Primus 17 LUX

Autor zlatokosi, Listopad 13, 2021, 08:58:37 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Gremlin

I ja sam odustao, mada imam još te ploče, jednu duplu, i jednu običnu - žao mi da bacim.

:stripii:

zlatokosi

Citat: srco  u Listopad 13, 2021, 19:50:31 POSLIJEPODNE
Godinama vozio 17ticu lux ( mislim da he bila jedna od prvih , sajamski model ) sa hondom 20ticom ... prezadovoljan
Sto se sidra tice , ova su super , dok se ne pojavi potreba da se sidris na tvrdom bez zakacaljki sa protokom , onda mora da te sidro drzi tezinom ( teska muka dizati i spustati, cesto cuknes i camac , ma uzas zivi ... imam jedno takvo vec par godina , stoji mi u camcu ostetio mi ga na par mesta , ali je zakon kad treba , a bogami zatreba cesto ...)

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
kakva ja potrošnja bila u toj kombinaciji ??

zlatokosi

Citat: retfala  u Listopad 13, 2021, 20:08:25 POSLIJEPODNE
Moje sidro je tesko 4kg..ima 6 krakova od inox zice debljine 6mm. Camac titel 9 sa 2 miliona modifikacija..tezak sa motorom i opremom mimimum 700kg...nikada problem sa sidrenjem i nikad nisam procurio kad stanem. Barem 20 puta mjenjam poziciju

koja bi bila cijena i tko bi se to usudio napravit ..??  :toothy9:

miha

inox cijev ...inox žice ...olovo ....ovo prve dvije strojopromet osijek ....a olovo kod nekog što skuplja sekundarne sirovine .....i na kraju majstor koji će izrezati ...povariti i izliti olovo .... :hi:

Gremlin

@retfala

Kad budeš na čamcu, ajd pls izmeri dužinu i debljinu cevi da bi se uklopilo u 4 kg ?
Verovatno ću sam da napravim ovakvo sidro.

Gremlin= zaludan pop

:stripii:

miha

:icon_biggrin: dobraaa......ako imas olovo..cca 4,5 kg onda ti treba jos tri metra inox zice od 5 mm i cijev od inoxa duzine 20-22 cm....... cijev fi 50 mm ....

milan-so

Meni dopizdilo nalivanje olova ...
Ne kupujem više cev nego pun profil i povarim
krake ... Sidro gotovo za cca 12 minuta ...
Već godinama tako radimo

Gremlin

Jel možda imaš računicu koliko para izađe materijal ?

:occasion14:

milan-so

Ne znam trenutne cene inoxa ...
Pre dve godine smo radili 4 komada odjednom ... šipka fi 50mm od metra  i 15m fi 6mm za krake + par elektroda je bilo , koliko se
sećam, cca 70€ ...
Nije jeftino ali je mnogo brže, uvek imam i jedno u komori izvareno ali ne savijam krake dok mi ne zatreba ...

Usrasmo temu za medalju  :toothy12:

srco

@zlatokosi
Ne sećam se tačno stvarno , ali nikad nije bila neka drama ...
... kad nema gde da zakači krak moš ga hebat ...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

maverick

Kod nas je materijal za to od punog oko 250 kn...ili ti cca 30 eura...Ja imam takva tva komada....Olovno sad kosta 400 kuna...Pravim svakih mjesec dana po par komada...ovisno kako retfala rijesava olovo  :stripii:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

retfala

Ne radim to za novac. Rijesio sam olovo prijateljima da mi naprave sidro...naravno dobio sam samo crvena leđa od tapsanja i toooo brate...morao sam ga sam pravit. 5mm je dovoljna debljina. Ja sam stavio 6 zato sto mi se neda ici na palubu ponovo savijat zice jer se nakon puno izvlacenja izravnaju...ovako 6mm mi izdzi jedan ribolov..javim u toku dana dimenziju cijevi

mlb

Meni ostala ova tri (malo teža ) što sam pravio za kolegu pa je odustao , ako netko treba 300kn kom!

zlatokosi

Citat: mlb  u Listopad 14, 2021, 10:14:12 PRIJEPODNE

Meni ostala ova tri (malo teža ) što sam pravio za kolegu pa je odustao , ako netko treba 300kn kom!

zainteresiran...može neki kontakt...ili poruka..

zlatokosi

E sad opet pitanje za antialgin...pročitao sam neke postove, pa me zanima vaše mišljenje o ovome... https://www.njuskalo.hr/nauticka-oprema-ostalo/antifouling-copper-coat-oglas-3811932