Project G-1 by Gremlin & Alunautika

Autor Gremlin, Listopad 12, 2021, 13:20:27 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Gremlin

Posle višedecenijskog korišćenja plastikanera, dođe struja i u moje selo...

Termin u "Alunautici" je bio predviđen za drugu polovinu Decembra, ali neko je odustao i pre nekoliko dana dobih poziv od mog starog drugara i vlasnika Saše Simića poznatijeg kao Kempi, da dođem na dogovor za čamac.

Sreća, sreća, radost...i gomila raznoraznih nedoumica koje se sada rešavaju u toku...

Slatke muke su počele danas, kad je čamac sklopljen, "ispeckan", a ja pozvan da pogedam i da izdefinišemo neke detalje.

Čamac će biti malo modifikovani već poznati model "Fanatic", dimenzija 6,0 m x 1,25 m (1,60 m) x 0,55 m.

Planirao sam da ga potera Yamaha 40/60 ks HETL naravno na ručku - nagovorili me neki mangupi ovde, sami će se prepoznati  :stripii:

Naravno, motor ide na već oprobani jack plate, by Mario "Alu-Bel"

Sve ostalo će biti neka moja varijanta.

Zadnji box malo produžen zbog ručke motora, da mi ne udara u bubreg, sa kaljužnom pregradom i pumpom za izbacivanje vode.

Prednji standardne veličine, sa još jednim dodatnim - kao stepenica, za konopce i slične prljave stvari.

Predviđeni su još nosač za 3 štapa, nosač sonde sonara, nosač sonara, nosač elektro-motora, kao i neki mali pult-box sa desne strane čamca, gde će biti postavljeni oni Yamaha instrumenti i neki panel sa 12 V i USB utičnicama sa poklopcem.

Možda sam nešto i zaboravio, ali uzbuđenje je veliko...

Glavni nadzornik je maca Ana, koja se šunja po radionici i pazi da sve bude pod kontrolom...

Evo i malo prvih slika:

ljuska

Čamac mi je drukćiji ali mačka je identična :stripii:

ljuska

Gremlin

Hvala Ljuska,

Za mačku još pregovaramo, a ja smišljam kako da zaluta u neki box kad budem vozio čamac...nevrovatno je mazna i ljupka...

:occasion14:

maverick

Kad se sjetim kad sam prije par godina bio u toj radionici, ostao sam odusevljen...ne samo čamcima...to je negdje neka konstanta , prepoznato...ostaje da jedan bude bolji od drugog samo utoliko koliko vlasnik unese sebe s pokojom sitnicom, Sale uvijek spreman za razgovor o temi koja za nas ima neiscrpne teorije i zavjere  :stripii: Uglavnom bit ces sretan...motor...ako bude HETL....Odličan ali ne zato sto ja imam vec zato sto doista jeste ali kao i nesto u tom rangu od "konkurencije" tipa Honda ...Mercury...sve su to za moj pojam extra mašine...Praticu ovu temu s velikim zanimanjem i svakako prenesi pozdrave Saletu
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

šajzika

Cestitke i od mene.  Napravis po svom fazonu pa ak nest ne bude kak treba sam sebe kudiš. Uvijek nest zaboravimo, izostavimo ili se poslije u koristenju pokaze da je moglo ipak malo drugačije.
Zato sada dobro razmislit o svemu i veselit se radovima.

Audentes fortuna iuvat

Gremlin

Hvala drugari...

@maverick
Saleta znam pre nego što je napravio svoj prvi čamac, retko dobar, pošten i korektan čovek - ono što kaže, to i bude. Za početak, rekao je da ako neko odustane - imam slot pre Decembra.
Dobio sam ga. Rekao je će korito biti sklopljeno danas, i bilo je. Na stranu što bukvalno svaki detalj prođemo zajedno, i dogovaramo se i konsultujemo. Pravo je zadovoljstvo sarađivati sa Saletom. Prenosim pozdrave kad odem sledeći put, četvrtak ili petak.

@Šajzika
Ja sve pišem u laptop, pošto mi onaj Nemac Alchajmer premešta stvari po tavanu  :stripii:
Tako kako mi nešto padne na pamet, ja zapišem u laptop, pa onda to sve prodiskutujem sa Kempijem. Ako nešto zahebem, a nešto ću morati po Marfiju, šta da se radi, bitno je da sam mlad i da ovo nije valjda poslednji čamac.

A da se veselim radovima-da, da imam rep mahao bi.

:stripii:

DuleN

Gremline,
Misljenja sam da ovo nista ne valja, al ako se tebi svidja OK  :stripii:
U svakom slucaju i ako ne bude valjao, sve mozes da ga prodas i da kupis neki plastikaner  :pottytrain1:
Inace, ponosan sam sto sam vlasnik Saletovog prvog camca, koji je pravio za sebe, a jos ponosniji sam sto sam ja bio jedan od glavnih ljudi koji ga je naterao da napusti drzavni posao i da otvori radionicu za proizvodnju camaca...
Eto, godine brzo lete, i srecan sam sto je Sale danas postao ono sto jeste i sto su ljudi zadovoljni njegovim radovima...

Gremlin

Plastikaner je na prodaju, mada ako ovaj ne valja uvek mogu da se predomislim i zadržim "jogurt ambalažu" kako se ovde popularno zovu... :stripii:

Džabe si neki dan pokušavao da mi onesposobiš majstora, tvrd je orah Kempi...

DuleN

Ej gremline, nemoj prodajes plastikanerea !!!
Ubaci ga unutra u novi aluminijski, imaces bolj izolaciju za guzu  :clap2: :stripii:

maverick

Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Gremlin

Citat: DuleN  u Listopad 12, 2021, 15:33:05 POSLIJEPODNE
Ej gremline, nemoj prodajes plastikanerea !!!
Ubaci ga unutra u novi aluminijski, imaces bolj izolaciju za guzu  :clap2: :stripii:

Al da ostane i "stara" Yamaha F40...double power...cca 100 ks...

im84

#foxrage
#fox_rage_fishing

alexdja

Nema više divljeg bučka. :no:

Gremlin