PROJECT ONE by Maverick

Autor maverick, Kolovoz 24, 2020, 14:57:49 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alex7777

Citat: maverick  u Kolovoz 24, 2020, 17:41:11 POSLIJEPODNE
Što se tiče glavnog pogonskog motora....kupljen i čeka red na montazu...što se tiče pomocnog...tu su dvije opcije...tj tri... :uf: dva elektro su tu stigla i čekaju....drugi akumulator je u dolasku....i nesto je u kombinaciji za pomocni benzinski...tako da stavicu nesto uz glavni sto mi bude ljepše stajalo  :stripii: O tome cu kasnije kad dodje termin za to...Što se tiče aldumaše...imamo tu neku malo ozbiljniju situaciju pa kontam da ce nas dvojica ili trojica koji ovih dana imaju neke prinove po pitanju nautike mogli napraviti i neko druzenje uz obalu cim zavrsimo s poslovima i cim i ovi komarci malo smanje
Imas pajtu na raspolaganju glede aldumasa  :hi:

alex7777

Citat: TonyC  u Kolovoz 24, 2020, 17:53:52 POSLIJEPODNE
A bit če napeto tri tjedna, ako Šimić preživi pričat če se u Belišću godinama.
Sretno obojci !  :rofl2: :rofl2:
Neznam zasto mu se znoje dlanovi  :eek: ono nekontam  :stripii: :stripii: :uf:

ALU-bel

Citat: TonyC  u Kolovoz 24, 2020, 17:53:52 POSLIJEPODNE
A bit če napeto tri tjedna, ako Šimić preživi pričat če se u Belišću godinama.
Sretno obojci !  :rofl2: :rofl2:
:stripii: :stripii: vidim da ce se ovo zakomplicirat... gasim mobitel i zabrana ulaska u firmu svima tri tjedna... naravno da bi mogli u miru odraditi posao...  :bye: :bye:

maverick

Možda to nije ni tako loša ideja... :stripii: :stripii:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

mossi

Čestitam početak radova!

Slatke muke...

... moj čamac danas izgubio na brzini 6km!
Slina i stajanje u marini su učinili svoje..
a možda mi i benzin izlapio od stajanja...

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

maverick

Da...to je česta pojava...Znas da rj godinama nije imao antialgin...jednostavno vozio je svaki dan i nije mu se stiglo zaprljati dno...mi ostali nesretnici mozemo mazati cim hoćeš...ako ne vozis zaprlja se
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

alex7777

Pa evo vam primjer nevozim tolko kao RJ( a nisam bas daleko :uf:) al brate nema algi cak sam i uslikao kad sam izvadio camac proljetos prije radova  :hi:

retfala

Pratim vise od 5 godina šimiceve camce...vidio sam ih vise od  10 u izgradnji...u svakom novom je bio nekakav napredak uglavnom sto se tice izgleda...svi od prvog do zadnjeg su napravljeni izrazito cvrsto i kvalitetno...znam da ce i ovaj biti takav....morat cu se provozat da ga vidim uzivo...

Rap

Bez 90 ks nece biti in ako je debelo siri od 2m na tu duljinu
Pravi projekt Marijo!Neka je sretna plovidba!

alex7777

Citat: Rap  u Kolovoz 24, 2020, 21:55:18 POSLIJEPODNE
To ti mislis , nebi se bas kladio  :takoje:

maverick

I mi sami imamo tu podjeljenja misljenja...kako ce"ici" u ovom momentu je samo bitno onaj dan kad se čamac spusti u vodu i izabere elisa...Kasnije, niti ce motor, koji je svakako dosta manji od ovog sto spominje Rap biti mjenjan niti cu imati zivaca i praviti drugi čamac  :stripii: Ipak ,na kraju, plaža na kojoj se kupam je preko "puta" veza i dobre pozicije na kojim lovim su unutar kojeg kilometra....Malo je tu ozbiljnih putovanja kao prije, zato i jeste cabrio verzija. Uglavnom...sad smo tu di jesmo ..iz ove kože ne idemo nikamo... :stripii:

silure

Mario zelim ti sretan pocetak radova i da zavrsi na nacin da budes zadovoljniji nego sto si ocekivao.. Jer ovo je ozbiljan projekat, prije svega skup koji ce ti sigurno uzvratiti u nacinu zadovoljstva jer jednom se zivi... A to da si ti dosadan simicu?ja cu se pokusati suzdrzati da ne budwm dosadniji jer poslje tvog dolazi moj na red, vec sam nervozan, simica vec tjedan dana hocu zivkati jer imam nekih ideja ali suzdrzavam se, ipak moj jos nije u izradi pa necu davit heh

mossi

Elisa mislim da će biti 12 max.
Eto juče sam sa 13 izvrteo 5400.
Znači posle 45 50 dana uglavnom stajanja i 10 sati rada..

Tvoj čamac je jedan od ređih koji će biti veći i teži od mog. Što se tiče plovnosti, biće verovatno brz, ako dno ostane skroz ravno kao na prvim fotkama.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

maverick

Da, dno ostaje ravno...klasično...koliko tvoj čamac ima kilograma...Ja inače gledam ove čamce tog tipa izvana..poput Alumacrafta....ili Grizliya...to su čamci za motore od par stotina KS i tezine su im u sličnoj veličini izmedju 500 i skoro 600 kg ovisno o opremi...Ja tu računam na nekih 350 kg...Što se tiče brzine...da volio bih 100 km/h sa 60 ks...ali znamo da to nece ici tako da sta bude da bude bit ce dovoljno...Za mene osobno ovo je mozda i dvije klase više od onog sto sam navikao...bar sto se tiče brzine i veličine motora....Sve mi je to novo i nemam iskustva puno s tim...ja motor preko 40 ks vozim samo kad nekom servisiram... :stripii:

Rap

Citat: alex7777  u Kolovoz 24, 2020, 23:18:47 POSLIJEPODNE
Citat: Rap  u Kolovoz 24, 2020, 21:55:18 POSLIJEPODNE
To ti mislis , nebi se bas kladio  :takoje:
Znas li sta znaci biti “in”