Autor Tema: Izbor gume - brza/spora voda, zima/ljeto  (Posjeta: 7538 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lomnica_city

• Somolovac
Odg: Izbor gume - brza/spora voda, zima/ljeto
« Odgovori #45 u: Travanj 08, 2014, 12:03:42 poslijepodne »
Ma OK to, nego mislim da se malo preteruje, i ja vec znam na "manjoj" vodi tipa V.Morava (oko 60m u sirinu, prosecno mozda 1,5m dubine) gde da nadjem smudja, kakav teren u koje doba godine, dana i vodostaja, ali za neke reke tipa Dunav je to jako tesko, ili skroz drugacije (nisam cuo da je iko na Moravi upecao smudja na pesku, unutrasnje krivine recimo, dok je na Dunavu to kao dobar dan)!

Offline Jožef1

• Alas
« Odgovori #46 u: Studeni 28, 2014, 18:40:04 poslijepodne »
sad se vratio iz HU, na ovo hvataju smuđeve kod Baje. Ušićario tri komada....
život ti ovisi od udice- izbjegni to zlo....

Offline silure

• Somolovac
  • samo Dunav
« Odgovori #47 u: Studeni 29, 2014, 10:31:43 prijepodne »
Odlicno izgledaju  :thumbsup:

Offline Batica

• Somolovac
  • Dob: 37
« Odgovori #48 u: Studeni 30, 2014, 10:09:50 prijepodne »
To su?

Offline zvona

• Somolovac
  • Stari ribar tajnu nosi
« Odgovori #49 u: Prosinac 02, 2014, 11:29:22 prijepodne »
imam vremena pa malo kutije sortiro i tako..i vidim da od orke imam 10 boja šedova uglavnom su šedovi od 10 i 11cm..e sad pitanje dali mi trebaju tolike boje od tog proizvođača..dok npr od nekih drugih vrsta nemam toliko..jer nemam dobar izbor boja..pitanje je dali je to potrebno  :sha:

Offline Hunter

• Somolovac
    • DM Ribolov
« Odgovori #50 u: Prosinac 02, 2014, 13:02:17 poslijepodne »
meni je dovoljno imat neku bjelkasti stomak siva ledja,zutozeleno i red head...to sto se tice boja more pokrit sve situacije.par puta sam se uvjerioo da bas i nece na kricavu ako je jako bistra voda i obrnuto ali ici u 100 dekora mi je isto malo previse.

Online maverick

• Administrator
« Odgovori #51 u: Prosinac 02, 2014, 13:18:28 poslijepodne »
Ako ćemo i picajzlirati...svi šedovi ..istih veličina u različitim bojama ne rade isto...nekad je presudno ali ne treba se puno zamarati s tim....ja koristim neki scf dekor.....neki zeleni...neki plavi...i neki kaki...oli na smeđe oli na crno....Sve nekek varijacije na izbor gume na Dravi su puno kompleksnije nego na Dunavu...em plića i bistrija em manje ribe....
Tako izbor gume za zimu i ljeto ne poznam.......ali rj i orka su mi hebene gume za sve vremenske prilike a sto se tiče brzine vode...kombiniram samo veličine...odnedavno dosta lovim na dokove....a guma imam za dvije omanje radnje... :stripii:
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline zvona

• Somolovac
  • Stari ribar tajnu nosi
« Odgovori #52 u: Prosinac 02, 2014, 13:44:02 poslijepodne »
Men se nakupila fina količina orke ( skupljam zalihe ) i samo dodajem na hrpu..to da neka boja daje određenu čvrstoču šedu čuo sam za to..npr malo prije par sitnih udaraca na dekor YR -10cm stavim 11cm šeda ista boja odvali momački i ostavi mi potpis po sredini šeda poslje toga ko bunar izbaco skoro sve boje i veličine i ništa..jako puno bjela radi na nekih 30-40m izbaci se na površinu tako da sam na kraju samo velike šedove baco..dali se moze po tom ravnat?znači to su ribe oko 20-ak cm duge..dali se tad treba bazirat na veče šedove od 11-12cm ili npr bacat gume tip relax 4L i slične

Online maverick

• Administrator
« Odgovori #53 u: Prosinac 02, 2014, 13:54:10 poslijepodne »
Svaka voda ima neke svoje fore...u konačnici isprobaš pa vidiš na što radi...
Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Online alexdja

• Somolovac
    • Alexdja - Izrada Sajtova - PC Administracija...
« Odgovori #54 u: Ožujak 19, 2020, 00:08:14 prijepodne »
Zanimljivo...

Nema više divljeg bučka. :no: