60 pa tu odbijes visinu zbog kuta razvrtanja..pa dodas onu cijev fi 50...nesto malo preko toga je visina...i to je dovoljno da te cuva od bilo kakvih valova...brodova..s boka ..sprijeda .....od povratnog vala itd itd

retfala

Covjek je pitao za unutarnji dio. Kad je stranica 60 to je max 50 unutra.