Pecaroš -OS

PRIBOR & OPREMA => Štapovi => Autor teme: river u Studeni 28, 2012, 21:03:35

Naziv: štapovi za čamac
Autor: river u Studeni 28, 2012, 21:03:35
eto zanima me kod stacioniranog ribolova šarana,iz čamca kakav pribor koristite?
tu mislim na akciju,gramažu,dužinu i dužinu ručke(od kraja štapa do rolenhaltera)?
naime,kada pecam iz čamca,javlja mi se problem,kod drila na blizu(šaran)mi se zna lisac više puta podvuć ispod čamca,,znači ode s ljevogboka na desni,pa pošto je duga drška kod šaranskih klasičnih štapova,teško prebacujem,jer naravno treba reagirat u sekundi,dolazi do onoga čega ne bi trebalo...do loma....
evo recimo kako izgleda Daiwa Infinity magnum taper od 3,75lb poslje toga

(https://www.pecaros-os.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg197%2F1955%2Fdaiwau.jpg&hash=1aabe77a0b5ef1c954d2ca9b93241cff962463e0)

pucajte  :thinking: fvaša iskustva,mišljenja,pribor...tnx
Naziv: Odg: štapovi za čamac
Autor: river u Studeni 29, 2012, 20:40:44
niko ne lovi šarana iz čamca?
kakav pribor za to koristite?
Naziv: Odg: štapovi za čamac
Autor: Darko u Studeni 29, 2012, 20:45:11
jura , grga , retfala , oni love sigurno , valjda će se javiti
Naziv: Odg: štapovi za čamac
Autor: retfala u Studeni 29, 2012, 20:47:34
šarana lovim trometrašima 60-100. sa dužim štapovima ga je teže kontrolirati
Naziv: Odg: štapovi za čamac
Autor: river u Studeni 29, 2012, 21:05:00
pa primjetio sam :)
jel koristite teleskope ili dvodjelne karbonce?
planirao sam baš za čamac jedan set preraditi,tj skratit ručke
Naziv: Odg: štapovi za čamac
Autor: retfala u Studeni 29, 2012, 21:11:58
samo dvodjelne. kupio sam prije dosta godina u mađarskoj prvu seriju spro gigant štapova. tada su koštali 120-130dm kom. karbonci su ali imo određen postotak fibera i puni vrh. užasno jaki a ne preterano teški. iz panjeva sam čupao šarane 10+kg kao od šale klao i one kurčevite od 5,6,7kg
Naziv: Odg: štapovi za čamac
Autor: mossi u Studeni 29, 2012, 22:16:05
Moj šaranski set za čamac i obalu je isti: 3x Formax Volcano 150gr 390cm  ( http://www.formaxstore.com/proizvod/161 ),
mašinice Shimano Super Biterunner XTEA 6000,  Najlon YoZuri Hybrid 0,40mm.

