Project G-1 by Gremlin & Alunautika

Autor Gremlin, Listopad 12, 2021, 13:20:27 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ivan Borojević

Konačno V dno da vidim, puuno udobnije na valovima se voziti. Ja osobno nikad više ne bi imao tabanaša, ipak sam ušao u neke godine kad mi je udobnost prioritet. Čestitam za čamac i motor a uvijek uz očin idem. Kad svi voze plastične, ja vozim aluminijske a sad većina aluminijske a ja plastični čamac i to ne kupovni već pravljeni. A šta mogu kad volim da prčkam oko toga svega. Na godinu ću pustiti brodić u Dunav, eto on je od aluminija 😂, nisam prije jer nisam imao čamac. Bistro i sretno ti želim i nabavi moto kacigu. 😂😂😂

Gremlin

Hvala Ivane :occasion14:

Dugo sam se razmišljao da li ravno korito, ili "V", koje je skuplja varijanta, i prelomio na "V" kad sam video oba čamca jedan do drugog...

Baš iz tih razloga koje navodiš, krštenica požutela, a kičma više nikako nije za skakanje po Dunavskim talasima, a da bi se pecalo još koju godinu, treba sve više komfora.

Moto kacigu imam, bajker ceo život, sad skuteraš...

:occasion14:

šajzika

Citat: Gremlin  u Listopad 13, 2021, 07:28:59 PRIJEPODNE

Dugo sam se razmišljao da li ravno korito, ili "V", koje je skuplja varijanta, i prelomio na "V" kad sam video oba čamca jedan do drugog...

Dok nisam sad nabavljao alu camac nisam znao da je sve ekstra i to biber doza.
Oces blago V, opa calen bite, oces taj "špicasti pramac" tj moderni izgled a ne čikl style, opaaaaa roki calen bite, kad sve to pozbrajaš ispadne sve samo ne male svote novaca.

Jedino, kad je vec tema, sta mislis dobiti s yam 40/60 a sto sad vec nemas sa yam40 koja je isto nova tj novija?
Pises sam da si stariji,  kàstenica, bubrezi i ne znam jos koje organe si spominjao :stripii: a tu uzimas jaci motor za  niski start.
Audentes fortuna iuvat

Gremlin

Citat: šajzika  u Listopad 13, 2021, 08:25:38 PRIJEPODNE

Citat: Gremlin  u Listopad 13, 2021, 07:28:59 PRIJEPODNE

Dok nisam sad nabavljao alu camac nisam znao da je sve ekstra i to biber doza.
Oces blago V, opa calen bite, oces taj "špicasti pramac" tj moderni izgled a ne čikl style, opaaaaa roki calen bite, kad sve to pozbrajaš ispadne sve samo ne male svote novaca.

Jedino, kad je vec tema, sta mislis dobiti s yam 40/60 a sto sad vec nemas sa yam40 koja je isto nova tj novija?
Pises sam da si stariji,  kàstenica, bubrezi i ne znam jos koje organe si spominjao :stripii: a tu uzimas jaci motor za  niski start.

Razlika je između tabanaša i "V" oko cca 300-400 Eura, plus 0,5 m duži čamac, izađe oko 700 Eura. Plus ovo, ono, razne želje, i nakupi se.

Napisah ti u pp kako se kreće cena, slično kao i kod vas, možda je ovde za nijansu jeftinije. Ono što je super je da u potpunosti možeš sve da prilagodiš svojim potrebama i navikama, i da Kempi ima beskrajnog strpljenja i razumevanja, kao i saveta kad imam neku nedoumicu.

Yamaha 40/60 (ili neki drugi motor) se nametnula kao potreba zato što je novi "V" čamac samo za dugu čizmu, a prethodna 40-ica je sa kratkom čizmom.

Svakako ide jack plate by Alu-Bel (kad Deda Mraz prestane s tom Italijom, pa svrati do mene sa novim igračkama :stripii:)

A ne znam, možda i ostane i ta "stara" 40-ica, mada bi više voleo da "Jogurt ambalažu" prodam sve u kompletu što pre, i doplatim za 40/60 (dobio sam solidnu ponudu za treću Yamu koju kupujem) nego da selim motor, dve prikolice, majstori, fizikalija, čepovanje rupa, prodaja čamca bez motora, stres.

A sad me još i Greys malo izremetio sa Suzukijem 60 ks...

Opet sto nedoumica...

:dontknow:

baka

Citat: Gremlin  u Listopad 12, 2021, 13:20:27 POSLIJEPODNE
P
Čamac će biti malo modifikovani već poznati model "Fanatic", dimenzija 6,0 m x 1,25 m (1,60 m) x 0,55 m.

Dimenzije čamca su odlične. Pa to će letit s 40ks, a kamoli 60ks.

Čestitam situaciju!
Pecanje je bolest, ali pomaže kod drugih bolesti!

Gremlin

Hvala kolega  :occasion14:

Dimenzije sam ja smislio i biće 6,0 m x 1,25 m (gore 1,60) x 0,55 m.
Sutra idem u obilazak radova, i da ponesem majstor Kemppiju jednu  :flasica: za ove hladne dane, pa sledi update situacije.

Ono što me oduševljava je što svaki detalj mogu da tačno prilagodim svojim potrebama.

Gremlin

Danas sam malo bio u "inspekciji", nisam morao jer i bez mene sve ide jako brzo i kvaliteno se radi...ali šta ću kad volem, a i nije mi daleko...majstorima sam poneo jednu  :flasica: da imaju goriva za ove hladne kišne dane.

Job progres je sjajan, postavljena su rebra (egije) definisani su box-ovi, napravljena je kaljužna pregrada.

Kempi, Ðole, Sremac u odličnom raspoloženju, radi se punom parom...

Evo i malo slika:

Gremlin

Dok sam ja kupao kedere po Dunavu, Kempi je bio vredan, a popodne je poslao još slika...

Postavljeno je duplo dno, poklopci box-ova i kutija koju smo jutros projektovali (zamena za konzolu) u koju će doći instrumenti od Yamahe HETL, prekidači, USB utičnice, nosač za sonar, i još po neka sitnica.

Sve u svemu, ja prezadovoljan...da imam rep, mahao bi.

:clap2:

maverick

Bome...vozices se ti puno ranije nego si mislio  :clap2:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

alexdja

Nema više divljeg bučka. :no:

pajdo77

To do utorka gotovo

Poslano sa mog POT-LX1 koristeći Tapatalk

Gremlin

Hvala drugari...

Realno je gotov za sledeći vikend

I ja mislim da ću se voziti pre nego što sam mislio...još kad bi se čim pre pojavio neki kupac za stari čamac, bilo bi to super pa da se odmah pazari i HETL-ica :takoje:

Eto dokaza da kvalitet može da se održi iako ima puno posla, plus je  - posle ovoga stvarno imam nultu toleranciju na višemesečno kašnjenje prozivođača "Jogurt ambalaže" i zavlačenje kupaca, a posebno na varijacije u kvalitetu zarad uštede 5 kg plastike, jer svakako je mnogo teže raditi alu "custom" čamac gde svako ina svoje želje, nego štancovati plastične koji su svi isti.

Sledeći slobodni termini u "Alunautici" su Jul-Avgust, kako bi Kempi rekao, "ja ne lažem kupce da uzmem kaparu, jer mi je mnogo poštenije da svakom kažem termin za 6-8 meseci i da ga ispoštujem u dan".

Tićo

Svaka čast na čamcu, stvarno je odličan👍🍻

alexdja

Odustao si od onog stepenika ili se dodaje kasnije?

Struja neka, instalacija,  radi kempi ili ćeš sam?

Jel planiraš antialgin?
       Nema više divljeg bučka. :no: