Autor Tema: Izrada FLOSA za čamac  (Posjeta: 18022 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maverick

• Administrator
Izrada FLOSA za čamac
« u: Travanj 03, 2014, 22:18:50 poslijepodne »
Pošto smo morali napraviti neki dodatak za Tonyc...a nismo nasli neko jeftino rijesenje za vadnjenje starog flosa i dovozenje kuci na prepravak odlucili smo za izgradnju novog...pa cu malo od pocetka...kako budemo radili...tako kačiti i slike...Prvo sam rijesio buriće..uz pomoc kolega s foruma jer je u zadnje vrijeme neka muka kupiti ih...

Kupio neke čudne cijevi...s nekim proširenjima...imaju kad se zavare mjesto za pod, daske ili sta vec....odlucio sam umjesto dasaka ovaj put staviti sendvić panele na preporuku kolege Jure ...cijevi odmastio....premazao antirostom...i temeljnom bojom prvi put

Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline maverick

• Administrator
Odg: Izrada FLOSA za čamac
« Odgovori #1 u: Travanj 03, 2014, 22:22:52 poslijepodne »
Flos ce biti u duzini od osam metara...prvi dio 4 x 2 plus drugi dio preko šarki 4 x 1 metar...par rezova blicom i kostur se vec mogao variti

Malo isprobavali pozicije burića....

Ovako ce biti raspored burića s boka...a pošto je brzo pao mrak nastavak slijedi sutra

Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"

Offline raso

• Somolovac
    • .raŠo ribolov
« Odgovori #2 u: Travanj 03, 2014, 22:25:08 poslijepodne »
Buriće za konstrukciju učvrsti sa gromobranskom trakom

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #3 u: Travanj 03, 2014, 22:27:04 poslijepodne »
Temu nisam okacio da pametujete... :stripii: vec da gledate i učite...mozda nekom tko nije radio pomogne a posto je ovo meni vec xyz...ne sekiraj se za detalje  :ok:

Online retfala

• Moderator
« Odgovori #4 u: Travanj 03, 2014, 22:43:46 poslijepodne »
rekao si da ćeš zvati za pomoć

Offline DIDAPATAK

• Somolovac
  • Dob: - 54god.
« Odgovori #5 u: Travanj 03, 2014, 22:47:09 poslijepodne »

..ja se i nudio :notworthy:..al kaže skup sam za servisiranje  :pije: :jede:..:rofl2: :rofl2: :rofl2:
.. :hi:

Offline Darko

• Alas
« Odgovori #6 u: Travanj 03, 2014, 22:58:13 poslijepodne »
jel to jurin flos  :stripii:
Teško je biti budala , prevelika je konkurencija.

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #7 u: Travanj 04, 2014, 00:14:27 prijepodne »
rekao si da ćeš zvati za pomoć

Ovo je početak...a u subotu je dan D a i cuvamo ti najljepse dijelove za varenje  :ok:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #8 u: Travanj 04, 2014, 18:36:47 poslijepodne »
Još malo se danas uspjelo napraviti, ali bio sam sam...pa je islo sporo, uglavnom roštilj na vecem dijelu je gotov...ojačanja ima sasvim dovoljno

Šarke za prilaznu rampu...i cijev kao osovina

Napravljene su i konture donjeg dijela...jos su ostale poprečne gdje ce ici burici

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #9 u: Travanj 04, 2014, 18:38:59 poslijepodne »
Spoj donjeg i gornjeg dijela je odrađen....

Od deblje ploče su izrezani komadi za spajanje gornjeg i donjeg dijela....za rampu....a na njima ce biti i sajle s obale

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #10 u: Travanj 04, 2014, 18:40:25 poslijepodne »
Skoro sam stigao do ukupne duzine od 8,5 metara ali sad ce biti mjesta za Tonyc i s unutrasnje strane za jedan kanu....sutra cemo ako bude ljepse vrijeme odraditi dobar dio da privedemo kraju.... :ok:

Offline šajzika

• Administrator
  • 4 : 1
« Odgovori #11 u: Travanj 04, 2014, 21:08:48 poslijepodne »
jedva cekam da vidim to cudo na vodi, mislim da ce to biti prekretnica vezanja camaca na onom djelu drave  :thumbsup:
skuplja investicija u startu ali se isplati kroz nekoliko godina i nakon toga je veliki veliki plus, i da napomenem da se ne udarate camac sa camcem i kad neko ispljuskava camac ne baca vodu u tvoj  :stripii: :stripii:

Offline maverick

• Administrator
« Odgovori #12 u: Travanj 04, 2014, 21:20:20 poslijepodne »
Pa u konacnici i nije tako velika investicija...nesto se kupilo, nesto sam imao...nesto donirao ovaj nesto onaj...a posebno se moram zahvaliti i kolegi Zagiju koji uspio rijesiti sajlu... :notworthy: a na kraju cu bas sve zbrojiti koliko je novaca i sati rada utroseno... :ok:

Offline šajzika

• Administrator
  • 4 : 1
« Odgovori #13 u: Travanj 04, 2014, 21:24:35 poslijepodne »
napravi racunicu  kad zavrsis .  materijal, (burici, cjevi, sajle, elektrode, sajbe za rezanje, farba itd itd)  + ruke majstora i onda dolazimo do realne cifre.

Offline baka

• Somolovac
  • Dob: 51
« Odgovori #14 u: Travanj 04, 2014, 21:26:53 poslijepodne »
Samo da se zna, kad Vam voda odnese flos nemojte ga ni pokušavati vući nazad s 25KS. Nema šanse, mi probali sa dva čamca sa 25-icama. Ne ide, samo ga zabada u vodu i roni. E zato je Tomos 4 i čikl zakon. Ide bez problema, polako ali ide.
Pecanje je bolest, ali pomaže kod drugih bolesti!