Autor Tema: Koji sonar kupiti  (Posjeta: 24995 vremena)

baka, Ilija i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maverick

• Administrator
  • ALU BEL YAMAHA HETL 40-60
Odg: Koji sonar kupiti
« Odgovori #150 u: Studeni 14, 2022, 22:23:03 poslijepodne »
Najave nekih noviteta  :eek:

Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline Resavac

• Kederaš
  • *
  • Dob: 45
« Odgovori #151 u: Studeni 15, 2022, 19:46:24 poslijepodne »
Ko zna šta je sledeće i na koji mamac će nas pecati od 1.12.  :sha:
Moja trenutna želja je lowrance elite fs 9'', active imaging 3u1 sonda, NMEA mreža i karta Dunava, Save i Tise. Čekam neki crni popust kao seljak kišu, pa da pazarim. HDS 12'' ili 16" mi je preskup i nedostižan.
Cilj je adekvatno ispitati dno i usidriti se na poziciju. Nekad smo gledali orjentire na obali u dva pravca, poklopim dimnjak one kuće sa onom topolom, sa druge strane ogradu mosta sa tamo nekim odžakom i sidrili se bez greške. Valjda će ova skupa skalamerija olakšati tu priču...

Offline Resavac

• Kederaš
  • *
« Odgovori #152 u: Studeni 16, 2022, 16:39:22 poslijepodne »
Zvao Nidžu i savetuje mi da kupim umesto gotove karte Dunava, Save i Tise, 1000 kilometara koje nikad neću proći, live geneseis map ili kako se već zove, alat koji iscrtava kartu na delu vode, kojim prođeš. Kupio bih obe, ali elite fs ima jedan slot za karticu. Ima li ko iskustva?

Offline nele01

• Somolovac
« Odgovori #153 u: Studeni 16, 2022, 16:41:21 poslijepodne »
poklonicu cu ti ja genesis map.
ne zaebavam se  :hi:

Offline Resavac

• Kederaš
  • *
« Odgovori #154 u: Studeni 16, 2022, 17:07:48 poslijepodne »
Hvala Nele :notworthy:
Značio bi mi savet šta kupiti, šta je upotrebljivije...

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #155 u: Studeni 16, 2022, 19:19:25 poslijepodne »
Nisam ni znao da trebas uopce nesto kupiti za genesis...nije li to bilo da sam napravis...očito sam nesto propustio  :uf:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline nele01

• Somolovac
« Odgovori #156 u: Studeni 16, 2022, 21:51:24 poslijepodne »
ja sam dobio neki qurac uz sonar, bila nek akcija, im neki kod i nesto jos.
ali iskreno taj genesis to je za jezera upotrebljivo, ne znam koliko je to korisno za dunav
sa stalnim promenama vodostaja

Online mossi

• Moderator
« Odgovori #157 u: Studeni 16, 2022, 22:02:34 poslijepodne »
Ja sam to koristio neko vreme, jako to lepo radi. Iscrta vam sonirani deo dna kao topografsku kartu, lepo se vide rupe, sprudići,  kanali.

Ali .. HDS 7 ima slab procesor i ako imate previše takvih mapa, to izuzetno guši i usporava prikaz mapa.

Ali .. verovatno ću ponovo iskenirati samo neke lokacije. Pa bi to trebalo biti ok.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #158 u: Danas u 16:45:20 »

Online mossi

• Moderator
« Odgovori #159 u: Danas u 17:44:16 »
Svaki je do sada bio vrh, pa šte ne i ovaj.
Kupi skupo, prodaj jeftino, kupi skupo..

Ali idemo malu retrospektivu:

Pre 13,14 godina nabavim prvi 3D sonar od Huminbirda sa šestostrukim beamom nešto između side imaginga i down skena. Vrlo solidan crno beli sonar relativno lak za korišćenje.

Nakon godinu dana zamenim ga za HB serija 7 SI sa externim GPSom. Odličan sonar, sa SI vertikalno pozicioniranog ekrana. Imam ga i danas.

Pre 2 godine promenim firmu uzmem HDS live 7, dodam mrežu, Point1. Mnogo napredniji korisnički interfejs uz nekoliko ozbiljnih mana:

1. Očajan tač, ne postoji tako loš mobilni telefon čak i ispod 100€ sa lošijim tačom.
2. Greši u postavljanju GPS markera, promaši steanu levo/desno ako se driftate u nazad motorom niz vodu. Ovo je katastrofa od greške.
3. Ne radi mu obračun preostalog goriva u virtuelnom rezervoaru iako ima predviđenu tu opciju i sve potrebne informacije o protoku goriva i potrošnji.
4. Kad radi konturne mape, procesor nema dovoljno snage da sve radi tečno kad ima puno kontura, a ja imam samo delove Dunava +- 15km od Apatina..
5. Konektor od sonde preskočio navoj
6. ...

Znači nedopustiv broj neispravnosti ... da ne idemo dalje, a moglo bi ali ću ovde stati sa razlogom.

Jel bi uzeo novi veći skuplji..
Da.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #160 u: Danas u 18:29:37 »
Krenio s garminom 90..pa 120--pa prvim u boji....300..pa na red dosli huminbirdi...sjecam se onog 596...sad na elitu...ne pratim puno vec kad mjenjam čamac mjenjam i sonar... :stripii: Kad naletim na neki promotivni video...podjelim
Nemam bas nekih tj do sad nisam imao nikakvih problema kao mossi...a koristim ga non stop...