NAUTIKA > Sonari

Opravdanost sonara u ribolovu

<< < (2/18) > >>

baka:
Pa Kugla, najjednostavnije daš si malo truda i napraviš si mjesto. Ne moraš potopiti čikl, možeš što god hoćeš, auto, štednjak, par kamenja, deblo usidriš i napraviš si svoje mjesto. I onda se i bez sonara sprdaš sa svima, osim ako im nećeš točno objasniti kako da sjednu na to tvoje mjesto. Onda si moraš praviti novo.

Kugla:
Baka već smo radili neka mala mjesta, ali trenutno limitiran samo sa obale, nadam se ne zadugo.
A nisam mislio da susjed kaže u metar točnu lokaciju, više me zanimalo nešto drugo, nemam sonar i ne znam kako to sve čitati sa ekrana, nego koliko vidim više od 6 metara dubina, sve pijesak, a čikl potopljen pa si ne mogu skontati sliku u glavi gdje bi to moglo biti tu na našim terenima

baka:
Uf, dobro je, već sam mislio da ćeš se opet naljutiti! :stripii:

Kugla:
Ma šta bi se ljutio, nisam ni onomad na što misliš, možda samo krivo protumačeno nešto napisano, jer pisati i razgovarati uživo je nešto drugo.
Sad dok je bila ovako niska moglo se nekih mjesta sa obale malo srediti, jedino ne znam koliko je to dugoročno jer voda sve brzo promjeni

maverick:
Jedino meni zanimljivo kad se igram sa sonarom je migracija ribe...gdje i kad zavrsi u vecim skupinama i sta je natera u takve migracije. Mahom lovim na dravi gdje ribe ima puno puno manje nego na dunavu pa se vjestina i marljivost moraju staviti ispred i pribora i pratece opreme poput sonara

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju