Autor Tema: Na otpuštanje  (Posjeta: 9557 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dravski pecaros

• Alas
Odg: Na otpuštanje
« Odgovori #60 u: Prosinac 06, 2017, 14:49:09 poslijepodne »
tako su u Petrijevcima totalni amateri hvatali smuđeve 8-10 kg...jako učinkovita tehnika

Offline ps

• Somolovac
« Odgovori #61 u: Prosinac 06, 2017, 20:00:22 poslijepodne »
 Kontriram na sve sumljivo, ali mi nije jasno koliko je efikasna kontra na 60-70 ili 100 metara?

Offline pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #62 u: Prosinac 06, 2017, 20:12:42 poslijepodne »
 I koji to tajkun uopće ima toliko metara strune na rolni

Offline kockar

• Somolovac
« Odgovori #63 u: Prosinac 06, 2017, 20:42:22 poslijepodne »
Efikasna je isto kao i na dvadeset ili trideset.
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan!

Offline ps

• Somolovac
« Odgovori #64 u: Prosinac 06, 2017, 20:51:25 poslijepodne »
Zadnji porast Dunava prije nekih 15 dana, imao sam bar 30 kontri (po mraku) na raznorazne grane, a tek dva smuđa. :stripii:

Offline ossa

• Somolovac
  • jedem luka i slanine navijač sam Vojvodine
« Odgovori #65 u: Prosinac 06, 2017, 21:19:53 poslijepodne »
I koji to tajkun uopće ima toliko metara strune na rolni
Varivas. Samo varivas. Eventualno sunline. 300 meteri na saltigi off course :)

Gesendet von meinem 6016X mit Tapatalk

Offline No

• Somolovac
  • Dob: 49
« Odgovori #66 u: Prosinac 07, 2017, 06:24:29 prijepodne »
Opuštanje na otpuštanje.  :ok:

Po cijele dane budem u čamcu,uveče se sjetim ove teme, pustim vobler da ode nizvodu,zakočim i krenem motatI laaaagano,cim,pa laaagano... i onda mi se počne  spavati.
Ne znam dali se to još nekom događa.

Možda nisam imao sreće da provučem kakvom debelom smuđu ispred nosa,jer da mi je zveknuo koji pravi na taj način,vjerojatno bi pri svakom slijedećem pokušaju bio nakostriješen kao smuđ.   :stripii: :stripii:

Uvijek kad netko obnovi temu kažem si- moraš to češće probati.

Evo sam si opet obećao da hoću  :uf:

Offline Harley

• Smudjolovac
« Odgovori #67 u: Prosinac 07, 2017, 08:13:10 prijepodne »
Ma nije to za starije od 60 g.!

Poslano sa Save koristeći Tapatalk

Living your dreams, do not dream the life

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #68 u: Prosinac 07, 2017, 08:57:56 prijepodne »
Počesto dobijem uvijek packe kad se pokrene ova tema, oni koji znaju strašno se protive tomu da se ovaj vid ribolova dijeli s onim koji ne znaju. Ponekad su i u pravu jer ne postoji lakši način za uloviti kapitalnu ribu...čak ne moras ni imati neki osjetljiv pribor niti biti iskusan pecaroš...Ne bih nas dijelio na profesionalce i totalne amatere kako je napisao dravski jer ispašće da nekog podcjenjem sto mi nije namjera, ali povuci cu paralelu izmedju neke ribolovačke kulture i tih momaka koji su totalni amateri  :stripii:Počesto se takvi ne znaju ni zaustatviti na ulovljenoj ribi vec tu sutra dan dodje cijelo selo i pravi se pokolj.No, to je kako je i tko sam ja da imam pravo reći nesto po tom pitanju...A mogao bih se i sad vratiti na samu temu jer od milion budala koje ovo procitaju biti ce sigurno i poneki pametan pecaroš koji ce ovo iskoristiti na neki drugi način. Sam ribolov na otpuštanje je stvar momenta i mozemo mi po sprudu vuci vobler cijele godine s nikakvim ili jako lošim rezultatima...zalomice se tu dosta bucova , pokoji som ili somče te isto tako i pokoji smuđ...Dimenzije ulovljenih riba mogu biti izrazito zanimljive...od kapitalnih riba do onih jedva u mjeri.
Više loš nego dobar uspjeh ove tehnike tokom godine je posljedica lošeg tajminga jer rijetko tko lovi tako tokom cijele noci, tokom ranih jutarnjih sati kad riba zna česšće izaci na sprud . No kad dodje zima i ovakvi periodi te kad se s tim poklopi jedna rijeka poput Drave gdje je klasičnih zimovnka jako malo i gdje riba počesto prezimi na kraju...rubu ili u samoj blizini sprudova te podatak  da kapitalni smuđ prevali i puno kilometara da bi se došao izmrijestiti tamo gdje to radi godinama....onda nam ostane logično da pokušamo i loviti na takvim mjestima , jer ovi moraju jesti...a jesi e tamo gdje ima hrane...
Tu svakako nastaje problem, velika površina gdje bi smuđ mogao u lov a poprilična plitka voda...tako da nam ostane opcija lakse pretrage s ispustanjem voblera nego samim jigom. Oni koji razumiju sprud i umiju "čitati " vodu vidjece izgledne pozicije odmah dok oni drugi moraju ipak experimentirati s ispustanjem blize ili dalje od obale..Ne mislim da smuđ jede više tokom zime vec lovina mu je skoncentirana na jednom podrucju...tj kod nas na sprudu i onda ga samo češće uspijemo dočekati na takvom mjestu...i ta cijela fama oko ovog je vrlo jedostavna...odes u "konzum" i čekaš da netko dodje u shoping i  onda mu hebeš kevu
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline joker

• Somolovac
« Odgovori #69 u: Prosinac 07, 2017, 09:09:28 prijepodne »
najbitnije je pogoditi tajming kao sto si i sam rekao.gledam ja pojedince kod sebe dodu bacaju i nabacaju se i taman kad otprilike smud izlazi na hraniliste (sprud ili riblje staze) jesti oni odlaze kuc svi smoreni i taman ja dolazim i krenem s cackanjem tih istih pozicija i uvijek se iscacka ponesto.ali najbitniji je tajming u sustini.
prije su zene kuhale kao moja mama a danas piju kao moj tata

Offline urtelja

• Babuškar
  • **
  • Dob: 29
« Odgovori #70 u: Prosinac 07, 2017, 12:25:22 poslijepodne »
Mav, a sta mislis sa koliko metara on skonta voblera ovako vucenog? Od ono malo smudjeva sto ovako upecah, imam osecaj da ga skontaju od bas daleko, posebno kad bacam gabaritne varke. Rekao bih da i sa 20-30m moze da ga oseti i krene za njom. Kako ti to vidis? Moras biti blizu linije ili postoji neki prag tolerancije?

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #71 u: Prosinac 07, 2017, 12:58:58 poslijepodne »
Ne bih rekao da je to mali broj , bar sto se kod nas tiče. A situacija je raznih...ako uzmes da je ssr 9 najlovniji vobler...on na 150 ili 200 metara i uz najsporije povlačenje pravi ogromnu "buku" i mora ga i on osjetiti na daleko ali kao i u svakom varaličarenju...tko zna kad ce napasti. Ne mali broj puta udari i kad je vobler u samom otpustanju...znaci skoro bez vibracije samo pluta na povrsini..E to su oni dani kad bi uzeo valjda i mrkvu da vučeš po vodi
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline feco

• Kederaš
  • *
  • Dob: 56
« Odgovori #72 u: Prosinac 07, 2017, 21:48:09 poslijepodne »
Iskoristit ću priliku da pozdravim sve forumaše i zahvalim administratorima na prihvačanju mog zahtjeva za članstvo.
Inače sam iz Nuštra a baza mi je u Erdutu.
Volim pecati šarana, ali u ovo doba godine treba tražiti smuđa, što ću i raditi tokom zime..
Samo me nešto zanima.
...Varivas. Samo varivas. Eventualno sunline. 300 meteri na saltigi off course
ossa molim te reci koja debljina ?

Offline ossa

• Somolovac
  • jedem luka i slanine navijač sam Vojvodine
« Odgovori #73 u: Prosinac 07, 2017, 22:53:19 poslijepodne »
Bila je šala,  ali ništa ispod #1.0

Gesendet von meinem 6016X mit Tapatalk

Offline feco

• Kederaš
  • *
  • Dob: 56
« Odgovori #74 u: Prosinac 07, 2017, 22:56:23 poslijepodne »
Znači 0,12. ili 0,14 bi bilo ok za ovakav ribolov ?