Aluminijski čamci

Autor maverick, Studeni 19, 2012, 16:44:43 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

miha

pa još ako ga treba opjeskarit i ofarbat .... :stripii:

Gremlin

Ma da...
Eto samo farbanje antialgina na plastičnom od 5,35 m je oko cca 150 Eura...
I to da uradiš sam, ako hoćeš da bude kako treba...

:uf:

smudjoslav

Lupetate sa ciframa ko ovi sto im auto trosi 4,5l.
Za 70-80e uradis antialgin Hempel ko nista a zorka jos jeftinije!!!

maverick

Napisao je "kako treba" a ne kako se može  :stripii: i misli na prvi put gdje je poželjno da ispod bude uredna antiosmotska zaštita
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

smudjoslav

Vuces me za jezik.... :stripii:
Smirgla, prajmer, antialgin, krep traka, valjak, posuda...nema sanse da predje 80e...
E sad sto je neko nesposoban da zalepi traku, umoci valjčić u farbu i vrti gore dole pa mu drugi za to naplati 200e u to neću ulaziti... Ende...

Gremlin

Citat: smudjoslav  u Listopad 21, 2021, 10:58:31 PRIJEPODNE
Lupetate sa ciframa ko ovi sto im auto trosi 4,5l.
Za 70-80e uradis antialgin Hempel ko nista a zorka jos jeftinije!!!

Nemoj da se jediš komšija, čisto da znaš da se ne pecam na trolovanje i to "lupetate"...
Popij neku rakijicu, prijalo bi ti :pije:

Mislim ako si u fazonu da uradiš kako treba, popraviš prajmer ako je negde oguljen, dva sloja antialgina, da koristiš originalne Hempel razređivače, itd...

2 x 0,75 l antialgina, 1 x prajmer...

https://www.roma.rs/proizvod/hempel-antialgin-075l/

https://www.roma.rs/proizvod/hempel-light-prajmer-075l/

Samo ove tri stavke su 90-ak Eura, bez razređivača u malim konzervicama koji je skup kao otrov.
Plus, četke, valjci, krpe, šmirgle, trake za obeležavanje...

Pivo za majstore nisam uračunao...

:stripii:

pajdo77

Samo kmečite a 80% vas kupilo plastiku ili aluminij u zadnje dvije godine. Naravno uz nove motore gratis. Baš mi vas je nekako žao,sve mi suze niz guzicu cure. Ja imam čamac star 42 godine pa ne kukam za to malo antialgina,ja ga naime ni nemam

Poslano sa mog POT-LX1 koristeći Tapatalk

smudjoslav

Rekao sam ende ali i dalje tvrdim da lupetas....
Za taj camac koji si pomenuo je dovoljna jedna  ta konzerva antialgina....Al neka bude da si ti u pravu pa treba 90e...
Te cetke, valjci,traka, smirgla...ne kostaju ni 3e...Gde nadje 150...
Ali evo necu vise, idem da pijem rakiju po preporuci jer ce mi se percepcija promeniti od iste pa mozda i ja vidim drugacije cifre .. :hi:
Izvin'te na upadu u temu... :hi:

Gremlin

Farbao sam "Aqualux", znam koliko me je to koštalo...

Verujem da "može" i sa četvrt konzerve i dosta najjeftinijeg nitro razređivača... :stripii: :stripii: :stripii:

No ja napisah da se ofarba "kako treba", ono kako Hempel kaže...

Shodno tome, ne bi te više zadržavao...

:occasion14:

smudjoslav

Hvala na pojasnjenju, izgleda da nisam bas upucen kako treba... :hi:

maverick

High protect
Light primer
Razređivač za primer
Antisilikonsko čistilo
Ova gore dva navedena u 4-5 slojeva zajedno
Ako ces Hard racing na to u dva sloja treba dvije piksne ...s malo papira i 7 valjka koliko ide slojeva...trakica od eurica....Bez pelina ili pive. Mada nije nitko glup ako to napravi malo drukcije i upola cijene...Ja sam valjda od onih likova koji ide logikom kad sam vec dao toliko onda cu dati jos malo da bude extra ali nije nuzno da uvijek tako treba

Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Rap

Ovo govoris za prvi puta?
Svaku slljedecu godinu nanosim Hard Hempelov ali ga ne razrjedjujem.

maverick

Gremlin

Ja sam do sada farbao 3x antialgin na ovom čamcu:

1. put je farbao proizvođač čamca uz doplatu, ne znam šta je uradio i kako, ali antialgin se skinuo kao folija sa telefona, sljuštio se za samo mesec dana od spuštanja u vodu.
Odbio da uvaži reklamaciju, iako je kristalno jasno da je on zahebao.

Onda smo drugar profi parketar i ja izvukli čamac, sve komplet obrusili "na belo", pa zatim:

2 sloja Hempel prajmera (2 konzerve, bez razređivanja)
2 sloja Hempel antialgina (2 konzerve, bez razređivanja)

Držalo je 3+ godine bez problema, uz povremeno pranje prljavštine i sline koja se hvata u stajaćoj vodi.

Podslednje farbanje (revizija) je bilo prošle jeseni.

Lepo oprano pod pritiskom, lagano obrušeno vodenom šmirglom i odmašćeno.
Popravljen prajmer na nekoliko mesta gde je bilo oštećenja od kamenja.

2 x antialgin (2 konzerve, bez razređivanja)
Za sada sve lepo drži, da sam na tekućoj vodi, ne bi bilo ni ove sline i prljavštine.

Tako to bude kad se uradi kako Bog zapoveda, i Hempel traži...

:occasion14:

marina1983

Malo majstorisao.
Uradio kompletan servis , stavio luftere ofarbao cizmu , stavio keder gumu oko camca , montirao sondu spakovao malo instalaciju u buzire sve lagano bez zurbe pa da smisljamo šta dalje.