Malo ruske "teže artiljerije"

https://youtu.be/IJ7j30Yvce8
Najjači model 802xxh, t.b. 40-130g, struna 25-60 lb max, regular fast, težak 160g. Projektirani za lov velikim i teškim varalicama, na dubokim i brzim vodama.. Na snimku testiran sa glavom 90g i "omanjim silikoncem". Ne znam koliko bi bio dobar za smuđa jer nije bezdušni kolac ni bandera, ali za krupnu štuku i soma bi moralo valjati

Mlađi brat 782xxh, 30-100g je nešto kraći, mrvicu brži i krući, on bi već bio ok za teži smuđolov..
Rade se u Koreji, mitsubishi karbon, fuji halter, kigan vodilice..
Ima još modela, pokriveni gotovo svi vidovi varaličarenja, cijene od low budget do neke srednje klase.
Za nas oni jeftiniji neisplativi zbog komplicirane nabave, a i nemogućnosti probe.. Ova "viša" klasa po meni vrijedi rizika kupovine na neviđeno, čisto i malo za probu nečeg "novog" i drugačijeg od uobičajenog na našem tržištu..
Evo i malo sličica iz "prve ruke"

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220226/bf8c31d80bc6dac1d41e4c714fe5bce0.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220226/15b12b1d624e95e54b032ab41162a061.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220226/0d4250d262a716d439c80396499eae6a.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220226/da1095b2a8aac119c20408be8277db8a.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220226/a9b263d22ccc196a9b318cb4b0ef6201.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220226/8ac0723464f21a54a8946866ac073016.jpg)
Nije to baš tanašnih zidova, vodilice ok, nisu presitne, 8+1..
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220226/31e90266184ef92fb9d31be9bffc1050.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220226/ab90ab095f8b31eb77ccd3968a1bbb01.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220226/a07cbb5687098b115ab0726d1d5aa526.jpg)
Dupli navoj držača role, trebalo bi držati

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220226/c7005b3fa958108232f78df63bfec2d1.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220226/7109042a57baa64af2eab342df58e8cd.jpg)
Ovako na suho djeluje moćno, treba tu snage da ga nategneš ljudski..
Balans jako dobar, već sa rolama 260-270g, iako mu stiže nešto teža za početak..
Vidićemo jesam li pogodio i ovaj put ili ne

Uglavnom zadovoljan, vidi se da je promišljen i složen jako dobro, ostaje test na vodi i ribi koji je jedini mjerodavan za konačni zaključak..
Poslano sa mog LG-V50 koristeći Tapatalk
Čestitam, po fotkama izgleda baš dobro!


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Da bas mi je lijep...ima taj neki military look koji bas volim :clap2:
Meni po običaju fali pluta

Al' bar nije prešaren, dosta pristojno to izgleda.. ako se pokaže i dokaže na vodi, "oprostiću" mu i tu evu kao i Aspru koji je ipak klasa više po svemu, a ljepši bar tri klase (meni osobno).
Jest dizajn nebitna stavka u ribolovu, ali kad već bacamo pare neka to i liči na nešto onda

Poslano sa mog LG-V50 koristeći Tapatalk
Brutalna motka..
Opterećenje vrha na 77g
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220319/b08cced891b5b4c7504c2ba9425c8608.jpg)
77+40 dodatnih

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220319/66a0105cbca5d672576552c5f08b1850.jpg)
Imam dojam da može i svih 130 deklariranih, možda i preko.. Snage u kičmi isto koliko hoćeš, ali to će tek test na pravoj ribi utvrditi (ako je bude).
Na prvoj test "vožnji" nedavno, bacao effzette 45 i dupli 60, abu toby 60, bukvalno i doslovno se igra tim težinama i u brzaku i "kuhanju" vode pod branom. Teže nisam imao ništa, a ni jiak vjetar i predebela kineska struna nisu baš bili od pomoći

Uglavnom, po prvim dojmovima, jako zadovoljan.. snaga, lakoća, dizajn.. moglo bi biti nešto od njega, vrijeme će reći

Poslano sa mog LG-V50 koristeći Tapatalk
https://youtu.be/6VcVo2bxciM
Poslano sa mog T40Pro koristeći Tapatalk