AluVu by Greys

Autor im84, Ožujak 09, 2017, 17:04:03 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

majstor

:eek: :takoje: Mossi jel to tvoja polu v pila? :ok:

im84

Citat: Mudri  u Ožujak 11, 2017, 08:59:38 PRIJEPODNE
Šta reći prekrasno idu i još bolje izgledaju,samo me zanima ima li neki sa malo slabijim motorom,recimo do 20 ili max 30 konja ,i kako idu sa slabijim motorom...

Naravno da ima. Napravljeno je dosta, jako lijepih čamaca. Ovo je jedan što je bio u izradi, ravno 5metarski, a nadoljnja slika kad je bio ofarban u bijelo na prezentaciji Tohatsu motora. Idu jako lijepo. U koji kilometar bih lagao, ali ovaj sa 15ks Yamahom ide oko 44kmh.

#foxrage
#fox_rage_fishing

mossi

Jako lepo to izgleda. Ima se alat i prese. A brzina sa 15hp 44km/h je  :eek: :eek: :eek:

DIDAPATAK

..ma kad sastavi kabinaša sa srednjim prolazom 6,5x2,20 koji sa 15ks firtaktom ide brže od barži dižem sindikalni/penzionerski/ ako Dara sazna i stambeni.. :notworthy:
.. :baba:
..p.s. opet sam ga sanjao  :love4: :love4: :love4:
..p.p.s..ponude na p.p. :headbang:

majstor

Ako te Dara izudara, uzet ću te ja na stan. Imam tri kuće na vodi, pa biraj. Ali ako odobri čamac, dolazim na vožnju. :takoje: :stripii: :stripii:

DIDAPATAK

...ja sam se oženio ...a ne udo..pa ako joj ne štima .. širok joj šor  :dontknow:
..a ja znam da nisam naj pametniji,naj vrijedniji,naj školovaniji,naj ljepši u našoj bračnoj zajednici... :dontknow:
..al imam duplo kila  :stripii:

majstor

alexdja

Citat: Greys  u Ožujak 09, 2017, 17:04:03 POSLIJEPODNE
Kako sam se i ja, nakon dugo vremena, odlučio za aluminijsku varijantu čamca, ovdje sam otvorio temu, u kojoj ću po fazama kako čamac bude se radio, prikazivati tijek gradnje i uređenje čamca.

Čamac radi firma AluVu iz Vukovara, gospodin Kale, koji je zadužen za dizajn i sve ideje koje ću imati oko čamca.

Moja prva ideja, zamisao, koja se polako i ostvaruje, jest imati čamac, dovoljno velik, a opet u skladu sa onime za što će mi služiti. Cijeli smisao mog ribolova svodi se na jigg, vertikalu, i bučkanje. Preko 90% svog vremena u čamcu provodim sam, ali će biti dimenzija da ipak mogu ubacit ekipu za ljetna kupanja, i druženja. Sa čamcem ovih dimenzija sam se susreo, i isprobao ga, te sam ostao ugodno iznenađen voznim osobinama, i onim što me jako veseli, stabilnošću čamca.

Nešto o dimenzijama čamca, koje su slijedeće: dužina 550m, širina u podu 140cm, gornja širina 190cm, visina stranice 55cm. Stranice kao i dno rađeni su iz komada. Za dno i zrcalo ide Almg4 - 3mm, dok ostalo ide Almg3 - 2mm. Pod i palube su zamišljeni od protukliznog Almg3 - 2/3.5mm. Čamac je zamišljen da ima veliku prednju komoru, bočnu komoru (ili dvije - još razmišljam), konzolu, te zadnju veliku komoru.

Evo nekoliko slika za sami početak gradnje čamca:

http://i66.tinypic.com/2s9brlu.jpg
http://i64.tinypic.com/2cpdf7q.jpg
http://i68.tinypic.com/bkemq.jpg
http://i68.tinypic.com/wmjrm0.jpg
http://i66.tinypic.com/32znbcp.jpg

:clap2: :ok:
       Nema više divljeg bučka. :no:

kawasaki

Citat: DIDAPATAK  u Ožujak 11, 2017, 11:06:38 PRIJEPODNE

..ma kad sastavi kabinaša sa srednjim prolazom 6,5x2,20 koji sa 15ks firtaktom ide brže od barži dižem sindikalni/penzionerski/ ako Dara sazna i stambeni.. :notworthy:
ovako nest bi i meni valjalo  :ok:
Brzi od Bolena.

turbler

Gledam i divim se, a najviše zavidim, s 50ks motorom je to investicija +10000 EU, ja mogu samo sanjati tak nešto, koliko je taj čamac cca kn u toj osnovnoj izvedbi?

Rap

Citat: DIDAPATAK  u Ožujak 11, 2017, 11:06:38 PRIJEPODNE

Dida,velika rupa i mali ....

DIDAPATAK

... :no:..sad je mala rupa a ja veliki..pa stalno zapinjem..kad uđem,toplo,meko...neda mi se van.. :uf:
..mislim d bi mi sa većom bilo lakše unutra van  :takoje:
..mislim  ...kabinom  :stripii:

im84

Citat: turbler  u Ožujak 11, 2017, 18:04:50 POSLIJEPODNE
Gledam i divim se, a najviše zavidim, s 50ks motorom je to investicija +10000 EU, ja mogu samo sanjati tak nešto, koliko je taj čamac cca kn u toj osnovnoj izvedbi?

Ako ću gledat koliko ću sve platiti, bolje da i negledam. Sve je to jedno veliko, veeeeeeliko odricanje, nekoliko godina, koje na kraju radiš iz ljubavi prema hobiju, koji je za mene postao bolest, opsesija.

Za sve cijene, mogu vam proslijediti kontakt telefon gospodina Kale.
#foxrage
#fox_rage_fishing

Rap

Uvijek se treba gledat,al za sebe

Mudri

:occasion14: Greys svaka čast na opširnom infu,sada pored Kale i Šimića mislim da ovi majstori što rade kod Gige u šupi mogu zaboraviti na pravljenje čamaca....Sretno sa novom pilom,bilježim se za jedan đir kad bude gotova... :occasion14: