Pecaroš -OS

VARALIČARENJE => Smuđ => Autor teme: Darko u Prosinac 10, 2013, 20:57:50

Naziv: brzina povlačenja djiga
Autor: Darko u Prosinac 10, 2013, 20:57:50
kojom brzinom djigate u brzoj , u sporoj vodi , kad lerujete djig ....
Naziv: Odg: brzina povlačenja djiga
Autor: maverick u Prosinac 10, 2013, 21:13:43
U 95 posto pokusavam biti sto sporiji...ili se bar tako namjestim čamcem da brzinu svedem na minimum, pogotvo kad svalcim od obale ...ali hitrost skoka kombiniram
Naziv: Odg: brzina povlačenja djiga
Autor: Darko u Prosinac 10, 2013, 21:20:50
pa i ja gledam što lakšu glavu i da budem što sporiji u propadanju i vođenju djiga , iako kad neće kombiniram i sa težim glavama i bržim propadanjem i vođenjem
Naziv: Odg: brzina povlačenja djiga
Autor: Lomnica_city u Prosinac 10, 2013, 22:20:53
U 80% slucajeva gledam da budem sto sporiji u dzigovanju, da sporije propada, da duze lerujem, i po pola minuta-minut bez motanja, a u ostalim slucajevima, sad zimi kad je smudj duboko, agresivno odizanje, brzo propadanje (3s), samo tako hoce!?
Naziv: Odg: brzina povlačenja djiga
Autor: Greys u Prosinac 14, 2013, 16:59:13
Nastojim bit što sporiji, barem u večini slučajeva. Kada dolazim ''u zonu udarca'', pokušavam se što duže zadržat u njoj, dakle lerujem. Ukoliko nema rezultata na taj način, traži se neka drugačija kombinacija.
Naziv: Odg: brzina povlačenja djiga
Autor: kockar u Prosinac 27, 2013, 09:34:16
Kad vucem uz vodu namestim kako mi se svidja, kad vucem popreko ne mogu biti puno sporiji od samog toka... ;)
Dosta puta brze podizanje i brze tonjenje pre da ribu nego "kilava" rezentacija.
Naziv: Odg: brzina povlačenja djiga
Autor: silure u Prosinac 27, 2013, 10:17:54
ja radim tako da odredim tezinu glaave da dodirne dno u kamenjaru ali ne preteska glava .lagano odignem stap namotam 1-2kruga sporo lerujem malo tako da sporije pada do dna jer nam i voda pomaze dok lerujemo glava jedva da propada i pocinjem spustati stap prema vodi kako bi ubzavao propadanje...u tom ubrzanom propadanju smuđ cesto..napada brzinu povlacenja kombiniram tako da podignem nesto energicnije stap namotam 2 namotaja nesto brze  preko nekog kamena ali onda usporavam propadanje glave sa cistim lerovanjem ili popustanjem zabadam mamac ispred kamena..uglavnom kombiniram kada prelazim preko neke rupe tada namotavanje svedem na minimum cak i lerujem po pola min...volio bih da me ispravite jer sam novi u jig-u i ovom tehnikom sam poceo loviti napokon sto se jig-a tice imam jos puno za uciti