Autor Tema: Izvještaji sa izlazaka na vodu  (Posjeta: 4521 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maverick

• Administrator
Odg: Izvještaji sa izlazaka na vodu
« Odgovori #15 u: Lipanj 24, 2015, 23:17:10 poslijepodne »
I to nosimo , naravno  :stripii:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Online pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #16 u: Lipanj 24, 2015, 23:27:43 poslijepodne »
 Ja za to imam taktiku a ide ovako. Okrenem se prema šumi i počnem se derati ko jarac"Mirko!!! Cro-cap dođi malo bratiću moj,oko moje graorasto ovaj me nešto *ebe zbog mjesta za pecanje".Nakon toga moje je samo da za čovjekom pokupim ključeve i dokumente koji su mu ispali dok je bježao i pričekam minut-dva da se stiša jeka prouzročena mojim jodlovanjem i nastavim da pecam. :director:

Offline umpahpah

• Somolovac
  • Audaces fortuna iuvat !!!!
  • Dob: 41
« Odgovori #17 u: Lipanj 25, 2015, 07:33:45 prijepodne »
No...uz sav obvezni pribor koji nosim na prvom mjestu se nalazi palica, ne vadim je cesto ali sad vise manje svi znaju da je uz mene... :stripii:

ne znam baš,meni su se pokazale bolje ka psihološka prednost, savije se preko glave kad prvog odalamiš pa dalje moraš mlatit šakama a braco koji ju je savio ostade na nogama a kod mene upitnik ko marakana  :uf:

Offline No

• Alas
  • Dob: 55
« Odgovori #18 u: Lipanj 25, 2015, 08:07:24 prijepodne »
No...uz sav obvezni pribor koji nosim na prvom mjestu se nalazi palica, ne vadim je cesto ali sad vise manje svi znaju da je uz mene... :stripii:

ne, onog trena kad bi morao na pecanje nosit toljagu ne bi više išao na pecanje. ovakvi tipovi iz moje priče dođu mi kao crkotina,ili odvodni kanal što smrdi i više u meni izazivaju gađenje nego želju za nekom intervencijom i prepravkama. uglavnom izbijegavam takva mjesta i 90% mog pecanja svedeno je na komociju čamca. a i teren na kom pecam i nije baš nešto posjećen.je da mi je 100 km od kuće al zato kad odem budem po tri - četiri dana.
Riješenja naše sadašnjosti, sve brže postaju problemi budućnosti.

Offline Mornar Popaj

• Somolovac
  • Šaran, štuka, linjak, som, biće čorba kao grom
« Odgovori #19 u: Lipanj 03, 2016, 06:00:57 prijepodne »
Nakon 3 dana na Savi, prepun dojmova vratio se doma. Voda je opadala 30 cm dnevno, uz obalu blato do koljena, komarci nemilice grizli ali ipak je vrijedilo. Trčanje za štapom je neprocjenjivo
Šaran je zagrizao oko 06:20 h neposredno prije nadolazećeg nevremena, na tri zrna kukuruza ba dlaci. Klasični sistem sa kliznim olovom zabačenim 15 m od obale u metar ipo dubine jer hranimo rukom.
 Štap Byron tri fibre 60/140, rola slammerica 560 sa Awashima red iso 0,50mm udica owner cutting point 1/0

Sent from my iPhone using Tapatalk
Život je cesta pa biraj gdje ćeš. Al' zalud grabiš i zalud stječeš, kad tamo gore ništa od toga ponijet' nećeš.

Offline dac

• Somolovac
  • Dob: 57
« Odgovori #20 u: Srpanj 30, 2016, 00:15:59 prijepodne »
Dugo planirano pecanje s kumom i njegovim nećakom se lagano približavalo. Biti će to tek drugo ove godine, jer dozvole nismo uzimali....   :crybaby2:
Pripremaju se boile, kukuruz se kuha, ječam, konoplja, pregledava se pribor...  :takoje:
Cilj nam je kampanja na Boroviku, par dana ako izdržimo...
Nisam već 15-tak godina, a možda i više, pecao na Boroviku, pa i nemam nekakvih saznanja što se trenutno lovi tamo.
Za "spas" i dobre informacije zovem rođaka Vijeku, on sigurno zna kakva je tamo situacija, jer često lovi na jezeru, a i u blizini Borovika živi.
I tako riječ po riječ, kaže Vijeko da je upravo na jezeru, drugi dan, i da nam čuva mjesto ako dolazimo...
Dogovor brzo pada, sutra smo tamo... :takoje:
Kako to obično biva, ne može bez problema, ostajem "sam" za Borovik, ova dvojica ne mogu, viša sila...
Dolazim po lijepom, sunčanom danu na "šokačko more", brzinski kupujem dnevnu dozvolu i pronalazim Vijeku. On i prijatelj već umorni polako razmišljaju o odlasku kući. Da ne budem sam, Vijeko ostaje još ovu noć....   :ok:
Vadim stvari, postavljam šator, odnosno šelter, zabacujem pribor, prihvatam se spoda i "udri" po kukuruzu. Pola "jupolke" je izbačeno, uz dodatak nešto boila, što pračkom, što kobrom. Sve u svemu, dan prolazi mirno, bez aktivnosti ribe, osim dva pastata, i to onako "fest" debela, napucana od naših boila...

Prepričavamo pecaroške dogodovštine i mrak brzo pada...
Kako se nije ovih noći baš naspavao ( imali su "noćne posjetitelje" od 13,10, dva puta po 8 i 7 kg.) Vjeko odlazi na počinak i brzo tone u san...
Osim jednog zaigranog ježiča koji se vrzmao oko našeg logora i pravio "buku" na vodi je bilo dosta tiho i mirno. Zavaljen u stolicu, pomalo izmoren tišinom i meni se oči sklapaju...
A onda "foxić" pišti, plava lampica svijetli...
Interland savršeno odrađuje posao ( kao i boila Pacific Tuna) i ubrzo se šarko našao u podmetaču. Udica uredno zabodena u donju usnu nije ribi davala niti malo šanse...

Vaganje, par slikica i šarko je ubrzo otplivao da sustigne svoju "veću" braću...   :takoje:  ... bila je to najmanja riba u nizu ove kampanje, ali ipak me je razveselila...
Dan zamjenjuje noć, a u daljini se čuje grmljavina, navještaj nečeg nedoživljenog na otvorenom...

Nismo uspijeli ni popiti prvu jutarnju kavicu, kad su se sastavili nebo i zemlja...
U mom životu, tako nešto nedoživljeno, grmi, sijeva, lije, voda se slijeva sa svih strana, brda se tresu...
Voda mi u šelteru doslovno "izvire" ispod nogu...

Buice se s okolnih brda slijevaju u jezero...

Nakon svega, dobro namočeni, polako kupimo stvari i svaki svojoj kući, ja prepun dojmova i ispunjen "iznutra", bez obzira na preživljeno nevrijeme...  :ok:
"Šokačko more", Borovik, opet zove.....

Offline Mornar Popaj

• Somolovac
  • Šaran, štuka, linjak, som, biće čorba kao grom
« Odgovori #21 u: Veljača 21, 2020, 13:30:05 poslijepodne »
Kolege šaranaši, kakva je situacija ?
Dali se polako pripremate za prve izlske na vodu ? Za vikend najavljuju ugodnih 15-17 stupnjeva, možda bi se moglo otvoriti sezonu ?
Jel čuo neko danje krenio šaran na Dunavu ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Život je cesta pa biraj gdje ćeš. Al' zalud grabiš i zalud stječeš, kad tamo gore ništa od toga ponijet' nećeš.

Offline dravski pecaros

• Alas
« Odgovori #22 u: Travanj 22, 2021, 21:20:38 poslijepodne »
Bili danas malo tražiti nova mjesta i terene za sezonu jedno vrlo zanimljivo mjesto

Offline dudo18

• Kederaš
  • *
« Odgovori #23 u: Travanj 23, 2021, 18:43:26 poslijepodne »
zgodno  :ok: