Autor Tema: ELEKTRO PENTE  (Posjeta: 19024 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
Odg: ELEKTRO PENTE
« Odgovori #195 u: Studeni 28, 2017, 11:58:29 prijepodne »
 jel ti puno troši tvoj tohi kad radi u leru mada čisto sumnjam ili ti je nezgodno se sa njim stalno pomjerati mrvicu vamo-tamo? Hoću reći da sam gledao na jubitubi njemce kako rade vertikalu i dosta njih se mrda sa osnovnim motorom a hvataju smuđa pa si mislim da se on valjda ne boji toliko te buke a i ti vaši novi motori na buče koliko ja znam.

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #196 u: Studeni 28, 2017, 12:11:16 poslijepodne »
A recimo da puno lovim na vobler i da od 17 do 21-22 pomaknem se mozda 30 plus puta...uz samu obalu u plićaku...
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline Greys

• Štukolovac
  • Dob: 32
« Odgovori #197 u: Studeni 28, 2017, 17:10:20 poslijepodne »
Uzmes Haswinga i miran si.  :hi:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #198 u: Studeni 28, 2017, 17:50:59 poslijepodne »
Kojeg...klasicnog 55...
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline Greys

• Štukolovac
  • Dob: 32
« Odgovori #199 u: Studeni 28, 2017, 19:05:50 poslijepodne »
Ma da, to sto ces se navečer fino ušuljati na vobler, da nepališ Tohatsua, ili da nekoristiš veslo, i više nego dovoljno. Jako dugo sam htio uzeti pramčanog na papuču wifi, ali nisam vidio smisao da vučem čamac, i nevidim na što nailazim.

Haswing Osapian 55lb MAMA  :ok:
Ručica gore dolje, izvlači se - kod konkurencije koja je skuplja to nemože.

Online No

• Somolovac
  • Dob: 49
« Odgovori #200 u: Studeni 29, 2017, 20:09:45 poslijepodne »
 :uf:  Mislio sam da u ovoj temi neću nikad sudjelovat, ali .... proletjela mi misao kroz glavu pa ću je evo podjeliti s vama.

Ako je samo problem kontroliranog spuštanja niz vodu, to bi se moglo riješiti i elektrovitlom na baterije koji ima daljinski upravljač,kabelski i bežični.

Koristi se uglavnom za aute ali bi se ovdje umjesto čelične sajle moglo namotati debeli dakron u dužini 100-200 m ili koliko treba.

Niz vodu te nosi struja a uz vodu opet struja

Ako za ništa drugo ovo vitlo bi možda  bilo zgodno pomagalo za sidro.
Cijena takvog vitla je do 2000 kn

:uf:   :no:  Obećavam,neću više o ovom  :baba:

Offline baka

• Somolovac
  • Dob: 51
« Odgovori #201 u: Studeni 29, 2017, 20:11:58 poslijepodne »
Nemoj!  :uf: :crybaby2:
Pecanje je bolest, ali pomaže kod drugih bolesti!

Online No

• Somolovac
  • Dob: 49
« Odgovori #202 u: Studeni 29, 2017, 20:14:36 poslijepodne »
  :icon_thumright:    :not speak:   

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #203 u: Prosinac 17, 2017, 21:39:41 poslijepodne »

60 lbs..baterija 40 ah..jednostavna za odnijeti kuci..plus punjac...275 eura...djeluje mi povoljno

Offline mlb

• Somolovac
  • Mene moja riba čeka!!
  • Dob: 34
« Odgovori #204 u: Prosinac 18, 2017, 09:07:23 prijepodne »
Nemogu hebeno vjerovati da je na tim skupljim modelima toliki problem staviti taj glupi zglob da možeš spustiti ručku uz osovinu  :BangHead:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #205 u: Prosinac 18, 2017, 09:18:26 prijepodne »
Nije ovo neki skuplji...sve skupa 275 u Belgiji...

Offline dxdandy

• Štukolovac
  • Dob: 38
« Odgovori #206 u: Prosinac 18, 2017, 09:19:21 prijepodne »
Ljudi uzeo bih si za ovu godinu za GO na moru gumenjak cca 3,70m - 4,00m. Kako nema u planu neka prevelika vozanja tj. daleko od obale....nista vise od cca 200m...iskljucivo vozanje uz obalu na cca 50m od obale, dali bi mi bio dobar ovaj dolje elektro motor. Znaci camac i motor bih koristio za odvesti se negdje da mogu pecati i nazad kuci. Ili recimo za panulu ( vucu ). Ovaj od 55lbs je zamjena barem otprlike za koji benzinski motor, koliko konjskih snaga. Dali je to uopce dobro za morsku vodu da ga ne unisti za godinu dvije. Ipak je to sol.

Hvala puno !

https://kapitalac.com/haswing-osapian-55-lbs-12v-krmeni.html

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #207 u: Prosinac 18, 2017, 09:25:43 prijepodne »
Kupio sve i prodao..s tim sto sam imao 4t 5ks...Komplicirano...skupo...dodjes tamo ne znas kud ces s njim...Nema mjesta u autu...pa interuropa...dostava tamo pa ovamo...Vise se isplati da iznajmis tamo dva dana i izdovoljis se

Offline dxdandy

• Štukolovac
  • Dob: 38
« Odgovori #208 u: Prosinac 18, 2017, 09:42:08 prijepodne »
Kupio sve i prodao..s tim sto sam imao 4t 5ks...Komplicirano...skupo...dodjes tamo ne znas kud ces s njim...Nema mjesta u autu...pa interuropa...dostava tamo pa ovamo...Vise se isplati da iznajmis tamo dva dana i izdovoljis se

Gumenjak ide na more i tamo ostaje. Imam je od oca stari tomos 4 koji je jos dok ga je on vozio bio pokidan pa nije bilo dijelova pa je ubacivao neke od jacih motora, nesto sa sublinom radio da bi sve to stalo i takvog koristio godinama. Kaze on da to nije vise 4 vec da je malo jaci. Ali koliko mene sjecanje sluzi, tamo neke 1985 dok smo se sa njim vozali po Bosutu u Vinkovcima malo malo nece da upali pa ga verglaj ko lud 10-20puta da upali i onda kad proradi sve ok. E sad, bas ne bih htio da mi se to desi na moru. Ipak tamo gdje ja idem im i struje i ne bih mogao veslati prema obali. Ova moja 4 je dovoljna da me tamo sluzi vise nego dovoljno ali mi nije siguran. Pa bih uzeo i elektor pentu za rezervu da ovo cudo nece upalit ali ako bi mi se ova elektro pokazala dobra mozda bih ja nju koristio kao glavni motor tj. 99% da bih. Pa me cisto zanima tih 55lbs je zamjena za koliko konjskih snaga i dali se ti motori smiju uopce koristiti u moru. Trebao bih i ovoga Tomosa negdje na servis dati da ga se dobr sredi i da pali iz prev a moze ajd i iz druge  :stripii:.

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #209 u: Prosinac 18, 2017, 09:54:49 prijepodne »
A nema tu kruha...ako uzmes da su bolji motori poput min kote recimo 600 w na maximum a jedna ks snaga je 735w onda taj od 55 lb ima 0.8 ks a s tim mozes na otvorenom moru i struji igrati se jedino jedrenja ako imas veliku majicu pa je razvuces  :stripii: