Autor Tema: ..sklonište,nastamba......  (Posjeta: 1553 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SMT

• Moderator
  • Dob: 42
Odg: ..sklonište,nastamba......
« Odgovori #15 u: Travanj 01, 2020, 08:01:58 prijepodne »
Recimo, kao koncept...Video sam kako su neki ljudi za relativno malo para, naravno svojim rukama nešto slično napravili...

BRZO i BEZ VEZE

Offline retfala

• Moderator
« Odgovori #16 u: Travanj 01, 2020, 08:33:12 prijepodne »
Sve je to jako velika obaveza...kupio sam parcelu uz samu obalu na uscu drave u dunav...savrsena pozicija..pun entuzijazma krenem u izgradnju...cesta odvratna kroz sumu..nasao nekog prevoznika koji je voljan dovest materijal...dovezao blokove..5 kamiona sljunka...pjeska..sipine...nasao izvođaca...kad dolazi poplava...dva metra vode na mom placu....i bas ae na njemu spajaju voda iz dunava i drave...tece kao brdski potok.....naravno ostalo samo neato blokova zatrpano u pjesak....odustajem i prodajem sve...prodajen kabrio camac i kupujem kabinaša ....odlazim kod javnog biljeznika i dajem izjavu...nikas vise necu kupit vikendicu..

Offline SMT

• Moderator
  • Dob: 42
« Odgovori #17 u: Travanj 01, 2020, 08:53:56 prijepodne »
Kod nas se kaže, “ daš dinar da udješ, a dva da izadješ” :hi:
BRZO i BEZ VEZE

Online maverick

• Administrator
« Odgovori #18 u: Travanj 01, 2020, 10:49:42 prijepodne »
Vikendice...su obično u nekom vikend naselju koje je obično puno nekih budala...ne nužno ali počesto...i nema tu odmora, većinom u takva naselja često dodje neka ekipa na vikend resetiranje i eto sto problema....Mi smo znali doci na pecanje pa ovako nadrkani vrlo brzo upadnemo u problem s lokalnim "opuštenim" stanovništvom....a zamisli da zivimo tamo...pa bilo bi krvi do kolena  :stripii: :stripii:
Vikendice na osami , bar kod nas imaju puno pravnih zavrzlama...legalni-nelegalni objekti...itd itd...plus kad u tim šikarama navrnu komarci sve je romantičnije od sjedenja na terasi.. Tako da imam vremena radije bi neki brod...ili jos bolje neki houseboat...Ali osim vremena uvijek nedostaje i love...tako da cu po ovom pitanju ostati ipak samo teoretičar zavjere  :stripii: :stripii:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline DIDAPATAK

• Somolovac
  • Dob: - 54god.
« Odgovori #19 u: Travanj 01, 2020, 12:31:44 poslijepodne »

U ovo nešto godina što sam nakupio :character0032:  imao sam više pravaca razmišljanja..
..prvo sam u jednom selu razmišljao o malom bajeru - ribnjaku (koji je bio u mom vlasništvu) ali su me iskustva drugih vlasnika(Valpovština,Baranja) razuvjerila..
..nemoš to sačuvati od kretena..jel ribokradica jel opeg.ovaca kojima je zgodno oprati ili napuniti špricu itd.
..sa DIDOM sam napunio dušu ali..
..počelo se to Dari sviđati a nikako do para za nešto komodnije i napokon..veći dio godine sam nesposoban za Dravu/Dunav...sve više bole kosti,teže sam pokretan..ove često i na dnevnoj bazi promjene tlaka,južina i sl. nepašu načetoj pumpi..
..našao sam riješenje u komadiću zemlje na Korčuli..
..prvi susjed na 250m,stabilna klima(otok) uglavnom toplo,do mora cca 800m(mala pasara i prikolica), bicikl..baš čeče  :takoje:
..e sad...ako doživim pričat ću  :stripii:
.. :baba:

Offline baka

• Somolovac
  • Dob: 51
« Odgovori #20 u: Travanj 03, 2020, 00:08:03 prijepodne »
Sve je to jako velika obaveza...kupio sam parcelu uz samu obalu na uscu drave u dunav...savrsena pozicija..pun entuzijazma krenem u izgradnju...cesta odvratna kroz sumu..nasao nekog prevoznika koji je voljan dovest materijal...dovezao blokove..5 kamiona sljunka...pjeska..sipine...nasao izvođaca...kad dolazi poplava...dva metra vode na mom placu....i bas ae na njemu spajaju voda iz dunava i drave...tece kao brdski potok.....naravno ostalo samo neato blokova zatrpano u pjesak....odustajem i prodajem sve...prodajen kabrio camac i kupujem kabinaša ....odlazim kod javnog biljeznika i dajem izjavu...nikas vise necu kupit vikendicu..

