Pecaroš -OS

PRIBOR & OPREMA => Sitan pribor => Autor teme: Jožef1 u Lipanj 20, 2013, 15:36:31

Naziv: Kakove držače koristimo
Autor: Jožef1 u Lipanj 20, 2013, 15:36:31
(https://www.pecaros-os.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.tinypic.com%2F2qkt7yt.jpg&hash=bb59d2781e1aa532cc2c0ce77512654d8d3cd7f9)

Imao sam prilike vidjeti kako šaran a naročito grabežljivice "kradu" štapove iz raznih držača štapova. Ovi držači sa forke, napravljene su u kučnoj radinosti. Materijal inox i bitno je kako ne hrđaju. Još nikada mi se nije dogodilo, da iz ovih držača riba (bilo koje vrste) "ukrade" štap! Da čujem vaše mišljenje.
Naziv: Odg: Kakove držače koristimo
Autor: grga u Lipanj 20, 2013, 16:05:18
štap u ovim držačima mora biti pod velikim kutem da ga šaran neiščupa a to zavisno od vodei tvrdoće štapa nije dobro :icon_rabbit:
Naziv: Odg: Kakove držače koristimo
Autor: Jožef1 u Lipanj 20, 2013, 17:21:31
Ja nikada ne postavljam štap pod velikim kutom u odnosu na vodu.  :icon_scratch: i zanimljivo šaran još nikada nije izvukao štap iz držača  :dontknow:
Naziv: Odg: Kakove držače koristimo
Autor: Mornar Popaj u Lipanj 25, 2013, 21:16:37
Onda probaj zabit takav držač da ti vrh štapa gleda u vodu, i zamisli da ti dođe šaran od desetak kg. Ja sam sebi npr. dao napraviti ovakve nehrđajuće, za soma. Na dnu cijevi ima zavarena žica da štap ne propadne i da križna end kapa usjedne u nju, tako da se štap ne može okretati lijevo - desno.

(https://www.pecaros-os.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2F16lk96s.jpg&hash=42d4228512f7bdae28292a6e25ba7dd723434614)

Štap lijepo stoji uspravno, i kad još ušarafim signalizator na vodovodnu šelnu koja stoji na štapu ( u tom slučaju razvlačim sa čamcem, nikad ne zabacujem sa obale ), popustim kočnicu pa mogu malo i odspavati.

(https://www.pecaros-os.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi42.tinypic.com%2F314wcwm.jpg&hash=cb277a28d6b8eb4a9a8ddda95881e54f01920220)

Međutim, poznam neke koji su napravili sve isto, ali su zaboravili popustiti kočnicu. Pa su ostali bez štapa i role...
Naziv: Odg: Kakove držače koristimo
Autor: Jožef1 u Lipanj 25, 2013, 21:28:13
Vrh štapa da gleda u vodu?, bez veze, što će mi onda držač štapa. Napisano je kako ne držim štap pod velikim kutom iznad vode  :director: Bitno je kako to kod mene funkcionira već više desetak godina i nikada nisam izgubio štap zaradi takovih držača a bile si ribe i dobrano preko 10kg.