Autor Tema: Aplikacija = Dnevnik izlazaka na vodu  (Posjeta: 2951 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BOJANK

• Štukolovac
Odg: Aplikacija = Dnevnik izlazaka na vodu
« Odgovori #15 u: Prosinac 17, 2013, 01:18:51 prijepodne »
100% se slažem sa izlaganjem Top Mixa, sve ovisi o TEBI !

Ne postoji tabela koja ce dati 100% formulu za uspesan ribolov. Ja sam u excelu napravio jednostavnu tabelu, kolone pocinju sa datumom (za svaki dan u godini), dalje idu kolone sa mesecevim fazama i najboljim periodima u toku dana, zatim izlazak i zalazak meseca i sunca, potom vodostaji Dunava i Tise na odredjenim vodomernim stanicama, temperatura vode i jedna prazna kolona gde upisujem neka svoja zapazanja (o padavinama, vazd.pritisku i sl.) To sve retko koristim za prognozu pre nego sto krenem u ribolov, ali rado pogledam neke parametre kad se vratim sa pecanja i pokusavam da tumacim sta je donelo dobar ulov ili ko je "krivac" za los ulov.
Tu fali jos jedna kolona  :icon_geek:.o samom pecarosu, da li je bio bolje ili losije skoncentrisan, da li je bio umoran ili odmoran, da li je bio raspolozen ili ne, da li je bio gladan ili zedan, pijan ili trezan.... :toothy12: :occasion14:
Od svega toga, najvazniji podatak, na koji redovno obracam paznju je vodostaj na odredjenom mestu i odredjenog dana kad sam ima dobar ulov! To i tekako moze biti od velike pomoci! Sve ostalo moze biti vrlo relativno...

Online SMT

• Alas
  • Dob: 42
Odg: Aplikacija = Dnevnik izlazaka na vodu
« Odgovori #16 u: Travanj 22, 2019, 09:31:57 prijepodne »
Dobar post...  :hi:

Velika većina nas je vodila dnevnik na sličan način, tipa “ koje boje sam čarape nosio”... Ja ga sada već bas mnogo godina ne vodim... Pre toga, opet mnogo godina vodio, pisao sebi i sto treba i sto ne treba... Naravno, dok se nešto ne nauci, korisna stvar itekako...

Pratim vodostaj ( i Drave ) i temperaturu vode... Čisto da znam gde da zapucam, na koje mesto jer idem svakako, ne mogu birati dane...
BRZO i BEZ VEZE