Jig udice

Autor maverick, Studeni 16, 2012, 15:17:16 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Rajo

Citat: maverick  u Prosinac 03, 2012, 11:24:36 PRIJEPODNE
poslao mi Alija par ovih za probu...nisam ih imao do sad...djeluju odlicno...ovo bijele mi bas sexy....jeli peca netko s njima

http://www.captainhookswarehouse.com/index.cfm?page=detail&hookid=181&sizeid=25
Moje mišljenje o tim udicama je da slabo kaće(realizacija udarca i ulovljene ribe) al sigurno dobro broje udarce  :icon_biggrin:
Al su jeftine i vrlo dostupne tako da ko voli neka izvoli . Prave penzionerke .

Šara

Unazad 2 godine pored Ovnera koristim Kamatsu udice, i ne tražim dalje - to je to za mene !
Jačina, oštrina, oblik...100 komada je oko 15 eur +-2-3 eur (u zavisnosti od veličine).
koristim veličine od 3/0 do 6/0
Ne mogu da nađem slike na netu, a slikaću kad stignem.

domba

Dali je to model Aberden Jig Extra K-120? Ako jesu čine se solidno, a koliko sam vidio dosta su i jake!
Odakle ih nabavljaš?

maverick

Rajo jeli mislis da lose kace jer su plitke
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Šara

Citat: Ridfre  u Prosinac 03, 2012, 17:34:37 POSLIJEPODNE
Dali je to model Aberden Jig Extra K-120? Ako jesu čine se solidno, a koliko sam vidio dosta su i jake!
Odakle ih nabavljaš?

Otkucah malopre odgovor, ali ne znam gde nestade...
Elem, rekao bih po obliku sa slike (crteža) da su te, ali nisam 100 % siguran.
Na kesicama nije bio označen model, a nisam se nešto ni interesovao.
Prošle godine ih je uvezao "Eurofiš" iz Beograda i od njega sam direktno uzeo.

Rajo

Plitke , sam završetak luka nije pod dobrim kutom , kao da ulazi u udicu a ne da grabi prije izvana pa ulazi unutra . To je jaka udica i dobro ulazi u meso i tu je hebena al kad treba ući u kost nejde baš . Dobro će kaćit soma , bolana , smuđa ako uđe u onaj mekani dio kod usta i eventualno u kožicu na nepcu al dublje ne i onda se često desi da se riba odkaći odnosno odpadne . Koliko puta se desilo da nakon dobre kontre povučeš smuđa i on spane ili još gore taman ga vidiš i kreneš ga privuć k sebi a on ode . U većini slučajeva kriva je udica garant .
Moje mišljenje , nemora biti i točno .  :icon_biggrin:

TopMix

Citat: Lomnica_city  u Prosinac 03, 2012, 15:56:37 POSLIJEPODNE
Nema te udice u 4/0 velicini, od 1/0-2/0-3/0... Tesko da je to uzrok promasaja, pre ti sica udara, ova udica jos lepse sklizne u grlo i kad se ubode probija kost kao od sale, a tesko se vadi, jedina mana po meni je los vrh, noktom ga pritisni i iskrivi se, dok je Matzuo 4/0 (kao ove 1/0 ali nesto jaca) mnogo bolja, samo nije za vece ribe a kod nas vecih dimenzija nema...
Mislim da ima 4/0, ili već kako to ko numeriše, al nije bitno. I nije bila sica, otišla mi dva komada, sigurno 1.5-2kg, a što mi se inače retko dešava. E sad, da l je do povijenog vrha udice il zaštite... ne bi znao tačno da kažem! Čak se trudim da onaj zaštitni gumeni prcmoljak nataknem tako da vrh udice osećam pod prstom, znači nije nabodena skroz na taj dodatak.

alexdja

Nema više divljeg bučka. :no:

dus

ja sam uzeo kumho veličinu 4 nisam uopče zadovoljan,po meni se ta udica otvara prelagano(mekana),probao sam 2,3,4 sve su slabe, eventualno br5 mi se čini deblja i jača onako vizualno ,nisam probao br5.imam natopljeno 100 kom br4 sa težinama 12,15,18
sad sam si naručio aberden 3,4,5,6

Tićo

Kumho 6/0 su dobro žica je deblja i ne otvaraju se tako lako a opet nije ni pretvda. po meni odlična udica

TopMix

Za smudja je jacina te udice sasvim ok (za soma nije svakako), dobra je i sirina luka i ostrina, al ne svidja mi se ugao vrha udice...Inace, to sto moze da se ispravi kad se zakaci za prepreku, to za smudja nije nikakav problem. Nikad mi smudj nije isparvio udicu, a pecao sam i na mnogo tanje udice. Sa tim tankim udicama spasao sam stotine guma...
Nisam neki veliki strucnjak, niti kod nas ima neki velik izbor, al najbolji utisak na mene ostavlja udica 570H. Ta udica sigurno ostaje na dnu (sa sve gumom) kad se zakaci, al istovremeno, pruza mnogo vece sanse ako udari somina.

dado

Nakon malo peripetija sa narudžbom,stigle Fudo udice.
Prvi dojam je super,ali test slijedi na vodi

alexdja

Citat: Tićo  u Prosinac 08, 2012, 13:37:28 POSLIJEPODNE
Kumho 6/0 su dobro žica je deblja i ne otvaraju se tako lako a opet nije ni pretvda. po meni odlična udica

Gde nabavljaš 6/0 (ako pričaš za 2434N)?

Lomnica_city

Mozda je mislio na Aberdeen luk, njih ima 6/0 gde god hoces, prejaka udica za smudja, svaki ide van, samo sto ni ona nema neki cvrst vrh, relativno se lako tupi, kao i Sickle model...

alexdja

Ovo?

Da, to ima, ako je na njih mislio...