Autor Tema: Dabar  (Posjeta: 1512 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online maverick

• Administrator
  • ALU BEL YAMAHA HETL 40-60
Dabar
« u: Ožujak 12, 2021, 16:15:40 poslijepodne »
Mislim da situacija pomalo izmiče kontroli pa da i njemu otvorimo posebnu temu masa smo ga spominjali dosta puta usputno
Dabrovi su rod vodenih i kopnenih životinjska vrsta iz porodice Castoridae i najveći glodavac sjeverne polutke. Masivne i zdepaste je građe, izvrstan plivač i ronilac što mu omogućava građa tijela. Dužina tijela dosegne do 1 metar, visina u hrptu je do 30 cm, a rep je širok i plosnat dužine do 30 cm. Wikipedia
Znanstveni naziv: Castor
Viša klasifikacija: Castoridae
Kategorija: Rod
Masa: Europski dabar: 11 – 30 kg, Kanadski dabar: 11 – 32 kg
Duljina: Europski dabar: 80 – 100 cm, Kanadski dabar: 74 – 90 cm
Trajanje gestacije: Europski dabar: 107 dana, Kanadski dabar: 128 dana
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Online maverick

• Administrator
Odg: Dabar
« Odgovori #1 u: Ožujak 12, 2021, 16:19:07 poslijepodne »
Ruši sve pred sobom i osvaja kilometar po kilometar rijeke. Dio prema gradu je potarupirao redom. Ugrozio biciklistice i pjesacke staze kroz šumu. Na nekim mjestima je porusio sve a negdje je to drvo ostalo da visi nad stazama gdje prodje dosta ljudi za lijepog vremena

bulk photo upload
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline yanyac

• Kederaš
  • *
  • Dob: 60
« Odgovori #2 u: Ožujak 12, 2021, 16:52:49 poslijepodne »

Offline nekinho

• Somolovac
  • Dob: 36
« Odgovori #3 u: Ožujak 12, 2021, 17:32:07 poslijepodne »
Nevjerojatno je koliko se u zadnjih par godina ta životinja udomaćila na vodama naše županije, nema mjesta gdje pecam, a uglavnom pecam sa obale, da ne primjetim tragove njegova djelovanja. Od obala Drave iznad Osijeka, do onih ispod Nemetina prema ušću, o baranjskim vodama i Vemeljskom Dunavcu da ne pričam... Nekidan gledam oglodana stabla uokolo kanala i puta što od stare Drave Sarvaš ide prema Dravi... Svako malo molim da ne zapiri kakav povjetarac koji će ta drva sam srušiti...
A sad moram pronaći na netu snimku kako su ima par godina jednog dabra u sred noći snimili kako šeta Štrosikom kod retfalačkog Konzuma...

Offline dravski pecaros

• Alas
« Odgovori #4 u: Ožujak 12, 2021, 17:40:36 poslijepodne »
Problem nastaje što je on zaštićen i ne smije ga se odstrijeliti da se broj drži pod kontrolom..Karašica je baš mala ali ne smeta što se ribolova tiče

Online madmax

• Smudjolovac
    • fishingnowtommorow
  • Dob: nevazno
« Odgovori #5 u: Ožujak 12, 2021, 17:42:33 poslijepodne »
Stavite motorke u prtljažnik ako idete uz put gdje je dabar glodao. Morat će past to drvo kad-tad

Offline No

• Alas
  • Dob: 56
« Odgovori #6 u: Ožujak 12, 2021, 19:00:44 poslijepodne »
Prije mjesec- dva, sjedimo akademik i ja u čamcu, miran, sunčan dan bez vjetra.
U jednom trenu na bosanskoj obali,  prasak, kao da je nešto opalilo i pljus, ogromna topola pala u vodu.
Nisam ni pomislio na dabra.

Par tjedana poslije, digla se voda za pet metara i dok sam sjekao  zavoj vidim kako ju je majstor zašiljio
Topola u presjeku oko 30-40 cm
Načeo je i jednu pored te srušene

Od tada, vozim više po sredini a kada parkiram bliže obali, gledam u kakvom je stanju drveće

Taj gricko je opasan
Kada si u govnima do grla, važno je da koljena ne klecnu.

Offline Hunter

• Somolovac
    • DM Ribolov
« Odgovori #7 u: Ožujak 13, 2021, 11:54:45 prijepodne »
Ta govna su mi do sada odgrizla dva bočna sidra,dva puta srušilo drvo na čamac , odgrizlo drvo gdje se spuštam do čamca pa sam se strmopizdio sa dva metra visine natovaren preko kamena i sranja. usrali su bar par dobrih mjesta za pecanje i ne znam kolko sam se puta pokupio s vode jerbo baš žele proči pored mene pa malo pljuskaju repom po površini da me otjeraju. jebem im mater,eto ! svakih 100 metara je nastamba od druge familijie .

Offline joker

• Somolovac
« Odgovori #8 u: Ožujak 15, 2021, 09:43:22 prijepodne »
Hunteru gadno si im se zamjerio.i kod mene u Terezinom rade dar mar.ali neznam nesto im vise nepase na nasoj strani sad se preselili na madersku stranu sta im se desilo neznam jedno vrijeme su rusili na nasoj strani sad vise ne.inace govno je sto se ribolova tice taman kad je cug familija se ide prosetati i kao sto Hunter kaze lupi repom kurcevito i produzi.ma pošast ziva.
prije su zene kuhale kao moja mama a danas piju kao moj tata

Offline Garofeeder

• Štukolovac
  • Dob: Metuzalem
« Odgovori #9 u: Ožujak 15, 2021, 11:13:02 prijepodne »
To lupanje im je signal za opasnost. Coravi stvor te ne skuzi, pa kad te ipak ugleda prepadne se i klepi veslom da upozori ostale. Jebiga, nase je da se prilagodimo prirodi.

Online madmax

• Smudjolovac
    • fishingnowtommorow
  • Dob: nevazno
« Odgovori #10 u: Ožujak 24, 2021, 11:57:39 prijepodne »

Evo pogledajte kaj dečec dela

Offline pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #11 u: Ožujak 24, 2021, 12:54:27 poslijepodne »
 Daj ti nađi kako se od njih kape prave. Hoću da izgledam ko Blek Stena iz starih romana

Online maverick

• Administrator
« Odgovori #12 u: Studeni 17, 2022, 20:55:16 poslijepodne »
Svi se kunu u njih , u njihovu sposobnost gradnje brana i spasavanja rijecnih tokova....Kod mene na ovoj strani ih bas ima dosta...tko zna koliko...ja nisam vidio ni jednu branu da su napravili...mozda im je Drava prebrza,,,ne znam...ali zato ruse po suhom kao da rezu drva za zimu...Moze li biti da je ovim nasim shebana neka postavka pa su omasili cilj za par metara... :stripii:

https://www.jutarnji.hr/vaumijau/aktualno/nekada-su-ih-lovili-zbog-krzna-ali-ovi-cupavci-danas-spasavaju-nas-planet-15276882?fbclid=IwAR0vH2HRkdi-TX8Ii5hA21TZOak7r2dOgQmaWpZbOhwGrLvEu_TXrN0-Syk