Pozdrav ekipi,
Odmah moram priznat da sam laik što se tiče čamaca, pa sam ovdje došao po pomoć. Naime u mogućnosti sam kupiti polovni Delfin 410 čamac od stakloplastike za pristupačnu cijenu, pa me zanima ako netko ima iskustva s navedenim čamcem da podjeli svoja iskustva sa mnom. Čamac je star 10ak godina, ali je jako dobro očuvan. Čamac bih koristio za pecanje i vožnju na dravi, te za izlete na kupanje. Motor 10ka će ići gore, te me zanima stabilnost, koliko max osoba može na njega, što sve treba za održavanje itd., te vaše generalno mišljenje o čamcu
Evo i linka na kojem se nalazi takav novi čamac, ako netko ne zna kak izgleda. http://jk-nautika.hr/index.php?menu_id=32
Unaprijed hvala.
Lijep pozdrav,
Štukadinac
Ako imas 40 kg i nije ljetni period kad ima valova onda moze...inace dosta plitko plovilo....ako se dobro sjecam...dosta slicna kao i s panvalom , onim manjim koji kosta oko 1000 eura...imas camac a nemas nista...jedino sto s tim motorom od 10 ks ide fino zbog tezine....najbolje bi bilo da vidis ako ga ima netko na nasem podrucju pa da isprobas pa onda odlucis :thumbsup:
Maverick, hvala na odgovoru. Znači da ga zaboravim, pogotovo ako bi se recimo 4 osobe vozile u njemu? Bio sam ga vidjeti prije sat vremena, uopće ne izgleda loše, ali ako je "imaš čamac, a nemaš ništa", onda mislim da je bolje da nađem nešto drugo. Takav čamac onda nije za 4-5 osoba, pa otići na Karašicu recimo ili do Aljmaša.
Ne znam niti sam šta da radim, budžet mi nije nešto pre velik. Evo na Neptunu gospodin što pravi prodaje novi hrastov, bio sam tamo prije nekih 2h, ali mi je malo pre skup.
Kao prvo nisi ti jedini...vecina koji bi kupili čamac s nasih terena imaju problem...ono sto je u rangu 1000 eura ne vrijedi ni lipe....jedino sto bi mogao traziti za prvu ruku a da je ok...je orašje...da se naci za 5000 kuna, plus minus...moze se par provozati a moze se i fino pecati...malo je uzi od ostalih plasticnjaka ali je prihvatljive cijene...polovmih dunasa , primusa na prodaju bude po par godisnje i vecinom s nekom divljackom cijenom...Imas li motor ili moras i njega kupovati
Imam motor Tomos 10ku što je za moje potrebe sasvim dostatno. Gledao sam još Val 400, ali on mi se nikako ne sviđa, nekako mi izgleda pre mal, pogotovo kapacitivno. Orašje da nađem odmah bih ga uzeo, ali sve što sam našao cijene su astronomski velike, osim u Srbiji. Preko grane sam našao ovaj http://www.plovidba.info/oglasi/camci/gliseri/orasje-401.html cjenovno je odličan, samo ne znam da li ima kakvih problema kod prijepisa i dodatnih plaćanja ako ga dovezem u Hrvatsku?
bio je ovih dana na oglasu orašje je bila jača cijena ali ko voli nek izvoli :toothy9:
A koja je cena Orasja u HR ?
ovaj na oglasu je milju eura sa nekim pontonom ,inače kao što meverik kaže oko 700eu u dobrom stanju
Grga, taj oglas sam vidio, to je ovaj oglas http://www.njuskalo.hr/ostala-plovila/camac-orasje-oglas-7038946?list_return_url= samo što meni ponton ne treba, a ne znam koliko gospodin cijeni taj ponton, te kolika bi bila razlika bez njega. Nedjelja je danas, pa ne želim zvati oglase i smetat ljudima, sutra ću definitivno nazvati i raspitati se.
Duskok, kolika je kod vas cijena? Pošto vidim da se može naći do 500€.
Ako netko može malo podrobnije objasniti kakve su patnje ako se uveze čamac iz Srbije, bio bih jako zahvalan.
Sto se tiče uvoza , čamac mora biti registriran u srbiji, ide ispis iz kapetanije njihove, i carina i porez, cini mi se da je bilo tako do eu...za poslije ne znam...
Inace cijena solidnog orasje se krece oko 5000 kuna ili 700 eura...
Pa tako se krecu, u korektnom stanju oko 500 eura . . .
Malo su se izmjenila pravila po pitanju uvoza, ima na stranicama carine i neki letak o uvozu čamaca.
Uf, kada bih ga našao za 500€ bio bih pre zadovoljan, ali ajde rastegao bih se i do tih 700€. Samo što gledam i nema ih baš nešto previše po oglasima, a gdje god se okreneš ljudi ih điraju.
Koliko sam ja upućen, dakle, što se tiče članica EU carine više nema pošto smo mi sada članica EUa i ušli smo u carinsku uniju. Znači da recimo iz Mađe ili Slovenije carinu ne bi ništa platili, ali sam čitao ako se pređe iznos od mislim 300€ da se plaća samo razlika u porezu, primjer u Sloveniji je porez 22% morali bi platiti još dodatnih 3%. To ću sigurno znati sljedeći tjedan pošto idem u Sloveniju po neke stvari, pa ću vidjeti da li ću morati platiti neke dodatke.
Ako uvozim iz Srbije i moram platiti PDV i carinu, onda me na isto dođe ako uzmem ovdje za recimo cca 700€. Tražim, ali nigde ne mogu naći ništa konkretno, neki podatak da je netko uvozio.
Uzeo bih od gospodina koji prodaje s pontonom, ali bez pontona, sada znam da su pontoni skupi, a ovaj u kompletu ide za 1000€. Sada koliko može cijeniti taj ponton ja stvarno ne znam. Vjerujem da je to iz kućne radinosti, pa ne vjerujem da je nešto skup. Ah, izgleda ću ostati na tom Delfinu, mada za njega traži 500€. :dontknow:
Da bi napravio ponton, sam, da imas alat i aparat za varenje, i mjesto na vodi gdje ces ga staviti potrosis oko 200 eura materijala, pa sajle pa ovo ono...za dosta se covjek moze snaci ali dobar dio moras platiti...tako da to nije losa kupovina a ponton se uvijek moze prodati ako je na dobrom mjestu...cijene su oko 300 eura pa na vise
Vidjet ću, sutra ujutro zovem, baš me interesira. Imam sutra nekoliko brojeva za razne čamce.
Nego, što mislite o ovako nečem?
http://www.njuskalo.hr/mala-plovila/camac-limeni-oglas-8577334
super su mu te komore...kaznio bih onog tko je dao ideju....strpi se bice nesto...odi malo u luku u os, neptun, popij pivo , raspitaj se malo....ima nesta uvijek za prodaju a da nije ni na oglasniku
Delfin se može dobiti za 7000,00 kn novi. Brodovi Kosanović.