Autor Tema: tlak zraka  (Posjeta: 4959 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TopMix

• Somolovac
  • Dob: 61
Odg: tlak zraka
« Odgovori #30 u: Studeni 12, 2019, 13:28:42 poslijepodne »
Gotovo sam siguran da ona promena kod smuđa, o čemu sam pisao u gornjem postu, nije bila izazvana tzv. cugom, nego da je to imalo direktne veze sa promenom pritiska. Cug traje kraće, a ono razbijanje juče je trajalo mnogo duže. Nažalost,nisam mogao da ostanem do sumraka i mraka, pa da vidim kako to izgleda kad se spoji više pozitivnih faktora za uspešno pecanje

Offline pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
Odg: tlak zraka
« Odgovori #31 u: Prosinac 09, 2019, 07:38:35 prijepodne »
 Kaže jutros moj miljenik Vakula da nas ovaj tjedan očekuje svaštara od vremena. Ajd tu se odma u startu ogradio,ne može promašiti čim je rekao da će biti i sunca,oblaka te kiše. Ono što mi je interesantnije je to što kaže da će biti hebačkih oscilacija tlaka zraka. Od nekih "normalnih" pa do padanja čak na 975 hekto paskala što je kaže dosta rijetko. Dakle ako na ponašanje ribe utječe i tlak onda će ovaj tjedan pred nama biti interesantan,pogotovo onima koji će svaki dan na vodu pa će uočiti razlike u aktivnosti na vodi. Čitao sam dosta o tom tlaku,što više čitao to sve manje shvatio. Jedni se kunu u onu"visok tlak,riba dolje,nizak tlak riba gore",drugi opet tvrde sasvim suprotno "visok tlak riba gore,nizak tlak riba dolje" i sad ti budi pametan. Nikad tome nisam pridavao neku važnost,kad mi se ide na vodu ja odem a neku razliku u ulovu nisam primjetio jer i tako ne lovim. Mislim ja da je najpametnije drljati po dnu,ako neće onda lakše glave pa u nekom među sloju pa ako ni tu neće onda usput do ribarnice.