Konzola za i protiv

Autor šajzika, Listopad 27, 2021, 16:09:45 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alexdja

Vetrobran je jedina stvar koja mi je prednost kozole nad ručicom...

Ostalo, sve do jednog, što u vožnji, što u funkcionalnosti čamca mi je na strani ručice...
       Nema više divljeg bučka. :no:

Gremlin

Citat: ALU-bel  u Listopad 27, 2021, 21:13:23 POSLIJEPODNE
Ovakav model buksi je bolji kada ide konzola na stedinu

Pa da, boxovi se od pramca prema konzoli lagano sužavaju, kako bi bilo dovoljno prostora za normalnu komunikaciju između krme i pramca, bez da lupaš noge o box-ove.

Citat: šajzika  u Listopad 27, 2021, 21:12:07 POSLIJEPODNE
Citat: marina1983  u Listopad 27, 2021, 20:49:04 POSLIJEPODNE
Mesto postavke konzole prvenstveno zavisi od dimenzija camca.
U startu bi valjalo znati zelis li konzolu ili ne jel se u patosu ostavljaju prohodne cevi kroz koje se vuce instalacija .
Moze i naknadno secenje i budzenje ako nekom ne smeta.
Sve ima svoje prednosti i mane ali cu i dalje ostati ljubitelj rucice.
Camac mi je kopija trackera i izgleda kao ovaj sa slike bez bočnih bokseva i malo kraca prednja paluba. Ja bi neku konzolicu kao na slici ali na sredini camca i da sjedim na zadnjoj klupi.
Nisam majstor ni expert pa kad budem išao na tu opciju onda cu se svakako posavjetovat s majstorom, ali to je zasad neka vizija.

Tebi treba okretno sedište, nisko postavljeno na sam poklopac zadnjeg boxa, i konzola ispred. Tracker ima to rešenje.

:occasion14:

maverick

Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

šajzika

Citat: alexdja  u Listopad 27, 2021, 21:18:10 POSLIJEPODNE
Vetrobran je jedina stvar koja mi je prednost kozole nad ručicom...

Ostalo, sve do jednog, što u vožnji, što u funkcionalnosti čamca mi je na strani ručice...
Vjetrobran i naslon.
Zimi je gadno kad ujutro po minusu raspališ po gasu a ledeni vjetar tuče u prsa bar sat vremena.  Onda odradis pecanje na Dunavu i kad se počne ledit struna, gas sat i više nazad.
Audentes fortuna iuvat

maverick

Da se nadovezem na šajzikinu pricu, kad smo se igrali s mjestom za konzolu ja sam se intenzivno dopisivao s nekim likom sto radi trakere...i dobio neku mjeru gdje treba biti konzola od krme...Jbg...nisam uracunao da oni tamo imaju duplu zadnju komoru, drze bar dva akumulatora i motor bar 30 kg tezi nego je moj...Nisam puno omasio ali na jack platu mogu motor podici 35 mm a ne 60 plus kao Šimic...malo je i paluba povelika...solidno ojačana....i motor na knap da podigne prednji kraj nijansu vise...Nista specijalno nisam izgubio jer ide dobro ali moglo je opet i tu nijansu bolje...Tko je navikao na rucku vozice tako ali 100 km koliko vozimo do Dunava i nazad je svakako udobnije na volan....I napravio mi je Šimic jos tu kutiju koju nisam fiksirao za pod vec za zadnju komoru...ujedno je jos jedna ostava...a na njoj sjedim kad vozim...pomjera se di hoces a sluz umjesto stolice...Okretnu stolicu nisam stavio jer konzola mi nije u centru a da sjedim fiksiran na jednom mjestu ne mogu...jer nekad idem sam...nekad je pun čamac...Tako da ta sjedalica koju imam je dobra jer se mogu malo mrdati i po njoj a mogu i nju mrdnuti lijevo ili desno da imam čamac ravan kao pod vaservagu  :stripii:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

alexdja

Citat: šajzika  u Listopad 27, 2021, 21:38:46 POSLIJEPODNE
Vjetrobran i naslon.
Zimi je gadno kad ujutro po minusu raspališ po gasu a ledeni vjetar tuče u prsa bar sat vremena.  Onda odradis pecanje na Dunavu i kad se počne ledit struna, gas sat i više nazad.

Zato i kažem vetrobran, naslon manje više...

Ovako samo kaciga i dobra garderoba...

maverick

Tijelo se smrzne...kaciga je za lice...glavu...ovako si zasticen od vjetra ...necu reci u potpunosti ali u 95 posto sigurno ...deres dva sata s 40-50 na sat na temp1-2-3 stupnja...

kolence

Citat: smudjoslav  u Listopad 27, 2021, 20:33:44 POSLIJEPODNE
Citat: kolence
/quote], a ima i toga sto sam uglavom sam na pecanju ;

Sent from my iPhone using Tapatalk
...Pa kad si asocijalan... :stripii: :stripii: :stripii:
Ti mi zena rekla da sam vuk samotnjak

alexdja

Nisam zimi cepao mnogo često tolike relacije, a i kad jesam vozio 35-40 km po hladnoći, nisam išao tom brzinom, jer je hladno izuzetno i sa 25 kmh...

kolence

Zamisli pijes kaficu i rakijicu, cigarica i deres ga 40+ km/h, al na rucici :)))

maverick

Uzmi ovaj period...krenes ranom zorom i juris da stignes na neko mjesto...sat se sad pomjera...realno cug preskaces ili pokusas nesto isceprkati u taj prvi sumrak ali onda gasiraš kuci da te ne ulovi magla...Mrka je to kapa kad vozis toliko na pecanje ali ne idem svaki dan pa ono...ali realno ne vozis 40...vozis koliko ide...jbg...

Gremlin

Potpuno legitimno objašnjenje zašto konzola...

Ja realno zimi ne prelazim toliko kilometara, plus kad mi je prehladno, kiša ili vetar, ni ne izlazim na vodu iz zdravstvenih razloga, pa tačno da rade smuđevi od 15 kg.

:occasion14:

marina1983

Zato i napominjem dimenziju camca . "Uzak" u tabanu konzola u jednu stranu jos covek prosecne tezine 80 kg  pomerena tezina stalno camac nakrivo a tako onda i ide.  Ako je stavis na sredinu svaki put kad je obilazis camac se poprilicno nagne . Ako je povuces pozadi da sedis na zadnjoj klupi onda mnogo tezine u zadnjem delu....  neko stacionirano pecanje je tako nemoguce dok ne predjdes napred a onda moraju stapovi levo i desno od konzole . Malo neprirodno.

alexdja

Citat: kolence  u Listopad 27, 2021, 21:50:52 POSLIJEPODNE
Zamisli pijes kaficu i rakijicu, cigarica i deres ga 40+ km/h, al na rucici :)))

Zamišljao sam to, ali sam došao do zaključka da to ide samo sa nekim vikend kruzerom, tipa meri fišer i sl. (gde mi volan ima smisla), tad može i 60+...

Za ove open varijante mi ne ide kafa...

Cigaru (u mom slučaju vejp) i rakijicu ne ispuštam ni ovako... :stripii: