Autor Tema: Hulovo, Petraš, Stari Dunav i Žuta zemlja  (Posjeta: 12923 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline šajzika

• Administrator
  • 4 : 1
Odg: Hulovo, Petraš, Stari Dunav i Žuta zemlja
« Odgovori #90 u: Studeni 22, 2017, 20:39:53 poslijepodne »
Nisam neki ihtiolog , neznam puno o mrjestu, mrestilistima zimovnicima i navikama ribe po zimi.  Prodaju mi muda pod bubrege da je to za bolje sutra, da bude ribe.
I onda prolaze ribari i grohotom se smiju.
Neko je tu lud
Poštenje je najbrži put do siromaštva

Offline SMT

• Kederaš
  • *
  • Dob: 42
« Odgovori #91 u: Studeni 22, 2017, 20:58:06 poslijepodne »
Prijatelju moj, ako ta zabrana prodje bojim se da nije kraj... Sta su oni sve zabranili u poslednjih 20 godina i sta se na tim zabranjenim terenima danas odvija, to je strasno... Ni ja se ne razumem u mrest ali u matici reke...

Na potezu V Limana je zamisljeno da bude RTC ( luka), sad odjednom mrestiliste...

Svi bi mi pozdravili da je to privremeno zbog ribljeg fonda... Sledeci korak ce im verovatno biti od Cifutskog, pa do usca Drave...

Offline šajzika

• Administrator
  • 4 : 1
« Odgovori #92 u: Studeni 22, 2017, 21:07:07 poslijepodne »
Ma apsurdi i pogodovanja raznim privrednim i kriminalnim aktivnostima. Uvjek je taj krajnji pecaros bio hebena stranka
Poštenje je najbrži put do siromaštva

Offline SMT

• Kederaš
  • *
« Odgovori #93 u: Studeni 22, 2017, 21:19:21 poslijepodne »
Tu su bas udarili na obicnu raju, ljude koji sebi ne mogu priustiti camac... Ukidaju im vazduh koji disu... Gomila tih ribolovaca na tom terenu peca decenijama, to im je dnevna soba...

Ostaje im jos samo da smisle kako ce nas sa camcima da razjure...

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #94 u: Studeni 22, 2017, 21:52:58 poslijepodne »
A lakse uvesti zabranu nego da rade svoj posao tj...da kontroliraju one koji pecaju i one koji ribare...da kontroliraju restorane gdje se riba prodaje...Sve je to puno teze nego uvesti zabranu. No nisu oni krivi...vec mi ili vi koji ste im dali priliku da budu na tim funkcijama. Jednom ce se valjda pojaviti tamo neki koji ce imati pricu o tome...ovako...kad se sjetim ovih tu koji su pisali o nasem gradonacelniku kako ce ovo ili ono...jednostavno dodje mi da im otkinem glavu i po.erem im se u trup  :stripii: a i kod vas nije nista bolje
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline SMT

• Kederaš
  • *
« Odgovori #95 u: Studeni 22, 2017, 22:27:58 poslijepodne »
Kakvi bolje... Ovde se jedan covek pita za sve u drzavi... Odlucuje i sta ce deca u vrticu da uzinaju... Ako sam dobro procitao, prvi covek opstine se izjasnio kao ribolovac, pa bi to mozda nesto moglo da znaci...Mada su ovi iz gazdinstva uspeli da kod svake vlasti donose ovakve odluke u proslosti, sta su tu terena preko puta Hulova zabranili, mislim na zatvorene vode, zatrpali nekih bara gomilu, naravno sve to pod strucnim izgovorima... Realno, koga boli ona stvar za neke tamo ribolovce...

Ribocuvari? Ne secam se kad su mi zadnji pu dozvolu trazili... Mozda pre jedno 7/8 godina kada sam autom prolazio kroz loviste, pa sam im smetao... Covek utripovao da je saobracajac, hteo da me legitimise, jurio nivom za mojim autom, bila je zanimljiva situacija i dijalog... Posle covek skapirao da nije policajac, pa iste pozvao u fazonu" uciteljice ovaj me gadjao kredom"... Smesno...

Offline alex7777

• Smudjolovac
  • odgovorno tvrdim da nista netvrdim dok ne utvrdim
  • Dob: 38
« Odgovori #96 u: Studeni 23, 2017, 01:14:49 prijepodne »
SINOC SAM OBAJVIO LINK NA ISTU FORU TJ ISTA STVAR , CISTI DEBILIZAM  :uf:  AJMO SVI SA VODE DA SE MOZE RADIT  :laughing7: BEZ OMETANJA  PA CE ONDA VIDJET DI IM JE RIBLJI FOND ZA GODINU DVIJE MISLIM STRAVA  :pirate:

Offline nekinho

• Somolovac
  • Dob: 36
« Odgovori #97 u: Studeni 24, 2017, 07:52:26 prijepodne »
Da se malo vratimo u naslov teme. Jučer sam bio na godišnjem pa me moj prijatelj prijepodne čamcem poveo da konačno vidim i te gornje terene iznad Hulova.
Bio je prekrasan dan, malo vjetra nije smetalo, pecarosa dosta (bar za moj pojam), riba bar meni nije htjela, osim jednog smuđarka koji i dalje pliva...
Evo zato par slika terena, i ako se tko od forumasa prepozna nek se slobodno javi u temu.
Žuta zemlja...

russian image share

Kod Otoka...

temporary image hosting
Ulaz u stari Dunav...

where to upload high resolution photos

Petraš...

upload the pictures