Frižider u čamcu

Autor zorter, Studeni 27, 2012, 15:47:30 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dravski pecaros

imate u plodinama od četvrtka električni mali frižider 300 kuna ide na 220 ili 12 v....  :hi:

maverick

Gledao ga jučer...nisam skuzio kako uopce radi...
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

dravski pecaros

ja sam u prospektu vidio...nekužim jel to možete spojit na akumulator u čamcu

maverick

Može, ima onaj upaljač, ali kao da je netko tu pisao da to ne valja..ali ne sjećam se više a nisam isprobao...
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

šajzika

A nije dobar
Negasi se , onaj ventilator tuzno hladi tj pokusava odrzati cugu ili klopu hladnom.
Mali kapacitet, redovito se utikaci istope itd itd
Mislim da je bolje onu stiropor kutiju uzeti
Audentes fortuna iuvat

Stepa

Ja ga imam već par godina dobar jedino za nekakva dulja putovanja u autu.
Moj je na 12 V,moram ga spjiti na ispravljač 24 h prije puta da dobro ohladi onda drži dosta mada ga ustekam i u autu da vrti cijelim putem.
Na strujni pogon teško je naći nešto što bi mogli koristiti na ove akumulatore koje imamo u čamcima.
Rješenje koje Čava ima je super,Slaven ima isto ispod cijelog kreveta napravljeno od stirodula šljaka bez greške.
Samo lijen čovjek ne može ulovit ribu

Harley

Mora imati termostat, mora moći zalediti isparivac u hladnjaku, takav je cca 2000kn i na dalje.

Poslano sa Save koristeći Tapatalk

Living your dreams, do not dream the life

majstor

Ja koristim malo veći hladnjak, 12 v, kupljen na ebayu. Može stajati i okomito i vodoravno, solar ga tjera, stane 6 pvc boca od 2l.
Gasim ga kad idem doma, ali sad ide još 150 w ploča i još jedan 180 ah akumulator pa neču trebati.

pampasexpress

Citat: Stepa  u Svibanj 01, 2018, 22:08:09 POSLIJEPODNE
Ja ga imam već par godina dobar jedino za nekakva dulja putovanja u autu.
Moj je na 12 V,moram ga spjiti na ispravljač 24 h prije puta da dobro ohladi onda drži dosta mada ga ustekam i u autu da vrti cijelim putem.
Na strujni pogon teško je naći nešto što bi mogli koristiti na ove akumulatore koje imamo u čamcima.
Rješenje koje Čava ima je super,Slaven ima isto ispod cijelog kreveta napravljeno od stirodula šljaka bez greške.

