Pozdrav cijeloj ekipi na forumu iz Karlovca. Kod nas su nešto manje rijeke,pa se koristimo i manjim plovilima :). Ima tu svega, od limenih, drvenih i plastičnih. Meni je najveće zadovoljstvo se voziti u drvenim čamcima jer imaju ono nešto... Tako smo se odlučili napraviti jedan drveni kanu ( tata i i ja ). Od materijala je za rebra korišten jasen, a za oplatu mahagoni sapelli. Stavit cu par slika, pa pogledajte i slobodno komentirajte. Lp !
(https://s7.postimg.org/rqzplpdpn/IMG_3273.jpg)
(https://s7.postimg.org/s3r3rwj4r/IMG_3296.jpg)
(https://s7.postimg.org/numdpq85n/IMG_3304.jpg)
(https://s7.postimg.org/j8q9hc4m3/17622362_10158449394945440_658735787_o.jpg)
Ovo je grehota, a da se ne vidi direkto na forumu.
https://ibb.co/chdMX6
https://ibb.co/jLYfs6
https://ibb.co/i9dKkR
https://ibb.co/ivkRX6
Ovo je baš lako komentirati.
:notworthy: Svaka čast :notworthy:
Dobro nam dosao...mislim da sam vec vidio ovaj prekrasan uradak...na forumu nekom ili na oglasu. Prekrasno uradjeno...mozes i podijeliti malo s nama o samom procesu izrade...zastite...nabavke materijala i slicno
Hvala na komentarima :). Znači prije nego se počne graditi takav tip kanua potrebno je napraviti kalup. To je i najteži dio posla i najzahtjevniji jer sve mora biti u milimetar tocno. Kad je drveni kalup gotov onda se preko njega mogu savijati rebra. Također se mora postaviti i bočnica koja je od jasena u koju se šerafe rebra. Rebra se moraju pariti u parilici i onda se savijaju na kalupu. Također treba napraviti i kalup za savijanje statve po kojoj se također savija drvo ( jasen ) i ostavi se dok se ne ohladi. Kada je kostur gotov, počinje se zabijati oplata. Zabija se sa bakrenim čavlićima koji su nalik na mali samurajski mać :). To su specijalni čavlići koji se koriste baš sa izradu takvih kanua. I tako se to zabija u nedogled :). Ukupno ih je na njemu oko 1300 komada. Kad je oplata gotova brusi se sve i ide se na plastificiranje. Korišten je rowing i epoxy i zatim je sve polakirano poliuretanskim lakom u više slojeva. Onda se kanu okrene i počinje uređenje iznutra. Ukratko to bi bilo to :)
Evo jedne slike di se vidi dobro kalup i kostur
https://ibb.co/jbKZkR
Ovo je stvarno jedan od lepsih kanua koje sam video. Svaka cast momci, bilo je tu dosta posla. :clap2:
Predivan kanu, zavrsna obrada vrh! Svaka cast!
Takav spretan ti bi ga položio do prokopa
Samo da nisi tolko star i nemocan, iskipo bi te nekom prilikom iz camca da malo naidjes od ladne vode pa da ne baljezgas neistine ovom napacenom narodu o mojim kapetanskim i plovidbenim vjestinama.
Prekrasno izgleda :thumbsup:
S ovim kalupom bi mogao raditi i bez drva i rebara, samo sa poliesterom?
Da s plastikom bi to sada bilo puno brze i jednostavnije, ali ipak sam za drvo. Trenutno radimo jos jedan camac od sperploce. Budem stavio i taj projekt u novu temu. Materijal je kupljen kod nas u Karlovcu u Drvo trgovini za kanu. Epoksi je west siystem, a rowing 160gramski iz Kelteksa.
:notworthy: :ok: :occasion14: :clap2: :clap2: :clap2: