Autor Tema: Shimano stella  (Posjeta: 9740 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Greys

• Gost
Odg: Shimano stella
« Odgovori #15 u: Veljača 02, 2013, 20:12:55 poslijepodne »
Kao i svaka serija Stelle, uvijek se ''nešto'' očekuje. Iako smatram da je Stella 5000 SW vrh ponude, baš me zanima što li će to nova donijeti, a da će biti ''boom''

Surikarn

• Gost
« Odgovori #16 u: Veljača 03, 2013, 00:28:49 prijepodne »
Stella je opcenito vrh ponude a sad koja je oznaka SW,PG ili neka druga malo je vazno...bitni su podaci koji se kriju iza svake oznake...
I zato sam i napisao da je PG za nase uvjete pogodena...
A sto se tice same SW pa sama ti oznaka govori da je to rola za more... 6,2 prijenos i 102 cm po okretu rucice nije bas najbolje rijesenje za nas odnosno moj nacin ribolova...jigovi od 40 - 100+ g + shed + veca dubina + jaci tok i jos ako prezentaciju varalice u 90% odradjujes rolom a ostalih 10% stapom onda ti je SW skupa i promasena investicija... Zato su ti i dali par razlicitih verzija stella a na tebi je da prepoznas koji je model pogodan za varalice koje ces koristiti i u kojim uvijetima... shed od 12-15cm i glava od 80-ak grama ne moze se usporedjivati sa nekim plikerom od 100+g kakvi se cesto koriste u morskom ribolovu (vertical jiging)  po pitanju otpora... masa ljudi ne razumije sta znaci taj prijenos i cesto kupe model koji uopce nije namjenjen vrsti ribolova za koju su je oni namjenili...i tad najcesce nastaju one price nevalja Stella nevalja Shimano i sl. gluposti...
Jedan od klasicnih primjera je Daiwa Morethan Branzino,znam neke koji su ga kupili i namjenili za jig na dunav...jbg. pa samo ime role ti sve govori i zna se koje se varalice koriste za brancina bilo da se radi o voblerima ili no action gumicama sa malim otezanjima znaci varalice sa gotovo nikakvim otporom... i onda tu krene ono dao za masinicu 600-700€ i zaklo ju za jednu sezonu dunavskog jiga i onda se nadje neko pametan i zakljuci da ti inzinjeri iz Daiwe nemaju pojma i da su napravili losu rolu jer se neko pametan odlucio sa top rolom za brancine bacati jig glave od 50+ grama :icon_scratch:... To je otprilike kao da si za terensko vozilo kupis  BMW M5 pa kad shvatis da se taj auto bas nevozi dobro po blatu i brdima zakljucis da je BMW sr.... i da ekipa koja ga je slozila nema pojma...

Greys

• Gost
« Odgovori #17 u: Veljača 03, 2013, 02:12:05 prijepodne »
Iako ima nešto u tome što si napisao, naravno, nemogu se složiti da je SW promašena investicija za naše uvjete. Poznam dobar dio ljudi koji uredno hvataju smuđa i soma, i nisu slučajno kupili SW  :icon_thumright:

Offline river

• Smudjolovac
« Odgovori #18 u: Veljača 03, 2013, 08:37:44 prijepodne »
Stella je opcenito vrh ponude a sad koja je oznaka SW,PG ili neka druga malo je vazno...bitni su podaci koji se kriju iza svake oznake...
I zato sam i napisao da je PG za nase uvjete pogodena...
A sto se tice same SW pa sama ti oznaka govori da je to rola za more... 6,2 prijenos i 102 cm po okretu rucice nije bas najbolje rijesenje za nas odnosno moj nacin ribolova...jigovi od 40 - 100+ g + shed + veca dubina + jaci tok i jos ako prezentaciju varalice u 90% odradjujes rolom a ostalih 10% stapom onda ti je SW skupa i promasena investicija... Zato su ti i dali par razlicitih verzija stella a na tebi je da prepoznas koji je model pogodan za varalice koje ces koristiti i u kojim uvijetima... shed od 12-15cm i glava od 80-ak grama ne moze se usporedjivati sa nekim plikerom od 100+g kakvi se cesto koriste u morskom ribolovu (vertical jiging)  po pitanju otpora... masa ljudi ne razumije sta znaci taj prijenos i cesto kupe model koji uopce nije namjenjen vrsti ribolova za koju su je oni namjenili...i tad najcesce nastaju one price nevalja Stella nevalja Shimano i sl. gluposti...
Jedan od klasicnih primjera je Daiwa Morethan Branzino,znam neke koji su ga kupili i namjenili za jig na dunav...jbg. pa samo ime role ti sve govori i zna se koje se varalice koriste za brancina bilo da se radi o voblerima ili no action gumicama sa malim otezanjima znaci varalice sa gotovo nikakvim otporom... i onda tu krene ono dao za masinicu 600-700€ i zaklo ju za jednu sezonu dunavskog jiga i onda se nadje neko pametan i zakljuci da ti inzinjeri iz Daiwe nemaju pojma i da su napravili losu rolu jer se neko pametan odlucio sa top rolom za brancine bacati jig glave od 50+ grama :icon_scratch:... To je otprilike kao da si za terensko vozilo kupis  BMW M5 pa kad shvatis da se taj auto bas nevozi dobro po blatu i brdima zakljucis da je BMW sr.... i da ekipa koja ga je slozila nema pojma...

potpisujem....  :icon_thumright:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #19 u: Veljača 03, 2013, 09:24:50 prijepodne »
opet ne lovimo svi na isti nacin....ali surikarn je u pravu s tim odabirom role...ne bitno koji brand...trba izabrati pravu rolu za ono sto ti treba...

a sto se tice SW meni odlicna...i vise od toga...cak sto vise paše mi sama njena brzina okretaja...za moj nacin...znam da rj-u ne pase...ali nismo svi isti...

a sto se tice nove...hm...zanimljivo ...

Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Surikarn

• Gost
« Odgovori #20 u: Veljača 03, 2013, 09:31:37 prijepodne »
Koju velicinu Stellu SW imas?

Greys

• Gost
« Odgovori #21 u: Veljača 03, 2013, 12:32:01 poslijepodne »
Bit cu slobodan napisat, ukoliko ne griješim, 5000  :icon_thumright:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #22 u: Veljača 03, 2013, 12:36:07 poslijepodne »
Imao sam 5000 sw
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Greys

• Gost
« Odgovori #23 u: Veljača 03, 2013, 12:40:22 poslijepodne »
Bio sam ''blizu''  :icon_thumright:

Surikarn

• Gost
« Odgovori #24 u: Veljača 04, 2013, 00:01:43 prijepodne »
Iako ima nešto u tome što si napisao, naravno, nemogu se složiti da je SW promašena investicija za naše uvjete. Poznam dobar dio ljudi koji uredno hvataju smuđa i soma, i nisu slučajno kupili SW  :icon_thumright:
Bilo bi glupo da se ta rola ne moze nositi sa somovima i smuđevima kad je SW namjenjena za more... gdje su puno snaznije ribe od nasih rijecnih...samo taj prijenos od 102cm uvlacenja strune po okretu rucice nije za nase uvijete-varalice koje prave velike otpore i otezanja od 40-80+g za razliku od najcescih morskih varalica za vetical jiging koje nemaju toliki otpor i mahom u toj morskoj tehnici ribolova stap odrađuje 99% prezentacije ta rola samo treba sto brze pokupiti visak strune... evo i primjera:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SjjbKoosJcM[/youtube] Da nebi bilo zabune postoje i morske tehnike ribolova koje zahtjevaju kraci prijenos...
Opet se vracamo na ono "sta oni znaju iz Shimana,Daiwe,Penna i sl." 4,4  pa 4,9 pa 5,6 pa 6,2 prijenosi itd.  sad ja pitam maverika i graysa i sl. pa zbog cega su oni napravili razlicitu ponudu prijenosa,jel po vama to samo marketing ili ? ...o tome sam vec napisao u temi saltiga 3500H... ne mozes si za teretni auto kupiti Ferrari-a i okaciti na njega prikolicu sa gliserom od 3000kg,kad su taj auto napravili samo da bi se sto brze se dovezao od tocke A do tocke B,a prikolicu od 3T okaciti na njega mislim...mozes brate ima on snage da je povuce ali ako to napravis hebiga onda je to vise stvar stvar IQ-ua ... ili jednostavno nisi znao kad si kupovao auto da postoje i terenci koji su napravljeni da bi vukli vece terete...   :sign13: Htjeo bi naglasiti posto je ovo forum na kojem smo svi tu da bi izmjenili svoja iskustva i saznanja pa samim tim nije mi zelja pametovati,vec jednostavno pomoci potencijalnom novom valasniku Stelle,Saltige,Penna ili bilo koje druge role da ne baca novce i da prepozna u moru ponude razlicitih rola i prijenosa koja bi za njegov nacin ribolova bila najbolja... P.S. gotovo sve role koje spominjem u mojim postovima sam imao ili imam jer volim mehaniku i to mi je također hobi naravno vezan uz ribolov :toothy9: ,mnoge role sam prijateljima iz usluge servisirao pa one koje nemam barem sam ih imao priliku probati,tako da znam iz prve ruke a ne rekla kazala...fino mehanikom,elektronikom i sl. se bavim od kad znam za sebe i dosta toga mi je između ostalog posao pa  je to razlog zasto u 99% sa sigurnošcu mogu tvrditi ono o cemu pisem... 

Offline Lomnica_city

• Somolovac
« Odgovori #25 u: Veljača 04, 2013, 00:11:02 prijepodne »
Moze se to prostije reci, u nasem slatkovodnom ribolovu masinica je u 90% slucajeva radni konj, kod morskog je to obratno, mi najvise vodimo varalice masinicama a oni stapom, nama je samo kod pumpanja krupnije ribe bitna brzina da ribi ne damo predah, i kod lova bucova, dok oni sve tako rade...

Offline rj

• Moderator
  • MINISTAR
« Odgovori #26 u: Veljača 04, 2013, 10:10:53 prijepodne »
pomeo nas kum ko miševe  :toothy9:
za tebe sam dok holidej i vajt erp u jednom

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #27 u: Veljača 04, 2013, 10:11:51 prijepodne »
ma jok prebacio u temi shimano vs daiwa  :thumbsup:

Offline Darko

• Alas
« Odgovori #28 u: Veljača 06, 2013, 20:05:59 poslijepodne »
Teško je biti budala , prevelika je konkurencija.

Offline rj

• Moderator
  • MINISTAR
« Odgovori #29 u: Veljača 06, 2013, 20:50:33 poslijepodne »
vidi logike worm shaft na plitkoj špuli  :blob8: to samo shimano može  :icon_scratch:
za tebe sam dok holidej i vajt erp u jednom