Autor Tema: Koliko često mijenjate voblere na vodi?  (Posjeta: 163 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
Koliko često mijenjate voblere na vodi?
« u: Prosinac 01, 2017, 19:19:38 poslijepodne »
 Zanima me koliko često mijenjate voblere tijekom blinkerisanja ako riba neće na jedan model? Ja se potpuno zaboravim pa u tri sata promjenim dva-tri komada u vrh glave a vjerovatno bih trebao češće što mi je i logično ako jedan model neće. Druga stvar je što u sumrak i po mraku bacam samo plitkoronce. Kažu riba se po mraku digne i ide u obalu pa se ja tog uhvatio ko pijan plota a možda bih trebao pretraživati različite slojeve bez obzira na doba dana-noći. Ako ima netko podijeliti svoja iskustva i saznanja šta raditi neka napiše koju riječ :hi:

Offline TopMix

• Somolovac
  • Dob: 57
Odg: Koliko često mijenjate voblere na vodi?
« Odgovori #1 u: Prosinac 02, 2017, 15:32:43 poslijepodne »
Kolega, nije do modela nego do boje varalice ...  :icon_king:
Ma, zezam se...Primarno ti je da si na pravom mestu u pravo vreme, da si siguran da je to smudjeva lovna pozicija, i po vertikali i po horizontali, i tajming kad izlazi u lov. Varalica je sekundarna stvar, definitivno...

Offline maverick

• Administrator
Odg: Koliko često mijenjate voblere na vodi?
« Odgovori #2 u: Prosinac 02, 2017, 16:17:16 poslijepodne »
Pajdo...tesko pitanje...ali top je dao odlican odgovor...Ako mene uzmes za primjer...Ako cujem da radi i siguran sam da je tu...onda mijenjam kao mutav...dok ne ulovim. Onda se igram samo s dekorima. Mada na Dravi lovim na poznatim pozicijama i tu dolazim na mjesto s vec nekom idejom pa nema puno mjenjanja. Ovih dana vobler radi losije u sumrak i pocetak mraka. Oni rijetki koji se zateknu na vodi jako kasno imaju vise uspjeha.
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"