eto zanima me kod stacioniranog ribolova šarana,iz čamca kakav pribor koristite?
tu mislim na akciju,gramažu,dužinu i dužinu ručke(od kraja štapa do rolenhaltera)?
naime,kada pecam iz čamca,javlja mi se problem,kod drila na blizu(šaran)mi se zna lisac više puta podvuć ispod čamca,,znači ode s ljevogboka na desni,pa pošto je duga drška kod šaranskih klasičnih štapova,teško prebacujem,jer naravno treba reagirat u sekundi,dolazi do onoga čega ne bi trebalo...do loma....
evo recimo kako izgleda Daiwa Infinity magnum taper od 3,75lb poslje toga
(https://www.pecaros-os.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg197%2F1955%2Fdaiwau.jpg&hash=1aabe77a0b5ef1c954d2ca9b93241cff962463e0)
pucajte :thinking: fvaša iskustva,mišljenja,pribor...tnx
niko ne lovi šarana iz čamca?
kakav pribor za to koristite?
jura , grga , retfala , oni love sigurno , valjda će se javiti
šarana lovim trometrašima 60-100. sa dužim štapovima ga je teže kontrolirati
pa primjetio sam :)
jel koristite teleskope ili dvodjelne karbonce?
planirao sam baš za čamac jedan set preraditi,tj skratit ručke
samo dvodjelne. kupio sam prije dosta godina u mađarskoj prvu seriju spro gigant štapova. tada su koštali 120-130dm kom. karbonci su ali imo određen postotak fibera i puni vrh. užasno jaki a ne preterano teški. iz panjeva sam čupao šarane 10+kg kao od šale klao i one kurčevite od 5,6,7kg
Moj šaranski set za čamac i obalu je isti: 3x Formax Volcano 150gr 390cm ( http://www.formaxstore.com/proizvod/161 ),
mašinice Shimano Super Biterunner XTEA 6000, Najlon YoZuri Hybrid 0,40mm.
Set nije idealan, ali je meni sasvim OK. :hello2: :notworthy:
retfala je lijepo rekao samo dvodijelne iako river koliko sam skontao njegov način pecanja šarana ima savremeniji pristup koji nije uvijek i bolji bar što se rijeke tiče,ja sam u zadnjih 20 godina promjenio svega i svačega. nalomio brdo teleskopa svakojakih lovio na stare germine koje i sad nekad povedem ,sad imam klasične dvodijelne šaranske 3,60 i 2,75 lib štapove i fidere3,90 koje skoro svaki put koristim,i svi imaju kraće drške iza role .volim duže i mekše štapove iako pecam iz čamca većinom.mana dužine je samo prihvatanje šarana u meredov ali tu sam ga malo preradio i s vremenom se nas dvojica dogovorimo kud će on :wave:
dok sam imao vremena za takav ribolov koristio sam Penn nevercrack štapove od 9 ft sa staklenim vrhom, nikad problema, poklonio kumu prije 5 godina - i dan danas mu besprijekorno sluze.
pa razmišljao sam o nekim malo kraćim štapovima,za čamac,naime s obale sve pet ali u čamcu s klasičnim šaranskim je problem,nekažem da ove manje od par kila spremit u meredov ali one od 8-12 je mali problem...malo mjesta u čamcu,pa zapinje duga ručka pa ovo pa ono..a i nežuljaju mi se u čamcu štapovi od 400 eurića...
razmišljao sam karbonce sasjeć dole da skratim ručku,stim će štap već biti kraći znači oko 3,30..
moram još razmislit...
Ja koristim Mikado Silver Eagle 295 cm, 150g, veoma dobar štap za čamac košta negde oko 45eura. Naravno dvodelni štapovi
Ja koristim stare Daiwe infinity 3,6m 2,75lb uparene sa Infinity 5500 rolama i ok mi je i sa obale i iz čamca, na njih i smuđa pecam i na soma sam zabacivo(al nisam imo velikog još), imaju dosta snage,a sa druge strane i mekoće za manje šaranaske udice. To sa skračivanjem ručke je ok, al nekako mi žao to radit na takvim skupljim štapovima.
Koristio 2,70, pa 3,00 i sad sam na chub 3,60 3,5lb. Držim ih u držačima na čamcu, pa mi nije problem dužina. Kod izvlačenja ribe mi se čini da imam bolju kontrolu nego kod kratkih štapova, ali kad ga treba staviti u meredov onda bi bilo bolje imati kraći štap ili duži meredov.
Iz čamca, za šarane divljake, koristim dvodelne štapove mikado 280cm, 180gr., s tim da sam im otfikario nekih 5cm drške, baš iz razloga koje spominje river carp. Služe baš za čupanje šarana iz panjeva, imaju jačinu, ali i dovoljno su savitljivi, da nemam spadanja napr. sa udicom br.2 . Mislim da bi mi duži štapovi pravili problem pri pecanju, zamaranju i vadjenju šarana u meredov.
Inače, ne pecam sa baitrunerima, špulne su stegnute do daske, pa onda i štap mora sve to da isprati.
Uglavnom nisam imao problema sa čupanjem šarana (nek izvinu oni koji su nežni prema ribama), osim kad zadremam :sleepy2:, al to već nema veze sa štapom...
Citat: Slaven u Studeni 30, 2012, 09:54:05
Ja koristim stare Daiwe infinity 3,6m 2,75lb uparene sa Infinity 5500 rolama i ok mi je i sa obale i iz čamca, na njih i smuđa pecam i na soma sam zabacivo(al nisam imo velikog još), imaju dosta snage,a sa druge strane i mekoće za manje šaranaske udice. To sa skračivanjem ručke je ok, al nekako mi žao to radit na takvim skupljim štapovima.
i nemislim skupe rezat ;)
mislio sam nabaviti ovo
http://www.centurycarp.co.uk/carp-rods/century-s1-stealth/
ili neke jeftinije,pa malo srezat ručku...
imam speedmastere od 3lb,pa možda njih