Autor Tema: Muvanje jig udicom  (Posjeta: 52359 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mornar Popaj

• Somolovac
  • Šaran, štuka, linjak, som, biće čorba kao grom
Muvanje jig udicom
« Odgovori #345 u: Prosinac 02, 2017, 01:13:26 prijepodne »
Nisam stručnjak al navest ću primjer mog prvog muvanja. Odvezem kolegu Stepu svojim čamcem na Savu, na jedan liman gdje znam da ima smudja.
On naravno u prvom zabacu skuži da su ispod nas. U druga dva dobije dva komada. Ja gledam i učim.
Sutra odem solo, na isto mjesto, sa sportexom bs 3,05 m / 40-60g i u 20 min dobijem prva 4 smudja na muvanje. Probao, vidio da znam i poslije toga možda još dvaput otišao, dobio pokojeg i to je to. Nije mi to nešto napeto, sjedit smudjevima iznad glave i spuštat im kedera u usta. Vobler da, gumice malo manje, muvanje još manje. Valjda zato jer se volim nadmudrivat, vrag će ga znat.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Život je cesta pa biraj gdje ćeš. Al' zalud grabiš i zalud stječeš, kad tamo gore ništa od toga ponijet' nećeš.

Offline maverick

• Administrator
Odg: Muvanje jig udicom
« Odgovori #346 u: Prosinac 02, 2017, 10:18:37 prijepodne »
Ribolov smudja je puno manje nadmudrivanje a puno vise lociranje. Tako ponekad sve izgleda jednostavno kad ti netko pokaze gdje. Meni osobno muvanje nije zanimljivo jer velicina ulovljenih riba u prosjeku je mala...a i nemam vremena za pripremu...ulovi kedere...spremi..nosi...A izmedju ostalog mi je poprilicno prljav ribolov kojim zaprljam cijeli camac...Uostalom zato i lovim umjetnim mamcima.. :ok:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"