Autor Tema: kamen za oštrenje udica  (Posjeta: 2512 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online SMT

• Alas
  • Dob: 42
Odg: kamen za oštrenje udica
« Odgovori #15 u: Svibanj 13, 2019, 10:21:02 prijepodne »
Udice su dovoljno oštre kad izadju iz radnje, te ne diram.. Oštrim dzig udice kad ima potrebe za to na samoj vodi, posle neke prepreke-kamena ide provera i tako to...

Udice na voblerima uglavnom menjam ako ima potrebe za tim, ne oštrim često... Ne razumem se u materijale udica( ima ovih/onih) ali skidanjem te “gornje glazure” sa njih na pojedinim voblerskim trokrakama, brže rdjaju... Dzig udice svakako trosim, pa mi manje bitno...

Udica mora oštra biti uvek! Znamo svi priču o probijanjima čeljusti kod pojedinih riba...

Ovaj kamenčic sa slike sa ovim žljebovima posluzi, može se “prici” sa svih strana... Izgubih negde trouglastu turpijicu, bila odlična...

BRZO i BEZ VEZE

Online pajdo77

• Alas
  • ŠAPTAČ SMUĐEVIMA
  • Dob: 50
« Odgovori #16 u: Svibanj 13, 2019, 11:02:09 prijepodne »
 Najgore je kada se istupe mepsovi i slične metalne varalice. Te sve trokuke nekako zaradlovane,zagvintane tim žicama od samog leptira pa ne možeš ni skinuti i zamjeniti svaku već odrezi trokuku pa ju poslije sa mepsom spajaj onim ringovima ili se pati rastavljajući nekako ako uspiješ.

Online SMT

• Alas
  • Dob: 42
« Odgovori #17 u: Svibanj 13, 2019, 11:17:47 prijepodne »
Da, bravo...

Često ne vodimo računa, pa mokre udice odlazemo u zatvorene kutije, pa rdjaju... Često malo kiše padne u otvorene kutije, pa u žurbi to samo zatvorimo... Ima sada i tih kutija sa rupicama i “ provetravanjem”... Ja ih nemam, pa ne znam kakve su...

U svakom slučaju rdjave udice ne volim videti...

Pre kad sam bio klinac i “jako ribolovno bolestan” kući sam fenom susio trokrake na voblerima :stripii: :stripii: :stripii:... Sad ih mokre stavljam u kutiju, pa kupim nove i menjam... Lakše mi je da se izbodem nego da malo računa povedem :stripii:...

BRZO i BEZ VEZE

Offline majstor

• Alas
  • Dob: 55
« Odgovori #18 u: Svibanj 13, 2019, 12:04:02 poslijepodne »
Nisi jedini. Ne sanira se uzrok nego posljedica. I sam sam takav. JBG  :occasion14:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #19 u: Svibanj 13, 2019, 13:09:21 poslijepodne »
Ja sam kutije izbušio na dosta mjesta borerom...da se brže osuše  :uf:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline mossi

• Moderator
    • Pecanje, druženje, plovidba
« Odgovori #20 u: Svibanj 13, 2019, 14:29:02 poslijepodne »
Tu plastiku bolje je topiti vrelim ekserom nego bušiti.
Jer oko otopine se stvori obruč i tu ne puca.
Kad se buši može puknuti i kad se buši, a i tu je od tada plastika sklona pucanju.
Čovek se rodi kao genije, a umire kao idiot - punog podruma pecaroške opreme.