Autor Tema: Što ustvari lovi ribu.....  (Posjeta: 24322 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kugla

• Alas
Odg: Odg: Lemax
« Odgovori #240 u: Prosinac 24, 2013, 10:34:11 prijepodne »
I susjed se javio, preporuke za kupovinu će dati na kavi?
"Živi kako možeš, kad ne možeš onako kako hoćeš."
www.lureti.hr
www.facebook.com/edukacije.lureti
www.facebook.com/lureti

Online maverick

• Administrator
« Odgovori #241 u: Prosinac 24, 2013, 11:00:00 prijepodne »
kad smuđ neče "da rad" kad se povukao na "zahtjevne" pozicije ( dubina 10-12 m solidan protok i panjevi) tu tanku nit od ulova i pušione odigrava prvenstveno štap...na pješćanim prelazima ...anfalima ...presudna je težina jiga a germina ili picker završavaju posao  :mt1032:

Pao si pod utjecaj Dunava...nama na Dravi zahtjevna pozicija je puno puno laksa od Petrasa..... :icon_thumright:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline rj

• Moderator
  • MINISTAR
« Odgovori #242 u: Prosinac 24, 2013, 11:03:01 prijepodne »
polako neći on ni na Dravi bit dovjeka na tim pozicijama gdje ga sad lovite ....
za tebe sam dok holidej i vajt erp u jednom

Online maverick

• Administrator
« Odgovori #243 u: Prosinac 24, 2013, 11:06:47 prijepodne »
Nisi skuzio....moji panjevi s jakim protok gdje pocesto lovim su do 30 gr protoka i dubine do 5-6 metara....
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline rj

• Moderator
  • MINISTAR
« Odgovori #244 u: Prosinac 24, 2013, 11:24:42 prijepodne »
gdje će ti duša kume  :eek: meni si rekao da ga loviš na pjesku...afali cc2 m dubine  :angry1: kuma mulja eeeee...smuđu ebem te ko te izmisli  :mt1032:
za tebe sam dok holidej i vajt erp u jednom

Retfalački mačak

• Gost
« Odgovori #245 u: Prosinac 24, 2013, 12:16:23 poslijepodne »
Auuu, što mi je iz ovih zadnjih postova poznatiji Lemah štap.  :stripii:

Online maverick

• Administrator
« Odgovori #246 u: Prosinac 24, 2013, 12:27:34 poslijepodne »
gdje će ti duša kume  :eek: meni si rekao da ga loviš na pjesku...afali cc2 m dubine  :angry1: kuma mulja eeeee...smuđu ebem te ko te izmisli  :mt1032:

Jbg kume...nije svaki dan tamo....prije tri dana je bio na kamenu...sad dva je u panjevima, navecer vobler na istim pozicijama uz panjeve...mada je tunjo jucer isto lovio na pijesku....krece se on, a ni ja ni zrinko ne zaostajemo za smudjem...krecemo se , trazimo, rovarimo...rudarski odradjujemo.... :ok: da nas je jucer netko promatrao rekao bi da zlato trazimo...i u tom je bit uspjeha, marljivi smo i vrijedni...stapovi role...sve ostalo je manje bitno...

Offline dravski pecaros

• Alas
« Odgovori #247 u: Prosinac 24, 2013, 13:39:57 poslijepodne »
Sad je više čamac u pitanju, već sam se savjetovao i naravno i tvoj savjet  je dobro došao, Znam da je teško pomiriti i  jig i vobler u jednom štapu, ali nije i nemoguće, Već sam napisao da si moram pribaviti nešto pa me do sad u tom cijenovnom nižem rangu zanima Lemax i dobio sam već dobrih savjeta, u nabavku ću na proljeće sad se financijski ne može a do tad svaki savjet je dobro došao. Naravno kad nešto isprobaš odmah vidiš jel ti paše ili ne, ali i informacije i savjeti od svih su dobro došli.
Brine me susjed moj ne javlja se moram na kavu on sigurno čuva savjet za usmenu predaju  :ok:
kugla nemoj se opterecivati stapovima zleco sa nekim drkom u dva dana digo 2,4 i 8 kg smuđeve..na obicni silk..NA PRAVOM MJESTU U PRAVO VRIJEME

Offline Kugla

• Alas
Odg: Što ustvari lovi ribu.....
« Odgovori #248 u: Prosinac 24, 2013, 19:08:07 poslijepodne »
Je Dravski čuo sam danas mislim da je dobio jeoš jednog i taj treći navodno isto velik. To sam već napomenuo u pravo vrijeme na pravom mjestu, a taj ne rovari malo tu malo tamo i gotovo i redovno ga hoće.
"Živi kako možeš, kad ne možeš onako kako hoćeš."
www.lureti.hr
www.facebook.com/edukacije.lureti
www.facebook.com/lureti

