mahseer - mašer (novo korito)

Autor nele01, Studeni 14, 2016, 15:55:09 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

nele01

Vlasnik sam istog plovila vec jednu sezonu i prezadovoljan sam. Upario sam ga sa yamahom 40.
Camac je extra povozan, extra stabilan, lepo se ponasa na talasima, a moje pitanje iskusnijima je sledece: Kad vozim camac preko 5200 obrtaja i duva mi vetar u lice tj.u pramac camca dobijem blago pljuskanje tj poskakivanje camca, cim smanjim obrataje camac se vraca u standardno glisiranje i nema poskakivanja. Kad ga vozim u uslovima da nemam tog vetra u lice camac se ponasa skroz normalno i na 5600 obrtaja. Da li bi pomoglo da ugradim flapsove i sta bih dobio sa njima. Camac ulazi u fazu glisiranja na oko 3700-3800 obrataja i na 4500-4800 obrataja imam brzinu preko 40 km/h. Kad ga zovim do 5000 obrataja potrosnja je fenomenalna. Vec preko toga potrosnja ide gore cak i za 2 LT

alexdja

Stavi neku sliku, što si škrt...  :icon_biggrin:

Nema više divljeg bučka. :no:

pajdo77

Stiso sa slikama ko da mora nositi film na razvijanje :stripii:. Daj neku sliku da vidimo tu pilu :mt1032:

maverick

To tapšanje je ako voziš na ručku odraz da si tu skoro na knap pogodjen s elisom....obicno s 4-5 kg tereta u pramac se rijesi problem...znaci nesto prebaci iz zadnje komore naprijed ako vozis na rucku...jer taj moment samog početka tapšanja je vjerojatno i najveca brzina kojom ideš
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

nele01

Na zalost samo ova slika, ali cim mi stigne prikolica vadim camac na pranje pa cu slikati i okaciti sve sto vas zanima.
Maverick, sad kad nesto razmislim kad si napisao da izvadim nesto iz zadnje komore, tacno mi se pokazalo da kad mi je rezervoar skoro prazan onda mi se to ne desava. Motor 104 kg, ja samo skromnih 115 kg, akumulator 10 kg, rezervoar 25 lt i obavezna rezerva 5 lt, i jos jedno 5 kg sitnarije.

nele01

alexdja

Lipota!

Al se sija ko pasja...

Koliko ideš sa tom kombinacijom?

nele01

Maksimum vrti na 5600 obrtaja a ide oko 50 km/h

maverick

Obicno bude tako...najbrzi je u blagom tapsanju...onom dugackom i ugodnom...prebaci mozda akumulator ...i bices zadovoljan. Inace komplet je brutalan...
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

alexdja

mossi

Imam ih tri u komšiluku u radiusu od 15m u marini Apatin.
Jako lep, konforan čamac, ali traži 40-60hp
Ima jedan sa novim Tohatsuom 50hp taman!  :icon_thumright: :clap2:

Da trenutno kupujem plastiku ili bi uzeo to ili tajmena .. u zavisnosti od budžeta.  :icon_thumright: :ok:

alexdja

Ima ga drugar sa Yamahom 50, ništa bolje ne ide od Neletovog...

Doduše njegov je sa konzolom pa je malo i teži i sedi se bliže pa malo više leži u vodi, ali čini mi se da njemu ipak treba više od 50 ili da se malo pozabavi nekim štelovanjima...

rj

koji su gabariti mashera kad traži 50+ks ?
Nele lijep komplet  :ok: što se tiče max brzine sa 40 ks i nije neka  :icon_scratch:
na rubu si "tapšanja" dakle idealan trim i elisa ...ako ti se neda premještat akomulator stavi cc 10 kg železa pod prednju palubu
za tebe sam dok holidej i vajt erp u jednom

nele01

Camac je ogroman, dve saranske stolice mogu da sede jedna pored druge, ili npr dvojica mogu jedan pored drugog komotno da dziguju. Prednja komora (komore) su ogromne. Unutrasnjost samog camca je ista kao kod starog modela ali je spoljna kada blago V korito. Probao sam npr.na punom gasu da skrecem i nema driftovanja zadnjeg kraja. Vec sam napisao da se extra ponasa na talasima. Posebno bih se zahvalio Mavericku i Surikanu za sve savete pre kupovine. Sto se tice motora extra sam zadovoljan a posebno zato sam uzeo motor bez el.trima. hidro amortizer je pun pogodak.

Mariorhr

Svaka čast  :clap2:...setup izgleda brutalno...jel to ovaj čamac u pitanju? Maximala je 50ks koliko sam pročitao