potpisujem sve gore napisano i to iz osobnog iskustva ,,, naime to je nuzno zlo i prirucna pomoc za odrzavanje nekih namirnica u hladnom prostoru ,,, imam ga dobrih cca. 30-ak godina ( nabavljen sticajem okolnosti u nekakovoj okladi koja je bila u moju korist ) i nimalo se ne razlikuje od ovih danasnjih osim po vanjskom izgledu jer ovi novijeg godista su fensi-smensi dizajnerski a svi rade na istom principu ,,, tj. imaju ugradjen tzv. peltierov element koji ima tu karakteristiku oliti specificnost koju su nekada davno jos slucajno neki frikovi u svojim svemirskim laboratorijama otkrili a na zalost jako dugo ima je trebalo i na  pamet im palo da tu njegovu specificnost i karakteristiku u praksi iskoriste i komercijalno i koliko toliko upotrebljivo ,,, naime , da sad se ne upustam u teoriju i pojasnjavanje kako radi ( ako nekog zanima postoji wikipedia ) , peltierov element uglavnom radi u konacnici tako da obzirom kako su to dvije metalne plocice sa filozofijom izmedju njih i izgleda poput sendvica , prikljucen na izvor napajanja , npr. 12V , jedna plocica je hladna a suprotna sa druge strane je topla i kad dodje u fazu zasicenja pocne obrnuto raditi te prestaje hladiti i pocne grijati ,,,ehhhh , da bi to sprijecili tada se ova strana koja hladi " prislanja " uz metalnu stranicu kutije u kojoj treba biti " hladno " a na drugu stranu elementa ( jer je plocastog oblika ) pricvrscuje se najcesce rebrasto hladilo uz koje je jos pricvrscen i mali ventilator kako bi prenijeti toplinu sa elementa sto efektnije i prije izbacio u okolni prostor te osigurao samom elementu ispravan rad ,,, kad se to sve tako poslozi ,,, postavlja se u nekakovu kutiju koja ima nekakav izolator prema vanjskom svijetu u obliku nekog stiropora ili pjene koja se koristi i u velikim kucnim hladnjacima ,,,ovaj moj hladnjak bet obzira koliko je star ,,,,,,, i danas radi besprijekorno ali koristim ga isto tako kako je i kolega gore u svom tekstu napisao jer isprobavajuci i ispitujuci njegovu efikasnost i iskoristivost ,,, treba mu dosta vremena da ohladi taj maleni prostor , uspio sam izmjeriti +4 celzijevaca ako je prazan ,,, nema termostat kao veliki komresorski hladnjaci ,,, u varijanti kad ga koristis na nekom putovanu u autu ostraga na zadnjem sjedalu zaboli te uvo jer auto vozi , alternator puni akomulator , svirucka radio , frizider hladi cugu i sendvice a ti se furas autoputem na godisnji ,,, eh sve pet aliiiiii , kako god okrenes , oncijelo vrijeme mora raditi da bi hladio , mjerio sam potrosnju i u prosjeku trosi cca. 2,5A sto i nije malo ako ga mislis drzati u camcu , sjediti , pecati , nociti ,,, i jos da ti hladi cugu za visednevni boravak na dunavu a motor uglavnom ugasen i puni tvoj accu. samo kad ga kresnes radi eventualnog premjestanja sto je apsolutno nedovoljno jer sa tom svojom potrosnjom ce progutati svaki akomulator ,,, eh , da , ovi noviji modeli su malo luksuzniji pa imaju u sebi integriran jos i ispravljac pa kad dofuras u hotelsku sobu onda ga fino ustekas u zidnu uticnicu , ispravljac to spusti na 12V i on opet hladi pivkana da se mozes rashladiti i kad se vratis sa suncane plaze ,,,,,,nazalost ovaj moj nema ispravljac ali sam si napravio nekakav sto sam skupio zbrda-zdola dijelova , napravio ispravljac i sad fino taj hladnjak 98% koristim u garazi , hladi mi konzerve piva dok ja tamo sjedim , odmaram zivce , filozofiram i prebrojavam srafcigere po ladicama ,,, zakljucak ,,, nije ekonomican za koristenje u plovilu ako mislite boraviti nekoliko dana na vodi uzivajuci u svom omiljenom ribolovu ,,,, eto , jedan malo poduzi tekst i komentar na temu a sad brate mili raspalite , komentirajte , pljujte , radite sto zelite ,,, no ovo sve napisano je moje iskustvo ,,, i samo moje ,,, usamljeno ,,, ali sto je najvaznije , sve ovo je napisano u kontekstu : NIŠTA LOŠE I ZLONAMJERNO ,,,,, a najmanje sto zelim da me itko nakon ovog proziva pametnjakovicem ili slicnim epitetima jer mi to nije bila ni zelja ni namjera ,,,
pravilo je da nema pravila

maverick

Bravo...sad nam je sve jasnije  :notworthy:

Harley

Ovakav mi je dovoljan, jedino sto ga ne nosim u čamac jer u camcu budem max4-5 sati, ubuduće još i manje jer me leđa ubijaju:-(

Poslano sa Save koristeći Tapatalk

Living your dreams, do not dream the life

pajdo77

Tko nije u stanju satrat 10 piva a da mu ono zadnje prelazi temperaturu od pet stupnjeva nek nosi termosicu sa čajem a ne frižider i gotova priča. Sad bi pojedinci slinili dva hladna piva s tim da mu je ono drugo putno za kuć sa plaže. Il se pije il je čovjek bolestan a onda ne smije hladno :flasica:

mossi

Dukulele

Ja sam odradio isto malo opseznije istrazivanje koje se u biti potpuno podudara s pampasexpressovim postom.  Za auto i duza putovanja i neke privremene smjestaje gdje energije ima,  opcija je cist OK. Za plovila nase vrste i bar moju dinamiku i ucestalost pecanja - investicija bi bila potpuno promasena.

Odlucio sam se za mali pasivni cooler plasticni koji mi dimenzijama pase da ga mogu spiciti pod palubu svog camca i to ce biti i vise nego adekvatno za 95% mog pecanja.  A i ko sto Pajdo kaze,  ja pivo ne cuvam kad ga imam, nema se to sta hladit kad mi krenemo cuclat ;)
Kad sam mogo nisam htio, sad kad hocu ne mogu.

pampasexpress

usputna info , onako za radoznale ili eventualno zainteresirane ,,,,
danas poslijepodne , bio u intersparu i vidio te famozne frizidere o kojima se ovdje pisalo ,,,,
imaju u ponudi 2 modela ,,,
1. 22 lit. , 12V / 48W samo 320Kn , po nekim osnovama elektrotehnike i onako u grubo prozdire 4A
2. 29 lit. , 220V / 12V - 70W / 48W samo 400Kn ,,, ima i termostat na poklopcu !!!
eto ,,, aje to  :icon_profileright:
pravilo je da nema pravila