Alu čamac - farbati ili ne ?

Autor Gremlin, Listopad 18, 2021, 18:13:02 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Gogica

Svoj trenutni camac fanatic nisam farbao iz razloga sto nemam blage veze kako to napravit ni kome to dat da napravi. Novi tajfun bi htio farbat ali me malo strah. Camac ne drzim u vodi i vadim ga svaki put kad idem na pecanje pa postoji mogucnost da ga ostetim kod ukrcaja i iskrcaja. Dragon ekipa ima neko perverzno bojanje koje kosta ko i normalni camac i cijelu oblozenu prikolicu (ja imam valjke i nemam ona dva stupica oblozena pa mogu zagrebat, ali ih doduse mogu i skinut/odmaknut/oblozit pa bi valjda trebalo bit ok). Da li netko zna nekog ko to radi dobro da mi da ponudu?

Gremlin

Ja se bojim da ovde nema nekog ko bi mogao dobro i sa garancijom da ofarba aluminijum...
A nešto nisam psiho-fizički spreman za tu akciju, posebno ne sa peskarenjem...

Greys neka napiše koja je "tehnologija" u pitanju...

:notworthy:

miha

pjeskarenje..... https://www.youtube.com/watch?v=byr78dfenPk.....sačmarenje nikako razbit ćeš čamac ....ili kako Mario kaže vibraciona brusilica i udri .....nije to nuklearna fizika . :uf: :hi:

DuleN

Ne vidim ni jedan pametan razlog zbog koga bi ofarbao svoj alu camac...
Evo moj camac je vec u 9 godini, dobio lepu patinu, bas onako kako treba...

maverick

Farbanje je stvar izbora, isto tako i kvalitetna folija...nekom se sviđa takav natur izgled aluminija ...ja sam farbao jer sam želio ...osim estetkih razloga velika stvar je i temperatura aluminja po ljeti. Pošto jako puno vremena tokom ljeta provodim smucajuci se po plazama s obitelji i prijateljima bitna mi je i njihova udobnost. Čamac iznutra sam ofarbao u svijetliju(bež) boju s tim da sam pod gdje gazim nisam farbao jer mi tamo bude tepison...Razlika u temperaturi je slijedeca...po tom podu ako nema tepisona nemozes hodati a na komori gdje je boja mozes normalno leci u kupacem i temperatura je ugodna....Čak kolega Toktiz ima Dunasa kojeg smo ofarbali u tamnu boju( tamnozeleni mat) i zna biti jako vruc da ne mozes sjesti na rub...Za mene je to jedan od razloa zasto jesam i zasto bih preporučio farbanje ali kazem opet...niti je pametnije ovo sto sam ja radio niti je lošije to sto netko nije ofarbao... :ok:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

DuleN

Maveric,
Naravno da svako ima svoje razloga za i protiv i ja to postujem. Video sam dosta ofarbanih alu camaca, koji jako lepo izgledaju.
Ja svoj nisam farbao i necu, jer mi se svidja ovakav kakav jeste. Sto se tice temperature lima leti, to sto si napisao stoji, ali ja to resavam s kofom vode ...

smudjoslav

...Nije losa ideja...Ladnes j..a kad ih predhodno oprljis na lim... :stripii:

maverick

Dule, smudjoslav je ložač pa ga nemoj shvacati ozbiljno  :stripii: Ja navedem razloge zasto sam to radio...sve ostalo je kako tko želi...nisu meni ruzni neofarbani...čak sto vise volim kad poprime tu patinu...djeluje mi to onako..pecaroski...u skladu s prirodom...Ima neki lik ...ofarabo aluminijski u boju aluminija...jbg...njega nikako da shvatim...čak se čamac dugo prodavao i u oglasima... :icon_scratch:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

dravskispiner

Teci Dravo, Savo teci, niti Dunav silu gubi...

Gremlin

Bio danas nešto poslom do aerodroma, a odatle je samo 6 km do "Alunautike"...
Naravno, svratio sam na kaficu kod Kempija...precizirali još par detalja...

Oko farbanja, Kempi nema da mi preporuči nekog ko bi to uradio kako treba...

Ostaje mi još da popričam sa Miroslavom iz brodogradilišta koji mi redovno farba brodić, i odličan je majstor, ali uglavnom radi čelične brodove.

Sve u svemu, za sada sam bliži ne-farbanju...

Čekam i da Greys kaže koju mudru oko toga, a i da Maverick napiše koje boje je koristio.

:occasion14:

pajdo77

Rokni neku foliju na njega prvu godinu a do nagodine ćeš se odlučiti boja ili ne te naći majstora da to rješi.

Poslano sa mog POT-LX1 koristeći Tapatalk

Gremlin

Čekam još informacije od par ljudi oko farbanja, pa ću doneti konačnu odluku...
S obzirom da Yamaha ne može da isporuči motor pre Januara/Februara, imaću dovoljno vremena za razmišljanje o svim detaljima od estetike do instalacije...realno novi čamac u novoj godini.

:occasion14:

šajzika

Jel ima "farba" neka svojstva  zastite na aluminijskom camcu?
Audentes fortuna iuvat

DuleN

A sta bi farba mogla da stiti na aluminijumu???
Jedino malo da spusti temperaturu kad ogreje zvezda i to je to...