Jedan od najboljih postova što sam pročitao  :clap2:!
Pecanje je bolest, ali pomaže kod drugih bolesti!

Online maverick

• Administrator
« Odgovori #21 u: Ožujak 04, 2021, 21:46:16 poslijepodne »
Valjda taj ubrzani život, valjda sva ta životna gužva i neke godine ...Poklopi se covjeku da mu treba vrlo malo....pa često gledam ovakove video uradke...ono u verziji čamcem...pa negdje na obali...vatrica i tako...ne puno...dan-dva-tri...toliko se da ukrasti od života pokoji put. U zadnje vrijeme kako birtije ne rade preselili smo se na obalu...vikend roštiljanje...kobasica...slanina...pelinkovac...opustanje na maximalno....A ovakve male avanturice ostaju za lijepe dane

Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline Mornar Popaj

• Somolovac
  • Šaran, štuka, linjak, som, biće čorba kao grom
..sklonište,nastamba......
« Odgovori #22 u: Ožujak 04, 2021, 22:15:45 poslijepodne »
I ja sam razmišljao o tim stvarima, vikendica, čamac sa kabinom, brod, ponton. Sve ima prednosti i mane.

Na kraju sam zaključio da mi je najbolji užitak, spakirat stari zamrzivač u kombi, napunit ga ledom, ubacit pribor i kamp opremu, pokupit svog ribolovnog pajdaša, pa kampirati uz vodu 5-6 dana i noći.

Na kampiranju se  uvijek se nešto upeca, skuha se fiš od svježe ribe, popije se uz vatru i razgovara dugo u noć.

Budim se sa cvrkutom ptica, kavu pijem sa izlaskom sunca. To stapanje sa prirodom, i osjećaj kada nakon tri dana, osjetiš da se tijelo opustilo i biološki sat resetirao, stopio sa prirodom. To mi je neprocjenjivo.

Jedina obaveza nam je pokupiti smeće iza sebe.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Život je cesta pa biraj gdje ćeš. Al' zalud grabiš i zalud stječeš, kad tamo gore ništa od toga ponijet' nećeš.

Online No

• Alas
  • Dob: 55
« Odgovori #23 u: Ožujak 04, 2021, 22:21:19 poslijepodne »
Valjda taj ubrzani život, valjda sva ta životna gužva i neke godine ...Poklopi se covjeku da mu treba vrlo malo....pa često gledam ovakove video uradke...ono u verziji čamcem...pa negdje na obali...vatrica i tako...ne puno...dan-dva-tri...toliko se da ukrasti od života pokoji put. U zadnje vrijeme kako birtije ne rade preselili smo se na obalu...vikend roštiljanje...kobasica...slanina...pelinkovac...opustanje na maximalno....A ovakve male avanturice ostaju za lijepe dane

Podsjetio me ovaj video na boravak u Norveškoj. Dešavalo se da uz put susretnem ljude raznih godišta, od mladosti do poodmaklih godina kako sa ogromnim ruksacima na leđima hodaju po planinama.

Prvo što čovjek pomisli - šta im to treba?

Norveška je zemlja teška za hodače sivih cesta.

To su ljudi, koji su poput borova što rastu iz stijena

Nema nekog razumnog objašnjenja, ali su tu.

Imam tamo, jednog mladog nećaka. Čujemo se pa mu pričam o mojim ribolovima.

On će meni na to  - ribolov je balkanski zen

Pošto se trudim da razumijem nepoznato, pitao sam što bi bio tvoj zen?

Rekao je planina.

??

Tražio me da mu izradim nož za planinu

Sramota me da mu to još nisam napravio

Ovaj post me potsjetio na tu obavezu

Život je baš  čudan i nepredvidiv

Vodi nas putevima svojim i podsjeća na putovanja.
Riješenja naše sadašnjosti, sve brže postaju problemi budućnosti.