Autor Tema: komarci  (Posjeta: 64574 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Debeli šef

• Somolovac
  • Dob: 43
Odg: komarci
« Odgovori #810 u: Lipanj 09, 2021, 13:25:12 poslijepodne »
dobro smo se razmazili, nemoj da nekog pikne komarac.  :stripii:
a dobro, i ja živčanim kad bodu, pogotovo tigrasti na moru.
nekad davno je komaraca bilo manje, jer je onih koji su ih papali bilo više i održavala se kakva-takva ravnoteža. sad prođeš po bentu uz kopački i ne možeš ni kedera vidjeti, a oni su prvaci u tamanjenju larvi komaraca.
ako nema komaraca nema kedera a ako nema kedera nema - smuđa.
žaba i ostalih vodozemaca ima manje od 1%, guštera 2% a toplokrvnih divljih životinja 4% i insekata 8% u odnosu na prije 40 godina.
ali nema brige, ajmo i dalje trovati.

Offline šajzika

• Administrator
  • 4 : 1
« Odgovori #811 u: Lipanj 09, 2021, 13:27:13 poslijepodne »
Sve te životinje treba zatrt. To skace, grize ;)

Offline Debeli šef

• Somolovac
« Odgovori #812 u: Lipanj 09, 2021, 13:30:44 poslijepodne »
ma baš, pecat ćemo na pleystejšnu.  :occasion14:

Offline Mornar Popaj

• Somolovac
  • Šaran, štuka, linjak, som, biće čorba kao grom
« Odgovori #813 u: Lipanj 09, 2021, 16:15:34 poslijepodne »
Prije desetak godina, kad sam počeo pecat šarana na Dunavu.
Komaraca je bilo toliko puno, da sam na sebi ima redom: gumane čizme do koljena, trenirku, duks majicu dugih rukava, preko svega jednodjelni kombinezon, gumene rukavice na rukama i obavezno na glavi šešir sa mrežicom.
Takodjer sam imao neku Miltec mrežu protiv komaraca, koju zavežeš za granu pa pod nju stavim stolicu, i zavučem se pod tu mrežu, zapalit cigaru ili popit pivo.

Sad da me netko natjera da u tim uvjetima sjedim i čekam šarana, objesio bi se za tu granu.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Život je cesta pa biraj gdje ćeš. Al' zalud grabiš i zalud stječeš, kad tamo gore ništa od toga ponijet' nećeš.

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #814 u: Lipanj 09, 2021, 17:22:53 poslijepodne »
Ne hebu me toliko komarci ali primjetio sam da zadnjih godina ima manje kedera...pa sve me to sramota reci...mislit ce netko da sam lud
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline Debeli šef

• Somolovac
« Odgovori #815 u: Lipanj 09, 2021, 17:55:40 poslijepodne »
tako je kad kad kasni prva majska, visoka proljetna voda, a i zbog hladne vode kasni i mrijest sitne ribe uz spor prirast, jer nema ni planktona, voda je bistra (mrijesti se inače u dva navrata, ako je godina normalna). u ovom lipanjskom porastu ličinke insekata rastu prebrzo i nisu top hrana ribljim ličinkama, jer ove rastu sporije, premale su i 90% ih je već uginulo - od gladi.
tu su tek pušači grabljivice, jer uzaludan im je uspješan mrijest ako keder nema uvjete za uspješan razvoj, pa se ove pojedu međusobno i mi to osjetimo kao lošu godinu i generaciju.
 kad se poklope 2-3 nepovoljne godine za redom posljedice se multipliciraju.
nekad su godine bile pamćene kao godine štuke, šarana ili smuđa, jer su im se poklopili parametri, a posljednjih godina nemamo ih po čemu nazvati, jer dobrih uvjeta više nema za nikog.
ali koja god bila godina, kedera je prije bilo za vidjeti.

Offline Garofeeder

• Babuškar
  • **
  • Dob: Metuzalem
« Odgovori #816 u: Lipanj 09, 2021, 18:22:41 poslijepodne »
Ne hebu me toliko komarci ali primjetio sam da zadnjih godina ima manje kedera...pa sve me to sramota reci...mislit ce netko da sam lud

Lane kako tako, ove godine upecat kedera u opatovackom dunavcu je nemoguca misija. Napecam na Bosutu pa dovucem u kanti s pumpicom.

Vidim danas jato mladji oko flosa, desetak milimetara.

Offline dravski pecaros

• Alas
« Odgovori #817 u: Lipanj 09, 2021, 19:00:13 poslijepodne »

Ma ja sam svaki dan na Karašici i to je za ne povjerovati di koji keder

Offline Dunavski vuk

• Babuškar
  • **
  • Dob: 45
« Odgovori #818 u: Lipanj 10, 2021, 07:36:09 prijepodne »
Danas idem na posao oni špricaju po kiši komarce, dim padne odmah, uz to to je neka biokemija uopće ne miriši na onaj naftalin neg kao da su nagruvali lišća od topole i stavili grijat i bacat dim, eto tako... Neka barem imamo dobro gradonačelnika koji će to riješit ...
"Neka ti udica bude uvijek bačena. U jezeru u kojem najmanje očekuješ, pojavit će se riba."

Publius Ovidius Naso

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #819 u: Lipanj 10, 2021, 07:51:26 prijepodne »
Špricanje komaraca...tj zaprašivanje iz zraka i zemlje je uglavnom neka promašena priča i vecinom samo kratkotrajno. Što se tiče otrova kojim se to sad radi u odnosu na prijašnje godine...to nismo propisali mi vec EU i okruzenje oko nas...danas je zabranjeno mnogo supstanci tako da im ni to ne pomaže...Ono sto je bitno a to je tretiranje tih bara i barica odakle sve krece jeste pod nekim privatnim firmama...koje, koliko ja znam , nemaju nikakvu odgovornost za obavljeni posao. Da im je netko rekao platicemo ali broj uboda mora biti ispod toliko i toliko, mislim da bi to bilo sasvim drukčije...A ovako ovo je jos jedna priča kao i svake godine...Puno natpisa po novinama....mozda taj novi lik i ima želju ali pristup mu je kao i onim proslim..za onu stvar....
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline Dunavski vuk

• Babuškar
  • **
« Odgovori #820 u: Lipanj 10, 2021, 08:52:24 prijepodne »
Zabranjeno ili ne, to je stvar koja je palila. Ovo je sad lupanje govnetu šamar i ništa drugo. pranje love eventualno preko firmi
"Neka ti udica bude uvijek bačena. U jezeru u kojem najmanje očekuješ, pojavit će se riba."

Publius Ovidius Naso

Offline šajzika

• Administrator
« Odgovori #821 u: Lipanj 10, 2021, 10:15:10 prijepodne »
Kolko sam citao da idu tretirat halaševo.
Ne mozemo odmah po gradonacelniku pljuvat :stripii: tek je sjeo momak.

Ja bi npr organizirao onu prof  ribocuvarsku sluzbu kad ide po tim barama da baca ta govna tj larvicidni tretman.
Kontam kak pišu da idu i obilaze, komaraca ne bi smjelo biti

Offline Dunavski vuk

• Babuškar
  • **
« Odgovori #822 u: Lipanj 10, 2021, 11:01:30 prijepodne »
Zna se šta se baca po halaševu jedino, i svi se prave grbavi i okreću glavu.  Može, pa da budemo i plaćeni kako treba onda :)

Publius Ovidius Naso

Offline šajzika

• Administrator
« Odgovori #823 u: Lipanj 10, 2021, 13:29:23 poslijepodne »
Ledene granule za larvicid?

Offline maverick

• Administrator