Set nije idealan, ali je meni sasvim OK.  :hello2: :notworthy:
Naziv: Odg: štapovi za čamac
Autor: grga u Studeni 29, 2012, 23:14:47
retfala je lijepo rekao samo dvodijelne iako river koliko sam skontao njegov način pecanja šarana ima  savremeniji pristup koji nije uvijek i bolji bar što se rijeke tiče,ja sam u zadnjih 20 godina promjenio svega i svačega. nalomio  brdo teleskopa svakojakih lovio na stare germine koje i sad nekad povedem ,sad imam klasične dvodijelne šaranske 3,60 i 2,75 lib štapove i fidere3,90 koje skoro svaki put koristim,i svi imaju kraće drške iza role .volim duže i mekše štapove  iako pecam iz čamca većinom.mana dužine je samo prihvatanje šarana u meredov ali tu sam ga malo preradio i s vremenom se nas dvojica dogovorimo kud će on :wave:
Naziv: Odg: štapovi za čamac
Autor: Dibidus u Studeni 30, 2012, 08:48:26
dok sam imao vremena za takav ribolov koristio sam Penn nevercrack štapove od 9 ft sa staklenim vrhom, nikad problema, poklonio kumu prije 5 godina - i dan danas mu besprijekorno sluze.
Naziv: Odg: štapovi za čamac
Autor: river u Studeni 30, 2012, 09:07:43
pa razmišljao sam o nekim malo kraćim štapovima,za čamac,naime s obale sve pet ali u čamcu s klasičnim šaranskim je problem,nekažem da ove manje od par kila spremit u meredov ali one od 8-12 je mali problem...malo mjesta u čamcu,pa zapinje duga ručka pa ovo pa ono..a i nežuljaju mi se u čamcu štapovi od 400 eurića...
razmišljao sam karbonce sasjeć dole da skratim ručku,stim će štap već biti kraći znači oko 3,30..
moram još razmislit...
Naziv: Odg: štapovi za čamac
Autor: Tićo u Studeni 30, 2012, 09:28:54
Ja koristim Mikado Silver Eagle 295 cm, 150g, veoma dobar štap za čamac košta negde oko 45eura. Naravno dvodelni štapovi
Naziv: Odg: štapovi za čamac
Autor: Slaven u Studeni 30, 2012, 09:54:05
Ja koristim stare Daiwe infinity 3,6m 2,75lb uparene sa Infinity 5500 rolama i ok mi je i sa obale i iz čamca, na njih i smuđa pecam i na soma sam zabacivo(al nisam imo velikog još), imaju dosta snage,a sa druge strane i mekoće za manje šaranaske udice. To sa skračivanjem ručke je ok, al nekako mi žao to radit na takvim skupljim štapovima.
Naziv: Odg: štapovi za čamac
Autor: toktiz u Studeni 30, 2012, 11:17:59
Koristio 2,70, pa 3,00 i sad sam na chub 3,60 3,5lb. Držim ih u držačima na čamcu, pa mi nije problem dužina. Kod izvlačenja ribe mi se čini da imam bolju kontrolu nego kod kratkih štapova, ali kad ga treba staviti u meredov onda bi bilo bolje imati kraći štap ili duži meredov.
Naziv: Odg: štapovi za čamac
Autor: TopMix u Studeni 30, 2012, 11:30:04
Iz čamca, za šarane divljake, koristim dvodelne štapove mikado 280cm, 180gr., s tim da sam im otfikario nekih 5cm drške, baš iz razloga koje spominje river carp. Služe baš za čupanje šarana iz panjeva, imaju jačinu, ali i dovoljno su savitljivi, da nemam spadanja napr. sa udicom br.2 . Mislim da bi mi duži štapovi pravili problem pri pecanju, zamaranju i vadjenju šarana u meredov.
Inače, ne pecam sa baitrunerima, špulne su stegnute do daske, pa onda i štap mora sve to da isprati.
Uglavnom nisam imao problema sa čupanjem šarana (nek izvinu oni koji su nežni prema ribama), osim kad zadremam  :sleepy2:, al to već nema veze sa štapom...
Naziv: Odg: štapovi za čamac
Autor: river u Studeni 30, 2012, 14:10:52
Citat: Slaven  u Studeni 30, 2012, 09:54:05
Ja koristim stare Daiwe infinity 3,6m 2,75lb uparene sa Infinity 5500 rolama i ok mi je i sa obale i iz čamca, na njih i smuđa pecam i na soma sam zabacivo(al nisam imo velikog još), imaju dosta snage,a sa druge strane i mekoće za manje šaranaske udice. To sa skračivanjem ručke je ok, al nekako mi žao to radit na takvim skupljim štapovima.

i nemislim skupe rezat ;)
mislio sam nabaviti ovo
http://www.centurycarp.co.uk/carp-rods/century-s1-stealth/
ili neke jeftinije,pa malo srezat ručku...
imam speedmastere od 3lb,pa možda njih