Autor Tema: silikon, vobler ili željezo  (Posjeta: 9175 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dravski pecaros

• Alas
Odg: silikon, vobler ili željezo
« Odgovori #60 u: Travanj 09, 2019, 22:23:32 poslijepodne »
Spomenuli smo spinerbajt u ovoj temi... Ja imam problem sa kutijom za spinerbajtove... Jel neko kupovao negde kakvu?

http://topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/4921/sakura-sk-60-spinnerbait

Offline SMT

• Alas
  • Dob: 42
« Odgovori #61 u: Travanj 10, 2019, 12:24:37 poslijepodne »
Leptiraste varalice, neko voli neko ne...

Mnogi modeli uvijaju strunu-najlon, ako se ne stavi vrtilica... Kod mene dva oblika zastupljena, uži model koji pravi manji otpor kroz vodu i deblji-kraći model koji pravi jači otpor kroz vodu, jaču vibraciju... Kod ovih “debljih” modela recimo po meppsu veličine 5, treba i ozbiljnija masinica zbog jakog otpora(vodim ga mašinicom)... Kod leptira, po meni je vibracija presudna...

Blue Fox Vibrax koji ne uvrće strunu i najlon. Odličan leptir, baš baš...

BRZO i BEZ VEZE

Offline Jožef1

• Alas
« Odgovori #62 u: Travanj 10, 2019, 12:37:25 poslijepodne »
SMT, Blue Fox Vibrax za moju malenkost br.1, meps Vrbov list 3-5 veličine i Idrine kašike, poneki Efzett od Dam-a i za mene tu priča i završava što se tiće željeza. Mada valja isprobavati i one zaboravljene na dnu kutije - prošao sam tako  :uf: Tri sata bacao a ono niti kvrc i naiđem na neku staru kašiku svu izgrebanu, da li Češka ili Poljska ne bih znao reći. tako ja okačim tu starudiju i u pola sata da čovjek ne povjeruje 4 kom štuke između 2-3 kg. jedna doma, ostali i dalje uživaju.  :hello2:
život ti ovisi od udice- izbjegni to zlo....

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #63 u: Travanj 10, 2019, 12:47:30 poslijepodne »
Jožef1,

Ni ja dilemu nemam kod metala, Blue Fox je isto što i Meps, za mene-vrh, DAM effzet kašika i možda neki njihov leptir... Ne treba ići dalje... To je i moje mišljenje, naravno subjektivno...

Verujem da i ostali proizvodjaci rade ok ali ja prosto nemam potrebu to probati i uvek kupim gore nabrojano, jer to je kod mene priča stara mnogo godina, dokazane i pokazane...

Bacao sam i ja kao klinac neke ruske, češke, poljske kašike i leptire kad nije bilo para za gore nabrojane... Razlike u rezultatima su evidentne, bez obzira na teoriju mnogih “ da kada stuka radi, dovoljan je i beli tvister”... :hi: :hi: :hi:
BRZO i BEZ VEZE

Offline Jožef1

• Alas
« Odgovori #64 u: Travanj 11, 2019, 17:38:33 poslijepodne »
Puno puta kada štuka nije hjela ama bašna ništa (a radila ko blesava), već sam u očaju mislio na vjenčani prsten okačiti trokuku  :uf: Misliš da mi prijatelj to nije učinio..., i dobio štuku -škljocu  :icon_scratch:

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #65 u: Travanj 11, 2019, 19:35:55 poslijepodne »
Dam effzet slim(uži oblik) i abu atom u ft dekoru...

Dam effzet leptir br 4 i meppsove Aglia long (izdužene) varijante 3/4.

Možda kod nas ne toliko popularne varalice ali za travu odlične. Spinerbajti booyah i effzet...

BRZO i BEZ VEZE

Offline Jožef1

• Alas
« Odgovori #66 u: Travanj 12, 2019, 08:13:10 prijepodne »
To je to i Blue Fox  :thumbsup:  :hi:

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #67 u: Travanj 12, 2019, 15:07:35 poslijepodne »
Sjajan rad u vodi...

