Projekt "ŽUĆO"

Autor maverick, Studeni 19, 2021, 08:41:14 PRIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

maverick

Odem jutros do Žuce i vidim da je Paint Striper ipak odradio i na antifolingu....samo mu je trebalo 15 sati :eek: Par poteza špahtlom i silazi vecina dole...

meaning emoticons
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

maverick

Gdje uopce da andjem podatak koji najvecimotor moze na Žucu...tj na Elan 401... :sha:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

retfala

Pitas mene. Znas da sam lik iz proslog stoljeca

maverick

Gledam malo oglase...pa moja vizija da kupim neki motorić od 5 do 10 ks...onako ima i smisla i nema...za malo vise love kupim 30 za jos malo 40...Pa ne znam do koliko bi se uopce moglo upisati...Koliko jadnik ima godina od pločice su samo ostale one dvije pop nitne  :stripii:

retfala

Gledajuci financijski u par eura jednako kosta

maverick

marina1983

Imao sam na elanu evinrude 2t 20 hp .
Pre toga tomos 18 . Sa dva coveka idealno glisiranje 3 suvisan ali moze .
Ili nesto jace da leti ili nesto slabo tek toliko da ga gura   sve izmedju samo oranje . 
Ili produzena rucica pa sedis na srednjoj klupi .
Glavio sam cev od usisivaca na tomos 4 i sedeo na sredini .
Eh da samo usta ima taj elan da isprica sta je sve preziveo.

Rap

Citat: maverick  u Prosinac 02, 2021, 20:56:35 POSLIJEPODNE
Gdje uopce da andjem podatak koji najvecimotor moze na Žucu...tj na Elan 401... :sha:
Ne znam tocan podatak ali raspon je od 5-35 ks.Medjutim,problem elana je tezina motora,niska krma.Trazi otezanje pramca ako je jaci motor na njemu.Ok,na rijeci i nema toliko valova.Na moru se nemali broj puta desilo pucanje pa cak i po pola jer mu je plastika slaba.
Kazu iskusniji da mu ne treba jace od 20 jer na rucku ga je teze voziti sa jacim i tezim.Cak se teziste sjedenja treba dosta pomaknuti naprijed i sa motorom od 10.

maverick

Nisam tu mislio pretjerivati, vec prvotna vizija motor mali 4-6 ks koji bi na nekom putovanju od par dana koristio na velikom čamcu....Sad kad gledam cijene polovnih motora...za koji dinar vise nadje se tu i motora 15-30 ks 2 t...a onda opet neki ELEKTRO za onu egzibiciju s aluminijskim....Pa čisto razmisljam na glas...

Gremlin

Citat: maverick  u Prosinac 02, 2021, 20:56:35 POSLIJEPODNE

Ja sam još godinu više iz prošlog stoleća od Retfale, pa se sećam da sam viđao da su ga ljudi terali sa Tomos 18, pošto drugih motora nije ni bilo.
Kupiš Hondu 15, onu gvozdenu, crveno-bela kapa i pobedio si.

:stripii: :stripii: :stripii: :stripii: :stripii:

Citat: retfala  u Prosinac 02, 2021, 21:14:32 POSLIJEPODNE
Gledajuci financijski u par eura jednako kosta

Čamac se jednom završi, a sa ženama nikad i nikako, tako da je nautika ipak dosta jeftinija zabava.

:stripii: :stripii: :stripii: :stripii: :stripii:

Rap

Citat: maverick  u Prosinac 03, 2021, 06:23:07 PRIJEPODNE
Nisam tu mislio pretjerivati, vec prvotna vizija motor mali 4-6 ks koji bi na nekom putovanju od par dana koristio na velikom čamcu....Sad kad gledam cijene polovnih motora...za koji dinar vise nadje se tu i motora 15-30 ks 2 t...a onda opet neki ELEKTRO za onu egzibiciju s aluminijskim....Pa čisto razmisljam na glas...
Kad gledas,sa 4-6 bi rijesio potrebe na oba

baka

Citat: maverick  u Prosinac 03, 2021, 06:23:07 PRIJEPODNE

Daj Mario nemoj se zezati. Sa Elanom nema druge, to je takvo dno ili ćeš glisirati ili ćeš stajati skoro u mjestu. Manji motor od 10ks nemoj ni gledati jer nema smisla.
Ako staviš 5-6 ks nećeš glisirati i doživit ćeš da čikl propiči kraj tebe s Tomosom 4, a ti kao da stojiš.  :sha: Bit će duplo brži.
Onda ćeš se zapitati, pa šta to meni treba, pa bolje da sam uzeo, napravio drveni čikl i vozio se k'o čovjek  :uf: Nije problem, dat ću ti ja T4 da probaš na Elanu i sve će ti biti jasno.

Pecanje je bolest, ali pomaže kod drugih bolesti!

maverick

Ma nece...to sam mislio drzati recimo u Bogazu...ali svakako cijeli čamac rastavljam...dno se ravna...stavicu dva manja flapsa...bit ce istih sposobnosti kao i drvenjak ili sta drugo tipa apsolutno ravnog dna...Mada to je opcija kao sto si ti imao onaj godinama tamo...Bez nekih daljih izleta...bar sam tako zamislio ali znas da se to moze preokrenuti...nisam gadljiv ni da kupim neki 15 ks 4 t samo nisam zamislio da ta cijela investicija bude sad nesto pretjerano...Negdje sam valjda i napisao...za zimske dane kad mi je daleko ici do Dunava itd itd...

pajdo77

Imao sam ja četvorku na njemu,bila je i desetka. Bez 15 hp zaboravi,tek je sa osamnajsticom išao ok,od novijih kažem ništa ispod 15 inače si džaba krečio. Dva puta ćeš se putem brijati ako hoćeš od Aljmaša do Hulova stići dotjeran. Ima da puziš sa slabijim motorom.

Poslano sa mog POT-LX1 koristeći Tapatalk

marina1983

Baka , potpisujem sve receno .  Imao na istom 4,18,20.i