Autor Tema: tlak zraka  (Posjeta: 2457 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TopMix

• Somolovac
  • Dob: 57
Odg: tlak zraka
« Odgovori #15 u: Rujan 25, 2016, 15:40:10 poslijepodne »
Juce po povisenom pritisku smudj bio aktivan, javljao se na dnu, na nekih 6-7m dubine, muvanje sa kederom na jig udici. Doduse, bio nekakav cug od pola sata, tacno u podne. Javljao se pomalo mrljavo, onako bez udarca, pa je pored ulova bilo i dosta promasaja... Bitno je da je i voda ovih dana u porastu, temperatura je polako krenula dole.... a ovo moje iskustvo je samo dokaz da se smudj javlja blize dnu i pri povisenom pritisku.
Ne verujem da je to neko pravilo, po mraku se javljao i blize povrsini...Pokusavam vec izvesno vreme da pohvatam te cake sa pritiskom, ali nikako da se sloze kockice, jer se tu preplice vise faktora

Offline pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #16 u: Rujan 25, 2016, 18:52:22 poslijepodne »
 u zadnja 24 sata pao je za pet hektopaskala,po nekoj računici onda bi sad riba trebala lagano prema gornjim slojevima vode za razliku od jučer.

Offline Dukulele

• R M0d
  • Dob: 40
« Odgovori #17 u: Rujan 25, 2016, 18:57:48 poslijepodne »
Napokon tlakusa pada nakon  dobrih tjedan dana jako povisenog tlaka, eno neki isus se namlatio danas bolena ko nespasen,  37 komada od pol tri do pol sedam, pajdo esi ti sta mrknio? :)
Kad sam mogo nisam htio, sad kad hocu ne mogu.

Offline pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
« Odgovori #18 u: Rujan 25, 2016, 21:15:52 poslijepodne »
 Otišao u prvi sumrak i sad se vratio,obuko se ko medo i cjedim se..teško neko vrijeme. Bacao kod flotile onako polako ko da sam jučer umro i imam udarac..reko evo smuđa kad ono počela jurnjava vamo-tamo i odmah zaboravim na smuđa i znao sam da je bajin gore. Lupa u kvadratnom metru dva sata al ne mogu dobacit jer je metar od broda pa reko da ne bi ovako precizan počeo sa voblerima udarat po onom zvonu na brodu..oni gore imaju topče pa se nisam htio s njima prepirat :stripii:

Offline Dukulele

• R M0d
  • Dob: 40
« Odgovori #19 u: Rujan 25, 2016, 21:48:47 poslijepodne »
Mi cemo to kapetane moj iduci put sitnom bojevom glavom resit :)   Dzaba njima topce kad smo nas dva! :D
Kad sam mogo nisam htio, sad kad hocu ne mogu.

Offline pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
« Odgovori #20 u: Rujan 25, 2016, 21:54:14 poslijepodne »
 Prvo ću ja jedno veče naić pa im to razmontirat,sigurno je sigurno a možda i oni dišu na škrge od ovakvog tlaka zraka