BRZO i BEZ VEZE

Offline Jožef1

• Alas
« Odgovori #68 u: Travanj 13, 2019, 07:08:38 prijepodne »
Dobra uska kašika  :ok: Abu je tu pretekao Damov effzet .... Na slične spinere a najviše na onog sivkastok niti jedna štuka ali smuđeva .. malomalo pa udari, zako  se moralo mijenjati varalica , zanimljivo  :icon_scratch: to se događalo na jezeru, ne znam kako se ponaša na živoj vodi npr. Dunavu

Offline SMT

• Alas
« Odgovori #69 u: Travanj 04, 2020, 13:40:01 poslijepodne »
Posluša se jedna dobra stvar, do tada je montaža gotova... Pa ko lovi stuku na silikon, evo dodatno osiguranje...

BRZO i BEZ VEZE

Offline alex7777

• Somolovac
  • odgovorno tvrdim da nista netvrdim dok ne utvrdim
  • Dob: 43
« Odgovori #70 u: Travanj 04, 2020, 16:46:40 poslijepodne »
Posluša se jedna dobra stvar, do tada je montaža gotova... Pa ko lovi stuku na silikon, evo dodatno osiguranje...

Ja to koristim i za smudja nekad po potrebi u ovoj montazi sto je on napravio jedini problem kad dobije ribu na trocu i podere cijelu gumu  :uf: ja to montiram izvana i nema greske  :takoje:

Offline tutnja

• Babuškar
  • **
« Odgovori #71 u: Kolovoz 01, 2020, 14:44:01 poslijepodne »

Možda kod nas ne toliko popularne varalice ali za travu odlične. Spinerbajti booyah i effzet...

E, taj booyah vrijedi svaki cent za travuljinu, trsku pa i granje. Košta ali i vrijedi, provocira vrhunski na takvim terenima
Za polja lopoča, lokvanja, trave tj. površinski lov odlična je ona silikonska žaba, čak i kina jeftinjaci. Adrenalin na maksimum, napadi i udarci nisu za srčane bolesnike, pa ne preporučujem Jedini problem je sačekati s kontrom, meni to refleksno ne ide, pa su promašaji prečesti ali nebitno, zabava vrhunska!

Probao svašta nešta na dosta voda, vobler, silikon, jerk, swimbait itd. itdb ali uvijek mi je prvi, na nekim vodama i jedini izbor stara dobra kašika!
Dam effzet od 16g na više, odlično mi se pokazao i Lav MD i neka Jaxon lomljena jeftinjara, ali ju ne mogu više naći nigdje..
Od leptira mi ok bio neki spro dupli s otežanjem. Leti daleko, radi dobro, a može dosta duboko.

Booyah u akciji..

Poslano sa mog LG-G6 koristeći Tapatalk

Offline silure

• Somolovac
  • samo Dunav
« Odgovori #72 u: Kolovoz 02, 2020, 09:06:48 prijepodne »
To je taj rad stuke.. To mlataranje glavom, uff..

Offline tutnja

• Babuškar
  • **
« Odgovori #73 u: Kolovoz 02, 2020, 13:07:53 poslijepodne »
Da, to je taj rad, pogotovo kod većih i težih..

Meni su puno jači borci ove manje 3-4kg. Kad znam da je dobro zakačena volim ju pustiti da se malo "izdivlja" i pokaže šta zna, uživanje na maksimum.

Ljepota, brzina, snaga, elegancija.. Jedan od top slatkovodnih predatora, meni osobno vrh.

Naravno, uživanje je i sa najmanjima, pa i sa čvrkovima, promašajima, otkačivanjima..

Igra bez granica, pa kako ih onda ne pustiti na kraju, zaslužile su

Poslano sa mog LG-G6 koristeći Tapatalk