Offline MIF

• Smudjolovac
« Odgovori #249 u: Prosinac 24, 2013, 20:19:37 poslijepodne »
Brzi stapovi su osjetljiviji , lakse prepoznajes depresije i ispuspcenja na dnu, i ono sto je najbitnije pomazu početnicima da preskoce koji razred....lakse ce uloviti ribu s manje sile pri kontriranju i ne moraju bas imati toliko istancani osjecaj u ruci da porazgovaraju s rijecnim koritom.....i naravno daleko od toga da to mora biti cd ili stap preko 100 eura.....daleko od toga da Mif ili rj nece otici danas na vodu i otpecati s germinom, jer dovoljno iskustva u čizmama navesti ce ih da se prilagode opremom vodi i usklade trenutno s nacinom ribolova....znati ce da kotra mora biti da ispadaju plombe na zubima....i lovit ce siguran sam bez obzira sto imaju razlicito misljenje u ovoj temi...

Zemo..ma znam ja prednosti dobrog u odnosu na loše..Nešto drugo htjedoh reći:
Pa evo pogledaj i teme po ovom forumu,o čemu se raspravlja?
Stela?CD? DaiWa?
Sve je to tako,i nije to samo ovdje,ali to samo potvrđuje ono šta pišem.Previše ja danas "ribolovaca" sa tim i tim štapom,sa tom i tom rolom,sa tom i tom špagom,i to stvara krivu sliku o ribolovu.
Ako Kajman,RJ ili neko drugi lovi sa nečim,i to mu je dobro,i o tome piše,za druge to ne znači apsolutno ništa.Meni CD NE PAŠE,bez obzira na njegove prednosti i mane,i tako bi trebalo i pisati.
Taurus ili Stela? I slične stvari..
Individualno je to,i tako bi trebalo biti.Ja volim kratke,lagane,oštre i male gramaže.I uopće me ne **** teške glave,bez obzira na "preporučeno",jel to štap za to ili ne..
Stavim,bacam i dok god ne mašim ribu DOBRO je..Ne razmišljam o karbonu,o akciji,o ničemu.Kupio sam štap koji je meni OK,i super sam sretan i lovim.
Ne znam baš da bi nešto više ulovio sa drugačijim ili drugim.

Online maverick

• Administrator
« Odgovori #250 u: Prosinac 24, 2013, 20:22:03 poslijepodne »
A kao prvo nije se ni rj rodio s cd-om a peca 40 godina...kao prije je riba bila tupava a sad se opametila pa treba cd  :toothy12: a ostali , sta ce, citaju forum...misle ova dva sto ih spominjes , stariji , ozbiljniji pa trebaju kao i oni...a ono stari lisci...tko da im vjeruje kad pod stare dane djecu prave  :icon_scratch:

Offline MIF

• Smudjolovac
« Odgovori #251 u: Prosinac 24, 2013, 20:31:04 poslijepodne »
Pazi ga stvarno sa čim se on bavi... :stripii:
A šatro samo lovi ribe i pravi gumelezunge..moš mislit.. :rofl2:

Offline kajman

• Smudjolovac
« Odgovori #252 u: Siječanj 16, 2014, 09:43:49 prijepodne »
A kao prvo nije se ni rj rodio s cd-om a peca 40 godina...kao prije je riba bila tupava a sad se opametila pa treba cd  :toothy12: a ostali , sta ce, citaju forum...misle ova dva sto ih spominjes , stariji , ozbiljniji pa trebaju kao i oni...a ono stari lisci...tko da im vjeruje kad pod stare dane djecu prave  :icon_scratch:

He he stari lisci decu prave
Cabin Creek 4"  twich-in
FT 5“
Fin-s 7“

Offline kockar

• Somolovac
« Odgovori #253 u: Siječanj 16, 2014, 14:55:30 poslijepodne »
[..krecemo se , trazimo, rovarimo...rudarski odradjujemo.... :ok: da nas je jucer netko promatrao rekao bi da zlato trazimo...i u tom je bit uspjeha, marljivi smo i vrijedni...stapovi role...sve ostalo je manje bitno...

^ Ovo je sustina za mene.

Oni sto su zarasli za jednu poziciju i bacaju na njoj dok smudj ne naidje, bez obzira, na  uslove, mogu se opusteno prebaciti i na dubince!
Najbolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan!

Offline Jožef1

• Somolovac
« Odgovori #254 u: Travanj 09, 2019, 18:27:45 poslijepodne »
Jedno pitanje od Vas koji jigate soma sa obale. Pitam radi sina (ja ne jigam), on bi jigao na Dravi, Dunavu sa obale na soma. Spominje mi jigove teške 60-80gr. Koja duljina štapa, gramaža štapa i akcija štapa za tu vrstu jiganja. Moja malenkost nema pojima.  :no: :hi: Hvala unaprijed na odgovoru.
život ti ovisi od udice- izbjegni to zlo....