surf štapovi

Autor genjura, Listopad 06, 2013, 16:08:08

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

genjura

konkretno me zanima ovaj štap za raketu

da li imate iskustva sa tim ili sličnim štapovima za raketu

genjura

znači evo ovako  3,90mt    100-200gr  .koristio bih ih isključivo za raketu . naravno pričam o surf štapovima  ali teleskopskim :thumbsup:

maverick

A koliko ima smisla teleskop za raketu...nekako mi to puno naprezanja ili mi se cini
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Vuck0

koliko para dodje ta okuma?

Unter

Da teleskop baš ne djeluje pouzdano za raketu, a i 100-200g je malo jer teleskop sigurno nije dvodijelni kolac koji ce podnijeti raketu.
Zašto bi baš njega za raketu?
Nađe se vrlo dobrih polovnih spod štapova ako je cijena u pitanju.

Carpbm

Imaš za 350kn u žabici Spodov 4,5 lb dvodjelni..ja ga imam..i odlican je..

genjura

cena je 3500dinara a dvodelni spodovi mi ne pašu. dužina me ubi . jbg dosta ljudi prihranjuje sa surf teleskopima pa ako sam  ja baksuz neka puca ko ga j.be  :alas:

genjura

malo me j.be transport tako sa  tim štapovima od 1,80mt mi je pomalo borba u autu :grave:

maverick

Mislim da svaki teleskop moze podnijeti skoro ka o i ovaj dvodijelni samo na teskim naprezanjima ostaje zezancija s sklapanjem nakon svega toga
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

genjura

pa ja računam , da za jedno pecanje bacam raketu po 2 puta ture po deset minuta .znači oko30-tak raketa po turi i to bi bilo sve što bih koristio štap .probavao sam i sa  200gr ali 2,70mt  i mogu vam reći da je bila borba. živ se slomi :BangHead:

Unter

Lomit ce te sve u odnosu na spod, ima i njih koji lome leđa ali uglavnom na extremnim daljinama.
Kolega skuplja šaransku opremu zadnje vrijeme i još nije nabavio spod i rolu pa baca sa nekakvim 2,70 punim štapom (kao germina) ali on hrani na 30-40m, rijetko na 60m i to ga zadovoljava za sada. Tebi koliko znam treba za Grabovo pa ti treba i pristojna daljina.
Šteta da daješ novce za nešto što nije trajno i kvalitetno riješenje, imaš dobrih novih spodova za relativno malo novca ili polovnih, recimo fox warrior-a za 400kn, po meni jako dobar spod za "normalne" daljine, ne lomi leđa a može se potegnuti sa njim.
Imam ih 2kom i koristim ih i za lov soma i šarana na Dunavu i naravno raketu. Čak sam ih znao koristiti kao lovni štap dok je na Pelagičevu bilo dozvoljeno 4 štapa.
Ne nagovaram te na ništa iako cu vjerovatno prodavati jedan ili oba spoda  :toothy12:

Jožef1

Vidiš šefe, ono "skoro" je ogromna razlika između tele i dvodjelnih štapova  :thumbsup:
život ti ovisi od udice- izbjegni to zlo....