mahseer - mašer (novo korito)

Autor nele01, Studeni 14, 2016, 15:55:09 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Resavac

Da, na to sam mislio. I meni deluje više nego očigledno, ali ipak da priupitam. Hvala!

šajzika

Dada, vidis i sjenu. Kako budes koristio sonar pomalo ces moci i razlikovati vrste riba ovisno o polozaju , izduzenju i cak jedan kolega po sjeni.

Ima negdje na forumu i slika kad sam ulovio jednog macana na sonaru, u sjenci mu se vidi cjela figura s perajom. Bas dobra stvar.

To nauci koristiti kak treba i vjeruj da ce ti biti najbolji prijatelj
Audentes fortuna iuvat

Resavac

Trenutno mi je sonar omiljena igračka. Mogao bih po ceo dan da zevam u njega. Taman ću naučiti kako da ga koristim. Zgledao sam pozicije gde sam nekad lovio smuđa i soma i pokušaću da nađem neke nove. Sad treba sačekati da prestane Sava da nosi krš i lom, pa igranka da počne :laughing7:

šajzika

Nekako najbolje je tako. Ako baš dobro poznajes neki teren onda krenes od tamo cisto da ti se potvrdi slika u glavi i naravno pokaze slika na sonaru. Onda kad budes gledao dalje sonar, imas dobru usporedbu.

Predivna igracka koju kad apsolviras postanes puno bolji ribolovac tj. podignes si broj ulova jer ne bacas ili pecas na jalovom mjestu. 

Samo vjezba i ne daj se smetat
Audentes fortuna iuvat

Resavac

Juče dan koji ujutru nije obećavao. Smrknuto, namršteno, samo što ne padne. Neradni dan, pa je valjalo nešto oko čamca u marini odraditi. Poče košava da pirka, oblaci se razišli. Telefon zvoni. Poziv u goste se ne odbija, a i neki lowranceov if kabl stoji u boksu, koji treba povezati po principu "Hasan seckati!" :stripii:  :stripii:  :stripii:
Na Dunavu talasi me tuku, vetar urniše. Kako ulazim u Savu sve se smiruje. Pitomina. Stižem u marinu, stari as sedi na krmi svog broda. 
Kafa, rakija može?
Nravano.
Ajd da operišemo taj if kabl, ti si Hasan! :eek: 
Dobijam intrukcije, kako da odigram ulogu Hasana. Kupio sam ja i nove sečice posebno za tu priliku, međutim dobijam jedne male sa iskustvom. Iscvikam, izoliram, povežem. Pušćaj struju! Trenutak istine, da li radi, iseko sam nov kabl od 100€ :icon_scratch:

Radi, ali mora to sve stari as da proba na vodi.

Kaže sve to mnogo blješti :rofl2:  :rofl2:  :rofl2:
Intervencija je prošla bez komplikacija. Motor i sonar povezani. Kaže domaćin da me vodi na tajnu lokaciju, a dobra riblja čorba i riba iz talandare se ne odbija.

Ovako se završio dan koji nije obećavao, slika govori više od hiljadu reči!!!

Hvala Gremline još jednom :hi:  :hi:  :hi:

mossi

Kad mossi prvi secne, to po mossiju treba da se zove. Ko je taj Hasan uopšte?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

baka

Kako volim vidjeti te karirane stolnjake, to mi je zakon i većinom znači da je hrana odlična.
Pecanje je bolest, ali pomaže kod drugih bolesti!

retfala

Momci zavidim vam na druzenju. Fiću opet drzite u šteku.

SMT

Novi stajling!

Sea deck ...

Sad stavljeno!

No

maverick

Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Kugla

Evo pokazao ženi, a ona kaže pa što se čeka gdje se to naručuje  :uf:
"Živi kako možeš, kad ne možeš onako kako hoćeš."
www.lureti.hr
www.facebook.com/edukacije.lureti
www.facebook.com/lureti

nele01

Kazu biće jaka zima,pa mi preko 50 da ne rizikujemo
Parking

Tićo

Gde si radio nalepnice? Odlično izgleda.

maverick

Bas sam ga danas pitao kako je zadovoljan...samo nisam pitao za cijenu...pada i meni napamet da malo ukrasim čamac  :uf:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"