PREVARANT by Dukson

Autor Dukson, Ožujak 08, 2022, 20:31:19 POSLIJEPODNE

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alexdja

Ništa mene tu ne smara... :hi:

Volim i da vidim i da imam svašta nešto od toga...

Samo nisam shvatio baš najbolje šta je tu šta...

Kad dođu slike možda bude jasnije malo...
       Nema više divljeg bučka. :no:

Rap

Kako smara?Zamisao je bas dobra,a bit ce i poucno ako u detalje izneses kako budes radio.

pajdo77

Ja znam da kraj toliko struje u taj čamac ulazim u gumenim čizmama i sa dvije vibre u džepu a vi kako znate

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk

Blade78

Krasan komplet, sluzio te dugooo... dugooo :icon_thumright:

maverick

Oba smo imali sharkove cak i tvoja ex yamaha je jedno vrijeme bila na mom sharku. Valjda smo se vodili slicnim konceptom a to je veliki camac za ljetnja kupanja za kampiranje u njemu i van njega. Kad sam sam onda je to šaranski krevet i sator one man bivy s komarnikom na njemu...stane sve unutar camca i na pjescanu plazu. Sad zatvaram camac cijelog u tendu za dane kad supruga bude isla samnom....uglavnom jos mi je zanimljivo kod tebe seljenje akumulatora ili baterije van...malo to pojasni kad ulovis vremena. A za ovu sezonu sam uzeo bateriju i naruvio cryx....
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Rap

Baterije se mogu napraviti,male i lagane ali sve ima sviju cijenu

alexdja

šajzika

Litij-zeljezo
LiFepoe4, kao da su 4 5 puta bolje od litijskih.

The LiFePO4 battery has the edge over lithium ion, both in terms of cycle life (it lasts 4-5x longer), and safety. This is a key advantage because lithium ion batteries can overheat and even catch fire, while LiFePO4 does not.
Audentes fortuna iuvat

alexdja

Jel ovo u razvoju ili ima u prodaji već i koristi se?

Planiram neki solarni sistem za vikendicu pa nije loše znati...

dravski pecaros

Šogor mi radi u auti Rimac i zna sve o tim električnim baterijama i sam izrađuje za aute ...
Ako nekom treba nešto tako mogu vas spojiti da vidite jel vam može pomoći...

alexdja

Pa mene interesuju sistemi i baterije za solar...

Ono što kažu najkvalitetjije, a najjeftinije...

Ali osim ovog standardnog što se nudi po solar šopovima, ne znam ništa da li ima bolje ili što bi se reklo pametnija investicija...

Dukson

Citat: maverick  u Ožujak 09, 2022, 11:36:38 PRIJEPODNE
Oba smo imali sharkove cak i tvoja ex yamaha je jedno vrijeme bila na mom sharku. Valjda smo se vodili slicnim konceptom a to je veliki camac za ljetnja kupanja za kampiranje u njemu i van njega. Kad sam sam onda je to šaranski krevet i sator one man bivy s komarnikom na njemu...stane sve unutar camca i na pjescanu plazu. Sad zatvaram camac cijelog u tendu za dane kad supruga bude isla samnom....uglavnom jos mi je zanimljivo kod tebe seljenje akumulatora ili baterije van...malo to pojasni kad ulovis vremena. A za ovu sezonu sam uzeo bateriju i naruvio cryx....

Je, kao da pratimo logican slijed stvari :)  Stvarno nam je slican koncept, camac u isto vrijeme treba biti i za pecanje, ali i za obitelj i uzivanje - pa stoga ti neki poduhvati ocito. O bimini tendi ove godine ne razmisljam, pricekat cu da vidim kako ce se to kod tebe pokazati s tom ceradom.

Meni je super zanimljiva ona guma sto si stavio na obodne cijevi, ne znam moze li se na moje cijevi takvo nesto staviti, eto to bih volio rijesiti ove godine jer su mi bitve s unutarnje strane i vec vidim da cu konstantno boju ribati sa cijevi.

A sto se tice baterije, da, zericu drugaciji koncept od klasicnih instalacija po camcima - a i objasnio sam razloge (udaljen kamp, dosta uredjaja itd.).
Ima za kupiti battery pack raznih jacina, ja sam se odlucio nekom racunicom i dimenzijama za  100AH.
Baterija samo sto nije stigla, iscekujem DPD :)
Kad ti nakacim slike, bit ce ti jasno koja je shema, znaci ima sve neke konektore koje bi koristio i inace, samo su u tom kucistu/kovcegu.

Posto struja punjenja (a ni praznjenja, osim ako je elektropenta u pitanju) nece biti veca od 12A,  Anderson jackovi od 50A su vise nego dovoljni i robustni za to sto mi treba.
Prakticki ce cijela instalacija u camcu biti slozena kao da se radi o klasicnoj servisnoj bateriji, no ona ce biti odspojiva preko Anderson jacka prije kojeg mi se nalazi DC-DC charger i to je u osnovi to.
DC-CD charger treba biti izlaznog napona ispravnog za lifepo4 baterije, a to je 14.5/14.6 V i izlazne amperaze manje od  max snage alternatora na motoru (u nasem slucaju manje od 17A).

I to je cijela prica manje-vise.
Iako se radi o aliexpress robi, itekako sam provjerio i stvarni kapacitet baterije i BMS i sve - tako da nam ostaje pricekati da dodje pa da ju vidimo u praksi.
Cijena tog mog battery packa je znatno pala i sad iznosi negdje oko 2500-3000kn, sto i nije tako strasno ako usporedimo s klasicnim deep-cycle baterijama tog kapaciteta i uzmemo u obzir nezanemarivu tezinu klasicnog akumulatora.

Eto, bit ce neke slikice kako idem putem.

Jedan od dodataka za uzivanciju komfor je isto stigao, radi se o jeftinom prijenosnom mini LED projektoru (s ugradjenom baterijom i DC IN) i s njim sam tek prezadovoljan.  Slika je zivotopisna i gledljiva cak i kad se razvuce na 3x5 metara. A uredjaj je velicine malo bucmastije limenke piva :)

DC DC charger je isto konkretna stvar, stigao danas.

A dosle su i quick-release kleme za startni accu.

mossi

A sad sve to lepo spoji u diagram: motor, pa redom.. jedan acu, drugi acu.. switcher, i sve to tu što si naveo.. sa cenama..  :icon_thumright: :rofl2: :uf:

Dukson

@Mossi, slazem neku citljivu shemu prije nego krenem rovariti po camcu :)

E da, ako nekom s foruma treba, imam par ovih inox okapina (ili kako se to vec zove)  viska u dvije velicine, pa dajem za pivo jer su mi visak posto su dolazile u pakovanjima po 5 komada.

mossi

Meni manju

Sent from my SM-G973F using Tapatalk